Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License

Noul degresant universal
 Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...
 Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 

De 15 ori ....

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
60 răspunsuri în acest subiect

#19
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by Aldocor


pai daca nu ai pus la punct securitatea retelei...

dar totusi, lamuriti-ma si pe mine: merge sau nu merge de 15 ori mai repede? :drac:

desigur, merge de pana la 15 ori mai repede. daca socotesti ca minim acceptat 9600. avand insa in vedere ca mi s-a intamplat pe romtelecom sa-mi mearga si la 300bps, ZAPP poate merge de pana la 510 ori mai rapid. e ok?

sa traiesti,
zahei

#20
troakca

troakca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 24.05.2002
Draga " umil angajat Zapp",

Sincer, nu ma ingrijoreaza tonul tau de martir resemnat, nu dau 2 lei pe el.
ca si tine sunt un "umil angajat la unei firme". dar spre deosebire de tine, nu am fost  "dresat" ca sa ajung sa imi apar locul de munca periind aberatiile care emana din firma in care lucrez. Sunt sigur ca multe firme isi supraliciteaza pozitia si oferta dar asa cum este Zapp, care s-a dat in spectacol pana si la Tuca, mai rar. Mi-amintesc  cata convingere avea “tuciuriul”  indian din emisiune, care promitea marea cu sarea. Se vede ca iti lipseste simtul estetic, nu iti dai seama ca e o diferenta mare intre marketing si minciuna.
Ma intrebam cum de iti permiti sa iti dai cu parerea despre noi, cei de pe forum? Crezi ca suntem o adunatura de psihopati pusi pe hartza? Nu angajatule, iti spun ca nu suntem. Ceea ce nu-ti convine tie este faptul ca ne permitem sa criticam, si avem ce critica
 si eu cred ca este bine. S-a umplut romania de capushe venite sa ne minta cu televizorul, iar tu ai tupeul sa ne spui sa inchidem gura. De fapt, ce sa mai cred? Am mai vazut dresati ca tine, care sunt gata sa-si dea  viatza pentru firma
du-te si mori impacat, psihopati ca noi vor fi mereu.

data viitoare, las-o mai incet cu aberatiile tale psihologice...esti slabut rau.

#21
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by troakca
Draga " umil angajat Zapp",
[...]
data viitoare, las-o mai incet cu aberatiile tale psihologice...esti slabut rau.

hehehe
zi-le, loredana!

forumul asta devine din ce in ce mai dragutz :)

#22
sigsegv

sigsegv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 16.09.2002
Monitox:

La punctul 2. Calitatea vocii te deranjeaza ? Pe mine nu :))) Nu am vazut diferente semnificative fata de GSM. Oricum, intotdeauna e loc de mai bine.

La punctul 4. Aici trebuie sa fiu de acord cu tine ... se lucreaza si vor fi si altele.

Aldocor:

OK - ce-am spus eu e doar un exemplu (in care un "upgrade" la administrator e necesar, printre altele). Ce vroiam sa zic e ca unul dintre atuurile cu care se lauda Oracle e fix praf in ochi: tot iti trebuie un firewall serios in fata ...

sanatate si virtute ...

#23
sigsegv

sigsegv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 16.09.2002

Quote

psihopati ca noi vor fi mereu.

- no comments - suntem prosti da' ne mindrim.

Quote

Ma intrebam cum de iti permiti sa iti dai cu parerea despre noi, cei de pe forum? Crezi ca suntem o adunatura de psihopati pusi pe hartza? [...]  Am mai vazut dresati ca tine, care sunt gata sa-si dea viatza pentru firma

Ca sa fiu in ton cu tine, tu cum iti permiti sa faci afirmatiile astea ? Pe linga faptul ca esti off-topic (parca era vorba de produse/reclama Zapp nu de angajatii firmei), intelegem ca te incadrezi in ce a scris sigquit in prima fraza din post, daca fierbe atit de tare revolta in tine  :drac:

#24
sigquit

sigquit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 16.08.2002

Quote

Ma intrebam cum de iti permiti sa iti dai cu parerea despre noi, cei de pe forum? Crezi ca suntem o adunatura de psihopati pusi pe hartza?  
...
S-a umplut romania de capushe venite sa ne minta cu televizorul, iar tu ai tupeul sa ne spui sa inchidem gura.

draga domnule troaca,

scuzati-ma va rog ca v-am trezit dintr-o aparenta stare de acalmie. nu o sa se mai repete. promit ca nu o sa mai incerc sa va inchid gura si in nici un caz  nu o sa va mai mint cu televizorul. in rest sunt perfect de acord cu cele mentionate de dumneavoastra.  sunt o capusha si un sclav al porcilor capitalisti. sunt o scursura umana. va multumesc ca m-ati facut sa constientizez asta.
nu-mi raspundeti va rog la acest mesaj. nu sunt demn de raspunsul dumneavoastra.
va multumesc din nou.

--
Rudotel - The choice of a sad generation!

#25
troakca

troakca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 24.05.2002
ce spun eu, ce intzelegeti voi... nu aveti dreptate totusi, nu traiti intr-o societate capitalista, aveti impresia ca sunteti capitalisti intr-o tara de babuini!

eu inchei, sunt off-topic. voi continuati, ca mi-am atins scopul. ati lasat de inteles ce fel de firma sunteti...

#26
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.317
  • Înscris: 16.08.2002
Reclama trebuie sa fie conforma cu produsul, nu sa-ti promita marea cu sarea. Stiu un caz (petrecut in Germania 'Blah' ) in care o reclama la Volkswagen a fost retrasa si firma amendata pentru o reclama in care masina se dadea peste cap la 150km/h si nu patea (aproape) nimic. Motivul? caroseria era ramforsata, ca la masinile de raliu, dar, evident, ei au omis sa informeze publicul despre asta, iar la ei asta se cheama INSELATORIE.

#27
sigsegv

sigsegv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 16.09.2002
Da ... de acord. Demonstreaza-ne te rugam frumos ca nu poate merge cu "de pina la 15 ori mai rapid" (decit ce, btw ?) si o sa ne dam singuri in judecata pentru nesimtzirea de care am dat dovada :drac:

#28
troakca

troakca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 24.05.2002
iar daca eu te duc pe tine intr-un loc unde conform hartii exista semnal Zapp si te rugam sa ne demonstrezi ca exista intr-adevar, daca nu reusesti imi dai voie sa-ti infig  telefonul in cap ???

ce sa mai vorbesc de " 15 ori mai...prost"

#29
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 29.11.2001
hi hi, fain raspuns :D

#30
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by troakca
iar daca eu te duc pe tine intr-un loc unde conform hartii exista semnal Zapp si te rugam sa ne demonstrezi ca exista intr-adevar, daca nu reusesti imi dai voie sa-ti infig  telefonul in cap ???

ce sa mai vorbesc de " 15 ori mai...prost"

harta nu este contractuala, ea este generata pe baza unui algoritm matematic care poate gresi pentru ca nu poate lua in calcul obstacolele si configuratia exacta a reliefului.
acuma eu inteleg ca esti rautacios, da' mai ai si alte intrebari?

cu dezarmanta prietenie,
zahei.

#31
troakca

troakca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 24.05.2002
cum mai oameni buni, friend-ul meu va astepta ca painea calda in Tirgoviste. credea ca veti fi ce mai buni, cei mai rapizi, cei mai....
cred ca a fost primul abonat din oras. cand a ajuns acasa...stupoare! nix signal! sta dupa o planta si vorbeste, nu poate veni cu tel. la Bucuresti pentru ca nu are semnal pe drum, si-a luat cablu pentru internet...dezastru!.

spune-mi si mie te rog, cum se numeste tot ceea ce  i se intampla lui? cu ce a gresit el ca v-a vazut reclamele si a avut incredere in voi?

vreau sa fiti sinceri.

#32
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by sigsegv
Da ... de acord. Demonstreaza-ne te rugam frumos ca nu poate merge cu "de pina la 15 ori mai rapid" (decit ce, btw ?) si o sa ne dam singuri in judecata pentru nesimtzirea de care am dat dovada :drac:

Well.. in reclama se precizeaza CLAR .. "decat VECHEA noastra LINIE" !!!!!!!

Ce poate insemna asta ? IN CEL MA RAU CAZ : o linie de 33.000 .. corect ? Well.. la pariu ca 15 x 33.000 NU  fac 150.000 ?!?!?

Si.. daca aia 33.000 de pe linie SIGUR se ating ... cei 150.000 ai vostri.. mai putin :D

Sa nu-mi spui ca exista linii mai jos de 33 ca nu cred...

#33
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Nu pot sa nu remarc mentalitatea de aprozaristi, de gestionari pre-decembristi pe care ne-o flutura in nas cu nonsalanta angajatii firmei care face obiectul thread-ului. Domnilor, ati iesit vreodata peste hotare sa vedeti cum se face comertul (candva stiam si noi, cu multi, multi ani in urma...)? Sunt sigur ca da, in postura placuta de client, rasfatat de un sistem comercial bine pus la punct. Dar ati invatat ceva despre cum se vinde un produs? Ca voi asta faceti aici. Unul din voi intreba "unde e respectul?" Respectul pentru clienti e OBLIGATORIU iar respectul pentru firma trebuie CASTIGAT, si asta fiindca firma traieste de pe urma clientului, si basta. Ati facut ceva ca sa meritati respect? Acum in nici un caz nu vi-l castigati. Va purtati ca niste tarabagii ("Da' ce-i aici, Billa?"), ca niste taietori de tichete de parcare doar ca sa aveti satisfactia ultimului cuvant.
In locul vostru, m-as jena sincer sa strig tare ca marketingul firmei mele se bazeaza pe vidul legislativ si pe chitibusuri care se vad cu ochiul liber dar nu pot fi amendate. Da, nici nu mintiti, dar nici nu spuneti adevarul, si daca asta e parerea voastra despre un marketing civilizat, inseamna ca umblati mai mult dupa "tunuri" decat dupa comert serios. Pai voi va bazati pe faptul ca n-are (inca) cine sa va sanctioneze? E un nou concept de respect pentru clienti.
In concluzie, de ce va bagati pe acest forum cu partinire? Daca vreti sa lamuriti ceva, faceti-o fara fanatism (pentru ca nu, nu respect fanatismul, oricare ar fi el). Nu e treaba voastra sa muscati din dusman, Zapp trebuie sa se apere singur prin ceea ce ofera. Si nu uitati va rog esenta negotului civilizat: clientul MERITA sa aiba dreptate, fiindca el vine cu banii. Firma prospera de pe urma clientului si se pliaza la nevoile lui, nu face gat.

Ozzy buna.

#34
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by RedGuy
In concluzie, de ce va bagati pe acest forum cu partinire? Daca vreti sa lamuriti ceva, faceti-o fara fanatism (pentru ca nu, nu respect fanatismul, oricare ar fi el). Nu e treaba voastra sa muscati din dusman, Zapp trebuie sa se apere singur prin ceea ce ofera. Si nu uitati va rog esenta negotului civilizat: clientul MERITA sa aiba dreptate, fiindca el vine cu banii. Firma prospera de pe urma clientului si se pliaza la nevoile lui, nu face gat.

Ozzy buna.

uite un punct de vedere in fatza caruia ma inclin. domnule draga ai tot respectul meu. ai dreptate din primul si pana in ultimul cuvant. eu insa, personal, nu sunt PR, sunt un simplu inginer fara pretentii de orator. si ma ambalez repede. si sunt impulsiv. si mushc din lantz. merit sa fiu impuscat? cand vezi atata rautate in jur te asigur ca devii subiectiv. ai batut vreodata un caine legat in lantz? :> daca nu, fa-o, sa vezi cum reactioneaza. daca da, esti un animal. cum poti sa bati un caine in lantz?
:>

o zi buna.
zahei.

#35
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.403
  • Înscris: 26.11.2001
[CONCLUZIE]

La Zapp Mobile se duce o politica de "spalare de creiere" care are rezultate REMARCABILE

#36
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 10.09.2002

Quote

Originally posted by zahei


eu insa, personal, nu sunt PR, sunt un simplu inginer fara pretentii de orator. si ma ambalez repede. si sunt impulsiv. si mushc din lantz. merit sa fiu impuscat?

Tocmai aia zic si eu. Nu e treaba voastra daca nu sunteti de meserie, faceti rau firmei, nu se vede? Nu cred ca esti in lant, esti doar intr-un salariu bun, dar nu asa arati ca-l meriti. Mai bine fa-ti in continuare treaba pentru care esti platit si nimeni n-o sa aiba ceva de comentat cand Zapp o sa ofere cele mai bune servicii de telefonie (sa m-auda Dumnezeu).
Desigur ca nu meriti sa fii impuscat, doar sanctionat disciplinar in sedinta de partid  :)

Noi sa fim sanatosi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate