Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cursuri despre "pe ce criterii votam"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010

View Postfanariotul, on 6th November 2011, 14:03, said:

......................

Vad ca zici numai de astia de dreapta, stanga e imaculata?

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011

View PostTeodov, on 6th November 2011, 15:58, said:

Vad ca zici numai de astia de dreapta, stanga e imaculata?


Nu are nici o relevanta, la noi nu exista aceasta ,,cultura'' ca in statele cu democratii consolidate.

La noi populatia doreste conducatori competenti (habar nu au de ,,culori'' !), indiferent de culoarea politica.

Eu stiu (ii cunoaste multa lume) politicieni de calitate, din pacate sint imprastiati prin diverse partide, daca ai putea sa faci un

partid doar cu ei tara ar merge pe  drumul cel bun.

#21
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 22.10.2007

View PosteuNemultumitul, on 5th November 2011, 23:06, said:

Fiind democratie, fiecare are dreptul la vot. Problema apare cand se acorda votul, deoarece "prostimea" cum este des denumita majortatea voteaza fara sa isi foloseasca capul, eventual foloseste stomacul sau voteaza pe cine vad cel mai des la televizor.
Cum ar fi daca inainte de alegeri, s-ar oferi niste pliante,

Dar exista ceva asemanator,De exemplu de educatia asta se ocupa anumite posturi de televiziune,care ofera posibilitatea de a te holba fara sa mai fie nevoie sa citesti niste pliante.Acele posturi explica in fiecare zi ce-i aia economie,PIB ,raport angajati-pensionari- asistati sociali,de ce nu e bine sa-ti pui tot salariul in rata de la Audi,de ce avem investitori care se bat de 15 ani sa fie primii in RO,sa ne dea locuri de munca ca sa ne fie bine.De aceea populatia se uita zi lumina la aceste posturi si-si ia aceste informatii pretioase de la posturile alea TV.Pentru aia masochisti,care stau pe forumuri ,exista categoria de binevoitori (postaci (ca mine)+clone) care iti pot explica aceleasi lucruri aici pe forum,sau in comentariile de la articole de prin ziarele online.Important este ca tu sa intelegi ca unii, nu sunt buni,ca suntem la fundul prapastiei si ca practic ni s-a lipit burta de spate,si ca trebuie sa alegem pe unii mai buni ...stiu ei pe cine.Mai important este euNemultumitule...ca tu...familia ta..prietenii tai..colegii tai,sa nu uitati trecutul sa nu repetati greselile la fiecare ciclu de 4 ani.Daca presa n-ar trage decat intr-un sens,ar iesi uscaturile la iveala,oamenii s-ar mai teme si s-ar face mai multa treaba buna in tara asta.

Edited by realnick, 07 November 2011 - 15:21.


#22
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View Postrealnick, on 7th November 2011, 15:19, said:

de ce nu e bine sa-ti pui tot salariul in rata de la Audi

Hahaha...poate acum, dupa inceperea crizei. Inainte, cand duduia economia si doar un "prost" si un "comunist" ca mine spunea ca traim pe datorie, nu-mi amintesc.

#23
euNemultumitul

euNemultumitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 05.11.2011

View PostStabo, on 6th November 2011, 10:27, said:

Eu as zice asa: ai buzunarele si frigiderul gol desi ai vrut sa muncesti si nu ti-ai gasit de munca ceva decent? Daca da, atunci nu-i mai vota pe actuali.
Mai bine ai tacea

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate