Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Numai aici despre GSP TV - R.I.P. - IN MEMORIAM- (Din data de 04.04.2013 ZU TV).

- - - - -
  • Please log in to reply
958 replies to this topic

#37
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009

 megafanro, on 21st July 2011, 17:08, said:

O satisfaci pe "PRO" Esca... :rolleyes:  :naughty: Știe ea de ce! :)
De ceeee...? :bigwhitegrin: Putem afla și noi...? :smoke:

#38
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010

R.C.S. &R.D.S. risca o amenda de 50000 euro daca nu introduce in grila GSP TV.

GSP TV e primul canal de sport liber la retransmisie de către operatorii de cablu

U.P.C. s-a conformat deciziei C.N.A. de a introduce GSP TV în grila de programe. În schimb, RCS&RDS întîrzie să o facă și riscă doar penalizări financiare.

În urmă cu o săptămînă, GSP TV devenea primul canal de sport liber la retransmisie de către operatorii de cablu. Astfel, postul din Băneasa trebuia introdus obligatoriu în grila de programe a tuturor operatorilor din România, în urma unei decizii luate de către Consiliul Național al Audiovizului. Această hotărîre doar UPC a pus-o în practică, iar abonații acestui operator pot vedea gratuit, pentru prima dată, GSP TV. În schimb, în urma unui conflict mai vechi cu Antena 1, RCS&RDS refuză introducerea postului în pachetul de bază!

Răsvan Popescu, președintele C.N.A., explică la ce se expune operatorul de cablu prin această hotărîre: "Decizia C.N.A. nu se poate realiza imediat. Este o procedură pe care toți operatorii de cablu sînt obligați să o urmeze. În cazul în care vom primi o sesizare oficială din partea celor de la GSP TV, că un anumit operator nu a respectat decizia C.N.A., vom dezbate problema în ședințele Consiliului și vom sancționa operatorul de cablu respectiv. Amenda minimă pe care o poate încasa este de 10.000 de lei, iar maximum pînă la 200.000 de lei, aproape 50.000 de euro. Nu cred că cei de la RCS&RDS se vor expune prin a nu introduce GSP TV în grila de programe. Nu se poate face recurs, nu se poate ataca o decizie dată de C.N.A.!".

Reprezentanții RCS&RDS nu au putut fi contactați pentru a comenta situația. În schimb, reporterii Gazetei au luat legătura cu serviciul clienți: "Momentan, GSP TV nu se mai află în grila noastră, dar se discută reintroducerea acestuia. Nu putem să vă spunem cînd se va întîmpla acest lucru".
Sursa: http://www.gsp.ro/gs...-tv-248379.html

Edited by megafanro, 22 July 2011 - 11:05.


#39
catalin193

catalin193

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 10.03.2008

 Frankie, on 21st July 2011, 17:28, said:

Iar transmisiunile (ft putine) sunt execrabile. Nici macar 16x9 nu sunt, hd e deja ceva strain pentru familia voiculescu.
zici ca filmeaza cu tel mobil care are  camera vga

#40
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

 tc2007, on 21st July 2011, 17:25, said:

De fiecare data cand dau pe el vad numai talk show-uri cu gigi becali la telefon sau despre el.Nici o transmisiune sportiva,nimic. :deadtongue:
nu ajunge sport.ro, digisport (1,2,3...7) si eurosport (1,2) care transmit sport la greu?
sa fie si altceva. e o tara libera. iar ce face rcs se numeste cenzura  :thumbdown:

 rotnic, on 21st July 2011, 15:16, said:

Adevarul e ca jiji atrage privitorii/ascultatorii macar pentru amuzament.
exact. ca divertisment.
eu nu pot urmari nici ng sau discovery. mi se par plictisitoare. prefer gsp.

#41
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009

 aurelmanu, on 22nd July 2011, 11:05, said:

http://www.gsp.ro/gs...-tv-248379.html

(...) "Momentan, GSP TV nu se mai află în grila noastră, dar se discută reintroducerea acestuia. Nu putem să vă spunem cînd se va întîmpla acest lucru".
Or să spună că au probleme tehnice... :D Echipamentele RCS-ului sunt la un nivel calitativ al transmisiei mult superior față de ce poate da GSP-ul... :naughty: ,deci trebuie să caute acum prin junk-uri ceva ce să se potrivească ăstora...ori cu toții știm că treaba asta durează...și durează...și durează... :lol:

 AndreyAlejandro, on 22nd July 2011, 11:36, said:

(...)eu nu pot urmari nici ng sau discovery(...)
Ce-i drept...astea "e" grele la intelect... :rolleyes:

#42
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
nu doar talk showurile. si stirile le urmaream, mi se pareau mult mai bune de multe ori decat sport.ro sau chiar decat digisport.
nu inteleg rcs de ce isi bate joc de abonati. nu inteleg voi de ce sunteti impotriva gsp. ce v-a facut ?
imi placeau si emisiunile de analiza ale etapelor cat si "Zona verde" sau emisiuni din astea. ce post de sport mai face analize ca gsp? niciunul.  
ce post de sport mai scoate mocirla ligii 1 la iveala? in sensul ca pune punctul pe "i" mai ales samuila. il apreciam si cand facea talk show-uri la sportklub.
gsp stiu ca avea si pe emil gradinescu in emisiuni. acum nu stiu daca mai lucreaza la ei, dar oricum, are multe emisiuni bune acest gsp tv, care nu le poate realiza nici sport.ro si cu atat mai putin digi sport, care analizeaza prea in detaliu fiecare firicel si  nu face show. asta e adevarul.

e singurul  post de sport care face analize concrete si spune lucrurilor pe nume, fara ocolisuri.

Edited by AndreyAlejandro, 22 July 2011 - 10:45.


#43
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009

 AndreyAlejandro, on 22nd July 2011, 11:44, said:

nu doar talk showurile. si stirile le urmaream, mi se pareau mult mai bune de multe ori decat sport.ro sau chiar decat digisport.
nu inteleg rcs de ce isi bate joc de abonati. nu inteleg voi de ce sunteti impotriva gsp. ce v-a facut ?
imi placeau si emisiunile de analiza ale etapelor cat si "Zona verde" sau emisiuni din astea. ce post de sport mai face analize ca gsp? niciunul.
ce post de sport mai scoate mocirla ligii 1 la iveala? in sensul ca pune punctul pe "i" mai ales samuila. il apreciam si cand facea talk show-uri la sportklub.
gsp stiu ca avea si pe emil gradinescu in emisiuni. acum nu stiu daca mai lucreaza la ei, dar oricum, are multe emisiuni bune acest gsp tv, care nu le poate realiza nici sport.ro si cu atat mai putin digi sport, care analizeaza prea in detaliu fiecare firicel si nu face show. asta e adevarul.

e singurul post de sport care face analize concrete si spune lucrurilor pe nume, fara ocolisuri.
Ceea ce voi scrie mai jos e o opinie personală și rog să fie tratată ca atare! :arigato:
Nu mi-a făcut GSP-ul nimic...dar consider că am anumite standarde de cunoaștere,de cultură și de comportament care cel puțin în acest moment sunt incompatibile cu ceea ce poate să îmi ofere acest canal "de sport". Samuilă și cu toți ceilalti laolaltă nu pun punctul pe "i" și nici nu scot mocirla din liga întîi. Pe ei îi interesează strict ratingul și senzaționalul...asta cred ei că vrea "boborul"...unii poate că da,dar sunt atâția alții care vor să spună nu! Și știi cum e treaba cu mocirla asta? Eu prefer să-i spun rahat...ca să scoți rahatul trebuie să te bagi în el...asta fac și ei,se bagă în rahat...ori eu nu vreau să mă bag acolo...! Singurul mod în care se poate face ceva-cel puțin în fotbalul românesc-este ignorarea completă a tuturor celor implicați la un nivel mai înalt. Ia să vedem ce s-o întâmpla după vreo lună în care Becali nu mai găsește nici un reporter când iese de pe stadion...ori își ia bagajele și pleacă din fotbal,foarte bine,ori se apucă să facă lucrurile să meargă acolo unde îi este locul! Ceea ce iar e bine! E doar un exemplu,dar cred sincer că poate fi extrapolat aproape peste tot.
Și ca să închei,da,cred că ar trebui introdus pentru că telespectatorul este cel care va decide dacă se uită sau nu...doar că din cauzele prezentate mai sus și fiindcă nu cred că există altceva mai josnic în materie de "sport la televizor",ei bine,EU NU ÎL VREAU ÎN GRILĂ!!! :peacefingers:

#44
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

 aurelmanu, on 22nd July 2011, 11:05, said:

R.C.S. &R.D.S. risca o amenda de 50000 euro daca nu introduce in grila GSP TV.

Reprezentanții RCS&RDS nu au putut fi contactați pentru a comenta situația. În schimb, reporterii Gazetei au luat legătura cu serviciul clienți: "Momentan, GSP TV nu se mai află în grila noastră, dar se discută reintroducerea acestuia. Nu putem să vă spunem cînd se va întîmpla acest lucru".
Sursa: http://www.gsp.ro/gs...-tv-248379.html
i-au aburit operatorii din call-center  :lol:

au gasit cu cine sa discute  :roflmaofast:

#45
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 catalinman, on 22nd July 2011, 12:21, said:

i-au aburit operatorii din call-center  :lol:

au gasit cu cine sa discute  :roflmaofast:
De unde ai informația? :w00t: Poate Mirele  era la... :P

#46
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009

 megafanro, on 22nd July 2011, 12:05, said:

De unde ai informa?ia? :w00t: Poate Mirele  era la... :P
Ce inseamna "era la :P"? E cumva preludiu la ce cred eu? :naughty:

Edited by b0gdan14, 22 July 2011 - 13:09.


#47
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 b0gdan14, on 22nd July 2011, 14:08, said:

Ce inseamna "era la :P "? E cumva preludiu la ce cred eu? :naughty:
Da... :rolleyes:  :naughty:

#48
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009

 megafanro, on 22nd July 2011, 13:14, said:

Da... :rolleyes:  :naughty:
Asta e ca in bancul ala de pe timpul lui Ceausescu... "Cat ai degete si limba, legea tarii nu se schimba!" :thumbup:

#49
dimipc

dimipc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.09.2008

 AndreyAlejandro, on 22nd July 2011, 11:36, said:

nu ajunge sport.ro, digisport (1,2,3...7) si eurosport (1,2) care transmit sport la greu?
sa fie si altceva. e o tara libera. iar ce face rcs se numeste cenzura  :thumbdown:


exact. ca divertisment.
eu nu pot urmari nici ng sau discovery. mi se par plictisitoare. prefer gsp.
Dupa ce ca ai cablu moca mai si comentezi! Pune-ti o antena Dolce ca nu faci risipa si nu mai freca lumea la melodie!

#50
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,417
  • Înscris: 04.08.2010

 aurelmanu, on 22nd July 2011, 11:05, said:

R.C.S. &R.D.S. risca o amenda de 50000 euro daca nu introduce in grila GSP TV.

Reprezentanții RCS&RDS nu au putut fi contactați pentru a comenta situația. În schimb, reporterii Gazetei au luat legătura cu serviciul clienți: "Momentan, GSP TV nu se mai află în grila noastră, dar se discută reintroducerea acestuia. Nu putem să vă spunem cînd se va întîmpla acest lucru".
Sursa: http://www.gsp.ro/gs...-tv-248379.html
Ehh, frecții... :lol:
Ar fi o idee să introducă RCS în grila sa de programe G(igi)S(teaua)P(atron)TV undevaaaaa departeeeee în coada grilei, pentru ca Samuilă să fie înconjurat de o colonie de purici. :lol:

#51
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 AndreyAlejandro, on 22nd July 2011, 11:36, said:

[...]
exact. ca divertisment.
eu nu pot urmari nici ng sau discovery. mi se par plictisitoare. prefer gsp.

Alejandro, Alejandro,
Poate vrei și Mynele...


Nu vrei și lansarea lui Taraf 2 sau introducerea lui Mynele în grila R.C.S.? :puke:

#52
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 Cipry7, on 22nd July 2011, 18:23, said:

Ehh, frecții... :lol:
Ar fi o idee să introducă RCS în grila sa de programe G(igi)S(teaua)P(atron)TV undevaaaaa departeeeee în coada grilei, pentru ca Samuilă să fie înconjurat de o colonie de purici. :lol:
Gsp tv=slugile lui Jiji,  pe fata cu echipa oierului adica     Steaua (toti    comentatori de acolo sunt stelisti  in special fraierul ala de Udrea         )anti- Dinamo  pai asta este canal de sport? :thumbdown:

#53
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009

 ramiz, on 22nd July 2011, 17:28, said:

pai asta este canal de sport? :thumbdown:
Da! Si e primul canal de sport gratuit, in istoria omenirii! :thumbup:
Sau, cum era reclama aia? :confuzzled:

#54
mariustrs1

mariustrs1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.05.2010
Antena 1 Dinamo-Targu Mures 20:20
GSPTV Dinamo-Targu Mures 20:20

No-comment  " :punk: "

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate