Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

HBO GO (din 8 martie va fi înlocuit cu HBO MAX).

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4290 replies to this topic

#1981
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
se calibreaza el la o calitate HD in functie de net.

#1982
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,443
  • Înscris: 20.02.2008
E HD si HBO.

#1983
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Durează de la câteva secunde la 2-3 minute să crească rezoluția.

Recomand să continui discuția aici

#1984
Cristiann19

Cristiann19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.08.2018

View Postaiulianctin, on 07 martie 2019 - 20:09, said:

Durează de la cĂąteva secunde la 2-3 minute să crească rezoluția.

Recomand să continui discuția aici
Nu am stiut ca este un topic separat cu HBO. Sorry.

#1985
Cristiann19

Cristiann19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.08.2018
Care e viteza minima la internet pentru s vedea in 720 filmele?

#1986
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
Eu am HBO.
Pe Netflix sunt mai multe filme?

#1987
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
puteai sa cauti informatiile astea si pe site-ul hbo go, uite.

10. Pot vedea programe HBO GO în HD?
Deocamdată, HBO GO nu e disponibil în HD. Producţiile pot fi văzute la calitate DVD când conexiunea la internet este suficient de bună.
11. Ce viteză de internet trebuie să am pentru a viziona HBO GO?
Cel mai mic bit rate este de 500kb/sec, iar cel mai mare este de 1.9Mb/sec (cu cât bit rate-ul este mai mare, cu atât calitatea imaginii este mai bună). În colţul din dreapta jos al interfeţei HBO GO poţi accesa meniul Ajutor şi efectua un test care îţi va arăta la ce calitate se vor rula programele HBO GO. HBO GO ajustează în mod automat calitatea imaginii in funcţie de viteza conexiunii la internet. Graţie tehnologiei adaptive streaming, putem varia bit rate-ul în funcţie de viteza conexiunii, astfel încât programele să poată fi vizionate la calitate optimă.

#1988
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
filme vechi de cacao si filme proprii netflix la fel de maro. da, mai multe, neinteresante. scuze, trebuia sa scriu numai lucruri pozitive...

#1989
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postzyppster, on 07 martie 2019 - 20:35, said:

puteai sa cauti informatiile astea si pe site-ul hbo go, uite.

10. Pot vedea programe HBO GO Ăźn HD?
Deocamdată, HBO GO nu e disponibil Ăźn HD. Producțiile pot fi văzute la calitate DVD cĂąnd conexiunea la internet este suficient de bună.
11. Ce viteză de internet trebuie să am pentru a viziona HBO GO?
Cel mai mic bit rate este de 500kb/sec, iar cel mai mare este de 1.9Mb/sec (cu cĂąt bit rate-ul este mai mare, cu atĂąt calitatea imaginii este mai bună). În colțul din dreapta jos al interfeței HBO GO poți accesa meniul Ajutor și efectua un test care Ăźți va arăta la ce calitate se vor rula programele HBO GO. HBO GO ajustează Ăźn mod automat calitatea imaginii in funcție de viteza conexiunii la internet. Grație tehnologiei adaptive streaming, putem varia bit rate-ul Ăźn funcție de viteza conexiunii, astfel ĂźncĂąt programele să poată fi vizionate la calitate optimă.
Site-ul nu este actualizat, cu siguranță pe aplicație TV de vede HD.

#1990
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
Uite aici FAQ-ul actualizat:
https://helpcenter.hbogo.eu/ro/

Producțiile de pe HBO GO sunt disponibile în HD?
Titlurile sunt la rezoluții diferite, între 720p și full HD în funcție de contractele încheiate cu studiourile. HBO GO ajustează automat calitatea stream-ului la conexiunea de internet și rezoluția dispozitivului dumneavoastră – în funcție de circumstanțe, de rețeaua wifi și de dispozitiv, calitatea imaginii poate ajunge la calitate HD.

Edited by SirEv, 07 March 2019 - 21:32.


#1991
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
pe TV se vede HD, dupa cateva secunde, se regleaza singur. asa si pe tableta/telefon.

din informatiile actuale ai asa:

Ce conexiune la internet este recomandată ca să urmăresc HBO GO?
Recomandăm o viteză de descărcare de cel puțin 5Mbps. Viteza și calitatea conexiunii la internet și performanța dispozitivului pot influența experiența vizionării.

Producțiile de pe HBO GO sunt disponibile în HD?
Titlurile sunt la rezoluții diferite, între 720p și full HD în funcție de contractele încheiate cu studiourile. HBO GO ajustează automat calitatea stream-ului la conexiunea de internet și rezoluția dispozitivului dumneavoastră – în funcție de circumstanțe, de rețeaua wifi și de dispozitiv, calitatea imaginii poate ajunge la calitate HD.

Edited by zyppster, 07 March 2019 - 21:33.


#1992
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
HBO GO - Martie 2019
THE GOOD FIGHT/ LUPTA PERFECTĂ – III
Din 14 martie, un episod pe săptămână
O enormă înșelătorie financiară a distrus reputația unei tinere avocate, Maia Rindell, și a înghițit toate economiile mentorului ei, Diane Lockhart, forțându-le să înceapă de la zero la o nouă firmă.
BILLIONS/ MILIARDE – IV
Din 18 martie, un episod pe săptămână
O dramă complexă despre puterea din lumea marilor finanțe din New York. Genialul manager de fonduri speculative Bobby “Axe” Axelrod și aprigul procuror Chuck Rhoades joacă un joc periculos ce nu poate avea decât un învingător.
KNIGHTFALL/TEMPLIERII – II
Din 26 martie, un episod pe săptămână
Serialul poartă telespectatorii în lumea clandestină a celei mai puternice, bogate și misterioase structuri militare din Evul Mediu, Cavalerii Templieri, care au avut misiunea să protejeze cele mai prețioase relicve creștine.
FARGO – III
Din 1 martie (tot sezonul)
Cel de-al treilea sezon al serialului îi are în centrul atenției pe Emmit Stussy și pe geamănul lui, Ray. Rivalitatea lor frățească începe cu un furt mărunt și sfârșește într-o încleștare pe viață și pe moarte din care nu lipsesc crimele și mafioții.
GOMORRA/ GOMORA – IV
Din 30 martie, câte două episoade în fiecare săptămână
Bazat pe bestseller-ul lui Roberto Saviano, acest serial prezintă povestea din interior a Camorrei, organizația de crimă napolitană, spusă din perspectiva lui Ciro, care e mâna dreaptă a nașului clanului, Pietro Savastano.
PRETTY LITTLE LIARS: THE PERFECTIONISTS/ MICUȚELE MINCINOASE: PERFECȚIONISTELE
Din 21 martie, un episod în fiecare săptămână
Orașul Beacon Heights pare perfect la prima vedere, însă nimic nu este așa cum pare. După prima crimă din istoria orașului, devine evident că fiecare perfecționistă are un secret.

#1993
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Am actualizare noua din 07.03.2019 pe TV Samsung. Azi am observat si tot azi am vazut episod nou din Legacies si vad ca nu a mai picat deloc din HD in SD. :D

#1994
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,850
  • Înscris: 07.07.2009
Pe mine mă enervează chestia cu activarea. Dacă nu-l folosesc câteva zile îmi cere din nou să-l activez în browser. În rest nu am avut problemă.

#1995
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
cataline, le-ai semnalat problema intr-o recenzie ?


View Post_-KALMAN-_, on 12 martie 2019 - 19:26, said:

Pe mine mă enervează chestia cu activarea. Dacă nu-l folosesc câteva zile îmi cere din nou să-l activez în browser. În rest nu am avut problemă.

la mine nu se mai activeaza in Browser (firefox) imi spune sa iau legatura cu operatorul :)

Edited by Fly_85, 12 March 2019 - 19:30.


#1996
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Nu le-am semnalat eu nimic, sunt sigur ca stiau de problemele de pe Samsung Smart TV. Cred ca aveau sute de sesizari deschise de abonati pe acesta tema.

Sunt bucuros ca au reusit sa rezolve pana la urma. Ma gandeam cu groaza ca mai avem circa 1 luna pana apare GOT ultimul sezon si eu nu puteam sa vad filmul fara probleme direct pe TV. :)))

#1997
dicanio70

dicanio70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2016
Salutare! Cam de doua saptamani am o problema cu HBO GO in sen sul ca subtitrarea se suprapune foarte des. Adica atunci cand replicile se succed cu repeziciune, vin chiar si doua sau trei subtitrari una peste alta... E o problema a lor sau...

#1998
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009
Lunea neagra nu a avut nici ieri subtitrare, la fel ca episodul de lunea trecuta!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate