Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

HBO GO (din 8 martie va fi înlocuit cu HBO MAX).

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4290 replies to this topic

#1
skandalouz

skandalouz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.05.2006
http://www.hbo.ro/ar...n-romania_17539

Si pe DigiPlay cumva? :D

#2
Marcko

Marcko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.10.2006

 skandalouz, on 1st June 2011, 12:21, said:


Salutare,

Suna interesant, avand si eu pachetul Maxpack, dar neavand optiunea IPTV pot beneficia de HBO GO?
(asa se intelege din articol: Acest serviciu le permite abonaților să urmărească programele selectate direct pe calculator, de oriunde există acces la o conexiune broadband, oricând și ori de câte ori doresc, 24 de ore din 24, 7 zile din 7).

Cine stie ce ne ofera viitorul ca se pare ca in acest moment DIGI nu e pe lista? vreo informatie ceva?

Multumesc!

#3
asgardxx

asgardxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.12.2003
HBO GO si in Romania!

http://www.hbo.ro/ar...n-romania_17539

#4
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Informatia de la RDS o sa fie celebrul " IN CURAND ".......

#5
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
o sa fie la inceput pe Ines si pe urma o sa intre si pe RCS IPTV  :OK:

#6
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
http://www.hbo.ro/ar...n-romania_17539

HBO Central Europe, principalul furnizor de canale de televiziune premium în Europa Centrală și de Est, lansează astăzi HBO GO, un serviciu broadband de video on demand, dedicat abonaților HBO România și accesibil de pe un computer conectat la internet.


Introducerea serviciului HBO GO în România vine la scurt timp după lansarea acestuia în Polonia și în regiunea Adria (Serbia, Slovenia și Bosnia și Herțegovina) și face parte dintr-o strategie mai amplă de introducere a serviciului HBO GO în toate țările din Europa Centrală și de Est, unde există postul de televiziune HBO.

Inițial, HBO GO va fi disponibil numai clienților iNES GROUP, care oferă primul serviciu IPTV comercial din România, distribuit pe o rețea de fibră optică privată și securizată, folosind o conexiune FTTH (Fiber-To-The-Home). Serviciul iNES IPTV este disponibil in București și orașul Voluntari-Ilfov.

Noul serviciu va fi accesibil numai utilizatorilor de internet broadband care sunt abonați ai canalelor oferite de HBO (pachetul MAXPAK).

HBO GO este un serviciu de tip streaming ce beneficiază de cea mai nouă tehnologie de acest fel care adaptează calitatea imaginii în funcție de viteza conexiunii de internet, oferind o vizionare optimă și fără întreruperi a programelor. Serviciul pune la dispoziție cele mai noi filme și o selecție de producții originale HBO chiar înainte ca acestea să aibă premiera pe canalele HBO lineare.

Acest serviciu le permite abonaților să urmărească programele selectate direct pe calculator, de oriunde există acces la o conexiune broadband, oricând și ori de câte ori doresc, 24 de ore din 24, 7 zile din 7.

HBO GO oferă abonatului, lunar, peste 100 de ore de program variat: filme, seriale originale, documentare și concerte. Oferta este înnoită săptămânal, astfel încât abonații au întotdeauna la dispoziție ceva nou de vizionat.
  
Despre HBO România

HBO, lider pe piața canalelor premium din America, s-a lansat în Europa Centrală în 1991, oferind programe de televiziune premium și canale din segmentul de bază. HBO România s-a lansat în 1997 ca primul canal pay-TV din România cu subtitrare integrală în limba română. HBO aduce cele mai mari succese de piață, seriale originale premiate, evenimente în exclusivitate și cele mai mari vedete în casa ta. Canalul difuzează non-stop programe neîntrerupte de publicitate.

DESPRE iNES IPTV

Serviciul iNES IPTV, lansat de iNES GROUP în 2006, este primul serviciu IPTV comercial din România, distribuit pe o rețea de fibră optică privată și securizată, folosind o conexiune FTTH (Fiber-To-The-Home). iNES IPTV face parte din pachetul iNES TRIPLE PLAY care oferă o alternativă premium la serviciile clasice de televiziune, internet și telefonie. În noiembrie 2008, în grila iNES IPTV sunt transmise primele canale în standardul HD. Serviciul iNES IPTV reprezintă în termeni de calitate audio și video, superlativul televiziunii actuale, oferind cea mai bogată grilă de canale și opțiuni de control a vizionării tv precum timeshifting, control parental, EPG, profil personalizat de programe, picture-in-picture, etc. Pachetul iNES TRIPLE PLAY este disponibil în București și orașul Voluntari-Ilfov.


Estimez ca pana in toamna va intra si pe RCS IPTV :D

#7
deme74

deme74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.12.2009
Mie imi pare ca nu are nici o treaba cu DigiPlay. E un un serviciu mobil (de-aia ii si zice Go) pe care il poti viziona de pe calculator si are nimic in plus fata de programele HBO disponibile le TV. Probabil iNES se ocupa de partea de streaming si aici cred ca Doru ne poate lamuri. Ca idee, sunt la hotel cu laptopul si daca teava e suficient de groasa am HBO pe laptop. Nu zice de HD deci nu trebuie prea multa teava, presupun ca va merge si de pe modemurile 3G.

Cel putin asta am priceput eu din comunicat.

Edited by deme74, 01 June 2011 - 13:56.


#8
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

 catalinman, on 1st June 2011, 13:31, said:

o sa fie la inceput pe Ines si pe urma o sa intre si pe RCS IPTV  :OK:
Pana se misca RCS-ul...

Edited by Daniellone, 01 June 2011 - 13:59.


#9
T@V

T@V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 09.07.2007

 catalinman, on 1st June 2011, 13:35, said:

Estimez ca pana in toamna va intra si pe RCS IPTV :D
Mai estimai matale ca prin Aprilie trebea sa se anunte achizitia facuta de RCS, si s-a dus dreaq si luna Mai...  Daca te pastrezi la fel de "accurate" in estimari, inseamna ca pe la anu, prin primavara, s-ar putea sa... Asta ca sa pastram proportiile.  :P

#10
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009

 deme74, on 1st June 2011, 13:55, said:

... aici cred ca Doru ne poate lamuri.
Cel putin asta am priceput eu din comunicat.
N-am ce sa lamuresc, ce scrie acolo asta si este, un mod de a recupera filmele pierdute.
Personal, desi sunt printre primii 10 utilizatori inregistrati HBO, nu l-am folosit niciodata.
Serviciul e in curs de colocare si in RCS, dureaza mai mult pana se pun servere in toate
orasele. Nu stiu cata tractiune va capata serviciul, sunt si eu curios, dimpotriva, cred ca
motivatia aparitiei lui este alta (numaratul abonatilor oficiali HBO?). Sa fim noi sanatosi ...

Edited by DoruPetrescu, 01 June 2011 - 14:56.


#11
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
sunt abonat la HBO de mai bine de 2 luni si nu am vazut macar 1 film cap-coada.

#12
anicoara

anicoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 28.01.2005

 deme74, on 1st June 2011, 14:55, said:

Mie imi pare ca nu are nici o treaba cu DigiPlay. E un un serviciu mobil (de-aia ii si zice Go) pe care il poti viziona de pe calculator si are nimic in plus fata de programele HBO disponibile le TV. Probabil iNES se ocupa de partea de streaming si aici cred ca Doru ne poate lamuri. Ca idee, sunt la hotel cu laptopul si daca teava e suficient de groasa am HBO pe laptop. Nu zice de HD deci nu trebuie prea multa teava, presupun ca va merge si de pe modemurile 3G.

Cel putin asta am priceput eu din comunicat.

Din mailul de prezentare rezulta ca functioneaza doar din reteaua al carei client esti. Deci nu hotel, nu 3G.

#13
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006
Cred ca cele mai multe informatii le puteti obtine de aici: http://www.hbo.ro/hb...o_reach_and_use

#14
deme74

deme74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.12.2009

 anicoara, on 1st June 2011, 17:04, said:

Din mailul de prezentare rezulta ca functioneaza doar din reteaua al carei client esti. Deci nu hotel, nu 3G.
Pare ca ai dreptate. Presupun ca ar merge daca hotelul ar avea net de la RDS...
Oricum doar ca sa ai HBO pe calculator... Presupun ca au ei niste motive pe care nu ni le impartasesc  :thumbdown: , are dreptate Doru.

@ Doru, vroiam sa spun ca poate stii mai mult despre ce implicare are iNES-ul in treaba asta (eu presupuneam ca fac streaming de pe serverele iNES) iar tu fiind apropiat iNES-ului ai avea ceva informatii suplimentare. M-ai lamurit ca si tu dubii legate de serviciul asta. Eu nu pricep ca naiba cauta sa mai vina cu o oferta care nu e HD. Om trai si om vedea.

#15
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
Pai daca exista un loc unde erau mai usor de pus servere si de securizat ala era iNES-ul :D
In al doilea rand serverele sunt proprietatea HBO, administrate remote de ei, nu de iNES.
Acuma ca ne stim amandoi trecuti de prima tinerete, cati bani n-am spart pe scule Hi-Fi
de mari figuri cu 0,001% distorsiuni ca pana la urma sa ne indoim toti in fata MP3-urilor?
Asa si cu hashdeu', pustanii se multumesc cu filmele pe PC si mobil si poate n-au placeri
de-astea perverse cu plasme Kuro si Viera sau LED-uri  local-dimming. Asadar sunt prea
batran sa mai judec piata, or sti aia de la HBO ceva, ca de-aia fac bani. Insa din ce miros
eu nu cred ca o sa le puna RCS-ul covorul rosu si fanfara cu majorete. Nici Romtelefonu'.
Ca sa poata pune de-un business serios le trebuie conectivitate 10G in fiecare oras mare.
Cere-i tu lui RCS sau Romtelecom un hosting de 10G in cateva orase ... Romania nu mai
este de doi ani un teritoriu in care sa poti construi un CDN (content distribution network)
neutru pentru livrare de content. HBO trebuia sa se apuce de business-ul asta acum 3 ani.
N-o sa ma intind mai mult cu vorba ca poate citesc unele persoane si-mi taie din salariu :D

Aloooo, Softpedia!
Ori le puneti conditii astora cu add-serverele de livreaza bannere sa-si cumpere Net, ori dati-le jos.
Nu se poate sa livrezi reclame pe un hosting best-effort de 100 Mbps unui monstru cum e Softpedia.
Clientii n-au vizibilitatea scontata si nici forumistii nu pot astepta doua minute sa se incarce pagina.

Edited by DoruPetrescu, 01 June 2011 - 22:53.


#16
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 T@V, on 1st June 2011, 15:00, said:

Mai estimai matale ca prin Aprilie trebea sa se anunte achizitia facuta de RCS, si s-a dus dreaq si luna Mai...  Daca te pastrezi la fel de "accurate" in estimari, inseamna ca pe la anu, prin primavara, s-ar putea sa... Asta ca sa pastram proportiile.  :P

Nu ați înțeles că este dorința lui, visul lui etc. :rolleyes:  :naughty:

#17
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
megafanro, singurul care ma intelege  :thumbup:

#18
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
foarte faina treaba asta cu HBO GO... :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate