Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

mp3 recorder portabil

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
madmax06

madmax06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.01.2007
Imi puteti recomanda un mp3 recorder (portabil) de calitate in maximum 500 RON?
Filmez (inca) cu VX2100 si imi apar dropout-uri (nu foarte des, dar deranjant). Pe partea video le mai maschez dar pe audio e crunt. De aceea m-am gandit ca deocamdata singura optiune viabila este sa iau un mp3 recorder, pe post de backup.
Mai foloseste cineva?
Am mai citit pe net si in gama aceasta de pret ar fi ESI Rekorder M - 440RON (din pacate se pare ca au probleme la producator si nu se stie cand se vor mai importa):

[ http://www.soundcreation.ro/admin/uploads/images/cms_products/module_7243/8769.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.soundcrea...d-m-id7243.html

si Zoom H-1 - 480RON:

[ http://www.soundcreation.ro/admin/uploads/images/cms_products/module_7719/9959.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.soundcrea...-h1-id7719.html

Orice sfat sau alta optiune sunt binevenite
Multumesc

Sper sa nu se considere ca fac reclama...

Edited by madmax06, 14 June 2011 - 17:49.


#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
?? cu 600 lei iti faci reparatia la camera la service autorizat si nu te chinui in halul ala. Ai sa tampesti la post procesare, e o idee buna doar daca filmezi clipuri. Insa la o nunta sa stai sa asezi 400-600 clipuri cu tot atatea coloane audio....  :deadtongue:

#3
madmax06

madmax06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.01.2007
Da, am mai citit inainte tot pe acest forum ca au fost oameni care au platit o gramada de bani pentru "revizie" profi de la Sony, si pe urma iar au patit-o din cauza casetelor proaste. Asa ca... prefer sa dau niste bani pentru ceva mai sigur, daca se poate spune asa...
Oricum, merci de raspuns

#4
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
treaba ta dar te complici. O scula buna era h4 dar sunt ok si alea care le-ai enumerat. Eu am folosit pe vx casete panasonic pq, dintr-un lot de 9 benzi 1 a facut figuri, iar la calduri si praf incepusera altele 2 dar si-au revenit, am tras pe ele 1 an intreg si n-am avut figuri. Cand era sa am cleaning casette la benzile alea problematice  dadeam 2 sec in spate si reluam fara probleme. O alta solutie daca inca tii de vx e sa-ti cumperi hdd extern. Cred ca pe afara ajunge la 300 euro cel mai ieftin. Salvezi direct pe hard. Incearca altfel, da o curatare la camera cu o caseta de curatare, si baga alta marca de casete dar nu sony premium sau panasonic d-alea ieftine. S-ar putea sa scapi ieftin. In orice caz, daca vrei sony cumpara doar sony dvcam.

#5
madmax06

madmax06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.01.2007
Merci, abia ieri mi-a spus si mie un amic despre Panasonic PQ pe care le foloseste tot pe VX fara probleme dar deja dadusem comanda pentru H1 (dar nu-mi pare rau, il pot folosi si in alte scopuri - interviuri, etc.)
H4 e muuult peste bugetul alocat  :confuzzled:
O sa incerc si eu Panasonic-urile PQ. Ideea este ca anul trecut, din cand in cand imi cerea curatare, dar isi revenea. Acum nu mai cere asa ceva dar, uneori, in general cam dupa min. 45, imi apar drop-uri pe sunet (si ceva desincronizari pe imagine) - am observat ca in zona aceea cu probleme (se aude atunci cand capturez un zgomot ca un fasait mai puternic) banda este sifonata in partea de jos (adica exact pe pista de sunet). Culmea e ca apare aleator (am incercat si cu casete noi, si refolosite chiar si casete cu aripioara gri - de la Nirosbog).
Oricum de casetele Sony mi-e cam teama (tot felul de plangeri) - iar dvcam-urile sunt prea scumpe.
Tin minte ca am citit odata tot pe aici ca un user care patea acelasi lucru a facut un reglaj la un surubel de langa capul rotativ, dar nu mai retin exact detaliile.
Ai facut vreodata curatare "profi" la reprezentanta Sony, sau acasa?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate