Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Pata rosie pe penis

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

 cristak3, on Aug 6 2007, 10:58, said:

si eu am o problema tot ceva de genu. m-am masturbat intr-o zi si pe seara, am avut o mancarime. cand m-am uitat, am observat o pata mica rosie pe `cap` si pe piele tot la fel, o pata mica si rosie. asta se intampla in urma cu 4 sau 5 zile. nu m-am mai masturbat si nu ma mai mananca, si pare ca si pata si-a pierdut din intensitatea culorii. Relatii sexuale nu am intretinut, ma gandesc sa fie o iritatie. Puteti sa ma ajutati cu sfaturi?  :confuzzled:
incearca sa te masturbezi dupa ce apare lichidul de ungere, pt ca frecarea sa nu iti mai provoace pete rosii...

#38
cristak3

cristak3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2007

 pastel3005, on Aug 6 2007, 11:01, said:

incearca sa te masturbezi dupa ce apare lichidul de ungere, pt ca frecarea sa nu iti mai provoace pete rosii...


imi cer scuze ca probabil pun intrebari stupide... dar care e lichidul de ungere?

#39
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

 cristak3, on Aug 6 2007, 11:07, said:

imi cer scuze ca probabil pun intrebari stupide... dar care e lichidul de ungere?
e acela, care apare atunci cand esti excitat...
e incolor.
in traducere, referitor la postul anterior, incearca sa fi excitat, si apoi da-i...

#40
cristak3

cristak3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2007
ms de sugestii, vad ca mie mi-a trecut.  B)

#41
same_something

same_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.05.2008
pete rosii pot aparea si daca nu te clatesti bine de sapun dupa ce te spelise face o iritatie foarte urata care seamana oarecum cu candidoza numai ca nu e alba e rosie si te manancape propria experienta :P

Edited by mianna, 25 May 2008 - 22:53.


#42
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
si pe propria ta experienta de unde stii ca era de la sapun si nu din alta cauza ?

#43
same_something

same_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.05.2008

 spare-me, on May 4 2008, 09:52, said:

si pe propria ta experienta de unde stii ca era de la sapun si nu din alta cauza ?
am fost la dermatologpt ca initial m-am speriat

Edited by mianna, 25 May 2008 - 22:52.


#44
laak

laak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.09.2009
Buna ziua. De vreo 2 zile mi-a aparut o pata rosie pe penis. Nu ma doare, cred ca ma mananca putin desi nu sunt sigur. Cand ma spal, penisul ma ustura putin si dupa aceea trece. Mentionez ca chiar inainte sa apara m-am ras si am urmat un tratament cu antibiotice (AUGMENTIN) de 4 zile. Pata nu este situata pe piele, ci sub ea chiar pe penis. Astept raspuns. Va multumesc

#45
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
http://forum.softped...showtopic=80692

pot fi multe,de la o simpla iritatie pana la BTS , cel mai bine mergi si consulta un medic pentru ca el e cel mai in masura sa iti spuna ce si cum ,macar cand vine vorba de jucaria voastra sa mergeti la medic ! :death:

Edited by A_shot_of_JB, 04 November 2009 - 15:35.


#46
spuser

spuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 05.11.2009
Buna , am si eu o problema asemanatoare , acum 2 luni mi-a aparut o pata roz pe la mijlocul penisului , pata este perfect rotunda cam de 0,5 cm diametru , e ca si cand s-ar fi decojit un strat de piele de acolo , precizez ca nu ma doare deloc nu am nici o problema , am mai observat ca uneori aparea ca un strat de piele peste acea pata dar acea pielita se decoja , precizez ca nu am avut nici un act sexual

#47
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009
mergi la doctor. dermato-venerolog se numeste cel ce se ocupa de astea

#48
spuser

spuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 05.11.2009

 dricsulescu, on 29th November 2009, 19:14, said:

mergi la doctor. dermato-venerolog se numeste cel ce se ocupa de astea

Si care e procedura ? Ca nu am mai fost in viata mea , precizez ca am 16 ani , imi trebuie trimitere de la doctorul de familie ? Sau ma duc direct acolo ? Imi trebuie carnet de sanatate sau buletin ? Sau se poate si fara carnet de santate ? Si costa cumva ceva ? Si la mine nu e chiar o pata rosie la mine acea pata are o noanta mai deschisa

#49
markusdbg

markusdbg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2010
Se pare ca sunt "fericitul" posesor al unei astfel de pete pe penis (2 pete mai mici mai exact).
Petele sunt rosii si uneori se mai decojesc (cam ca atunci cand te bronzezi si iti decojesti pielea) si am mancarimi din cand in cand. La inceput au fost mai mici dar vad ca incet incet incep sa se mareasca. Ce poate fi? De precizat ca nu am contactat bacteria(sau ce e) prin contact sexual, iar in trecut am mai avut cateva pete mai maronii (dar tot cu mancarimi) intr-o zona aflata intre testicole si coapse. Mancarimile acelea le-am rezolvat cu clotrimazol (la recomandarea unei cunostinte- nu medic).  O sa ma duc si la doctor daca nu rezolv DAR, vreau sa va intreb.. se poate trata si pata asta de pe penis cu clotrimazol ? In sensul ca, poate avea efecte secundare? sau pot sa imi dau linistit si vad daca vindeca bine, daca nu nu..

Dupa cat am mai citit pe net pare a fi un herpes sau candidoza... puteti sa imi spuneti cateva cuvinte despre aceste boli? si eventual daca sunt remedii naturiste pt tratarea lor (citisem undeva de musetel.. d'aia va intreb)

#50
ioddrine

ioddrine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.02.2010

 markusdbg, on 17th February 2010, 23:55, said:

Se pare ca sunt "fericitul" posesor al unei astfel de pete pe penis (2 pete mai mici mai exact).
Petele sunt rosii si uneori se mai decojesc (cam ca atunci cand te bronzezi si iti decojesti pielea) si am mancarimi din cand in cand. La inceput au fost mai mici dar vad ca incet incet incep sa se mareasca. Ce poate fi? De precizat ca nu am contactat bacteria(sau ce e) prin contact sexual, iar in trecut am mai avut cateva pete mai maronii (dar tot cu mancarimi) intr-o zona aflata intre testicole si coapse. Mancarimile acelea le-am rezolvat cu clotrimazol (la recomandarea unei cunostinte- nu medic).  O sa ma duc si la doctor daca nu rezolv DAR, vreau sa va intreb.. se poate trata si pata asta de pe penis cu clotrimazol ? In sensul ca, poate avea efecte secundare? sau pot sa imi dau linistit si vad daca vindeca bine, daca nu nu..

Dupa cat am mai citit pe net pare a fi un herpes sau candidoza... puteti sa imi spuneti cateva cuvinte despre aceste boli? si eventual daca sunt remedii naturiste pt tratarea lor (citisem undeva de musetel.. d'aia va intreb)
De ce nu vrei tu sa faci treaba foarte simpla si sa mergi la un dermato-venerolog? Crezi ca ar putea cineva de pe aici sa iti dea pertinent cu parerea despre cat de eficient ar fi sa te dai cu clotrimazol? Plus ca petele odata disparute nu inseamna problema rezolvata. Ia sifilisul ca exemplu. Ala tace si face. Tu nu te duci la medic si ai de suferit. Ti-e rusine sau ti-e comod ca nu inteleg? Efecte secundare e putin probabil sa aiba dar ideea e sa te duci sa le vada medicul acum cat le ai, nu dupa ce le-ai dat tu cu de toate :)

#51
markusdbg

markusdbg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2010

 ioddrine, on 19th February 2010, 13:51, said:

De ce nu vrei tu sa faci treaba foarte simpla si sa mergi la un dermato-venerolog? Crezi ca ar putea cineva de pe aici sa iti dea pertinent cu parerea despre cat de eficient ar fi sa te dai cu clotrimazol? Plus ca petele odata disparute nu inseamna problema rezolvata. Ia sifilisul ca exemplu. Ala tace si face. Tu nu te duci la medic si ai de suferit. Ti-e rusine sau ti-e comod ca nu inteleg? Efecte secundare e putin probabil sa aiba dar ideea e sa te duci sa le vada medicul acum cat le ai, nu dupa ce le-ai dat tu cu de toate :)

O sa ma duc si la medic dar vroiam sa aflu parerea voastra, sa stiu la ce sa ma astept...

Inca ceva.. imi trebuie trimitere de la medicul de familie ca sa beneficiez de consultatie gratuita sau cum trebuie procedat?

#52
ioddrine

ioddrine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.02.2010

 markusdbg, on 20th February 2010, 18:03, said:

O sa ma duc si la medic dar vroiam sa aflu parerea voastra, sa stiu la ce sa ma astept...

Inca ceva.. imi trebuie trimitere de la medicul de familie ca sa beneficiez de consultatie gratuita sau cum trebuie procedat?
Pai parerea noastra e sa te duci si repet, acum cat ai problema "vizibila". disparitia petelor nu inseamna si disparitia problemei. Dar dupa ce dispar nu cred ca o sa te mai duci. Da, cu trimitere de la medicul de familie consultatia e gratuita (in cazul in care esti asigurat,-elev,student). Iar la partea cu ce sa te astepti, nu stiu daca iti poate spune cineva :) nici daca pui o poza cu leziunea nu cred ca te putem ajuta, decat daca e vreun dermatolog pe aici care da consultatii la distanta :lol: Din moment ce ai zis ca o sa te duci inteleg ca problema persista.. nu o mai amana..

#53
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mergi la un doctor si nu incerca sa te tratezi pe forum:) Doctorii au vazut mii de cazuri de tot felul si nu ai de ce s aiti fie jena. Go si lasa jena deoparte

#54
FoarteSperiat

FoarteSperiat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.05.2010
Salut, azi cand ma pregateam sa ies prin oras, si am fost la wc, am observat niste pete rosii pe capul penisului, precum si in zona imediat inferioara. Cred ca au aparut azi intrucat le-as fi observat daca ar fi aparut mai de mult. Sunt rosii si destul de mici. Mentionez ca nu simt nicio durere, nicio jena.  Trebuie sa mai spun si ca am fost la...."gheise de romania" 1 data, protejat, acum vreo 2 luni cam asa.


Pot sa pun 1-2 poze maine cu aceste pete rosii?

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate