Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...

Identificare/transfer Android<...
 Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...

Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!
 

inserare meniu personalizat

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
photopuscas

photopuscas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2011
Buna , Vreau sa introduc un submeniu. Am in model incarcat un xref, daca fac dreapta pe el vreau ca pe langa optiunile care sunt deja sa imi fac un submeniu _xref_ (pana aici am reusit), in acest submeniu vreau sa introduc meniul de click dreapta din fereastra external reference si click dreapta (lopen, attach, unload, reload...). Unde gasesc acest meniu paleta? Sau daca pot facea alt fel. Mersi

Attached Files



#2
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Nu știu dacă se poate apela ce este-n meniul acela dar poate te ajută asta -> http://katescadtips....load-xrefs.html

#3
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Uite comanda (nedocumentată) pentru RELOAD la xref-uri -> http://books.google....H...oad&f=false

#4
photopuscas

photopuscas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2011
mersi mult, dar sa explic putin mai detaliat. In modelul meu am sa zicem 5 xrefuri, toate se vad. Vreau sa dau click dreapta pe unul ales si din submeniul creat sa dau unload. De aceea a si fi vrut mai mult sa stiu cum iau meniul acela, sau unde il gasesc. Mersi oricum pt raspunsuri.

#5
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Dacă nu ai comandă nu poți insera direct în meniu. Trebuie să folosești un macro sau de ce nu, direct un script în lisp.

#6
photopuscas

photopuscas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2011
Oricum mersi , am sa ma documentez mai incolo cand imi permite vremea. Mersi oricum

#7
AgoraCAD

AgoraCAD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.03.2009
ok, e ceva de scris dar sa le luam pe rand (pentru ACAD 2011 dar cred ca e la fel in toate versiunile care au fereastra de CUI in varianta noua):
1. introdus submeniu (stiu ca ai facut dar reiau)
tastezi CUI - in fereastra deschisa (Customize User Interface) te duci la Shortcut Menus (stanga sus la Customization in All Files) - click pe "+", te duci la Xref Object Menu - click dreapta si New Sub-menu, se deschide si apare noul submeniu pe care il denumesti Xref sau cum vrei
2. introdus comenzile in submeniu
2.1 - comanda Open
e de fapt comanda Open Xref pe care o iei de jos din lista de comenzi (stanga jos la Command List) cu drag and drop si o tragi in noul submeniu facut de tine la punctul 1
2.2 - comanda Attach
e de fapt comanda Attach Xref pe care o iei de jos din lista de comenzi (stanga jos la Command List) cu drag and drop si o tragi in noul submeniu facut de tine la punctul 1
2.3 - comanda Unload (aici incep problemele pt ca nu exista gata facuta)
in Command List trebuie facuta o comanda noua (click pe steluta cu steluta galbena) - comanda noua se va numi default Command 1 - o redenumesti in Unload cu click dreapta pe ea si Rename - cu comanda selectata te duci in dreapta unde ai Properties pt comanda respectiva si la Macro scrii "^C^C-xref u *" (fara ghilimele)
2.4 - comanda Reload
la fel ca la unload doar ca o denumesti Reload si la macro scrii ^C^C-xref r *
2.5 - comanda Detach
la fel doar ca o denumesti Detach si la macro ai ^C^C-xref d *
2.6 - comanda Bind
e de fapt comanda Xref, Bind... pe care o iei de jos din lista de comenzi (stanga jos la Command List) cu drag and drop si o tragi in noul submeniu facut de tine

cam asta ar fi, am presupus ca esti familiarizat cat de cat cu fereastra Customize User Interface, si ca vrei sa faci modificarile pt toate meniurile nu pentru unul anume

sper sa te ajute,
Theodor
agoracad.blogspot.com

Attached Files



#8
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Bravo! Merge foarte bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate