Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Hotel Bodrum sau Kusadasi

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
pap1

pap1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.05.2006
Ma poate ajuta cineva cu un hotel in Bodrum sau Kusadasi ( am un buget de peste 1400 euro  2 adulti + 1 copil 4 ani ,transport cu masina personala ) .Vreau un hotel foarte dragut ,nu vreau sa ma calc in picioare la masa sau piscina.(Nu vreau sa ma bat cu rusii pe masa sau pe farfurii ).As vrea sa stau linistita sa beau un expreso (nu pisoarca ) pe marginea piscinei ,o bere imbuteliata pt sotu ( nu la dozator ) si un fresh pe copilul meu ( nu apa colorata si indulcita la dozator ).Cu un  meniu variat in fiecare zi ,mai mult de 3 felii de parizer la mic dejun , fructe multe .Hotel curat fara probleme cu aerul conditionat .

Exista asa ceva in Turcia ?Pana acum toate concediile le-am facut   numai in Spania si Franta si niciodata nu mi-a fost asa de greu sa aleg un hotel .(recunosc nu am fost la All Inclusive dar am stat peste tot la 4 stele )

Eu m-am dus cu aceste cerinte la mai multe agentii si toate mi-au ras in nas ca, daca vreau asa ceva sa evit Turcia .

Eram pe cale sa cumpar un sejur la Aqua Fantasy .Bine ca nu am dat banii.In afara de Aqua park hotelul e praf .

Multumesc.

#2
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postpap1, on 22nd May 2011, 08:21, said:

Ma poate ajuta cineva cu un hotel in Bodrum sau Kusadasi ( am un buget de peste 1400 euro  2 adulti + 1 copil 4 ani ,transport cu masina personala ) .Vreau un hotel foarte dragut ,nu vreau sa ma calc in picioare la masa sau piscina.(Nu vreau sa ma bat cu rusii pe masa sau pe farfurii ).As vrea sa stau linistita sa beau un expreso (nu pisoarca ) pe marginea piscinei ,o bere imbuteliata pt sotu ( nu la dozator ) si un fresh pe copilul meu ( nu apa colorata si indulcita la dozator ).Cu un  meniu variat in fiecare zi ,mai mult de 3 felii de parizer la mic dejun , fructe multe .Hotel curat fara probleme cu aerul conditionat .

Exista asa ceva in Turcia ?Pana acum toate concediile le-am facut   numai in Spania si Franta si niciodata nu mi-a fost asa de greu sa aleg un hotel .(recunosc nu am fost la All Inclusive dar am stat peste tot la 4 stele )

Eu m-am dus cu aceste cerinte la mai multe agentii si toate mi-au ras in nas ca, daca vreau asa ceva sa evit Turcia .

Eram pe cale sa cumpar un sejur la Aqua Fantasy .Bine ca nu am dat banii.In afara de Aqua park hotelul e praf .

Multumesc.
deci tu ai un buget de 100 euro de caciula pe zi, asta in cazul in care vrei sa stai 7 nopti, nu ai scris in ce perioada vrei sa mergi, dar in fine, daca vrei bodrum alege ISIL CLUB, daca vrei kusadasi alege CHARISMA, iar daca vrei turcia alege BARUT LARA.

#3
soreno29

soreno29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.05.2008

View Postrottweiler2007, on 25th May 2011, 06:35, said:

deci tu ai un buget de 100 euro de caciula pe zi, asta in cazul in care vrei sa stai 7 nopti, nu ai scris in ce perioada vrei sa mergi, dar in fine, daca vrei bodrum alege ISIL CLUB, daca vrei kusadasi alege CHARISMA, iar daca vrei turcia alege BARUT LARA.
demential raspunsul lui rottweiler!... in alta ordine de idei.....chiar asa de praf sa fie aqua fantasy anul asta??? :confuzzled:

#4
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsoreno29, on 26th May 2011, 14:08, said:

demential raspunsul lui rottweiler!... in alta ordine de idei.....chiar asa de praf sa fie aqua fantasy anul asta??? :confuzzled:
cine a zis ca AQF e praf anul asta ? unde ai citit tu ? nu au aparut inca referinte de anul asta.... :rolleyes:
AQF este un hotel de vacanta, nu e un hotel de fitze, iar userul care a initiat acest topic vrea un hotel de fitze iar hotelurile enumerate de mine mai sus se potrivesc pt ce a cerut...probabil ca mai sint si altele....dar la alt buget

Edited by rottweiler2007, 26 May 2011 - 13:48.


#5
soreno29

soreno29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.05.2008

View Postrottweiler2007, on 26th May 2011, 14:30, said:

cine a zis ca AQF e praf anul asta ? unde ai citit tu ? nu au aparut inca referinte de anul asta.... :rolleyes:
AQF este un hotel de vacanta, nu e un hotel de fitze, iar userul care a initiat acest topic vrea un hotel de fitze iar hotelurile enumerate de mine mai sus se potrivesc pt ce a cerut...probabil ca mai sint si altele....dar la alt buget
Sper sa fie asa ...oricum voi fi acolo (in AQF) 5 zile in vara la sf lui august....am sa postez impresii dupa intoarcere dar sper ca pana atunci sa se intoarca de la AQF alti useri si sa ne impartaseasca si noua impresiile lor....

#6
pap1

pap1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.05.2006

View Postrottweiler2007, on 25th May 2011, 06:35, said:

deci tu ai un buget de 100 euro de caciula pe zi, asta in cazul in care vrei sa stai 7 nopti, nu ai scris in ce perioada vrei sa mergi, dar in fine, daca vrei bodrum alege ISIL CLUB, daca vrei kusadasi alege CHARISMA, iar daca vrei turcia alege BARUT LARA.

Am un buget de 1400 euro doar pt hotel( 6 nopti )l .Inca caut un hotel si nu am gasit nimic .Se pote spune ca sunt si fitoasa dar la banii astia vreau ceva dragut .

#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postpap1, on 28th May 2011, 10:29, said:

Am un buget de 1400 euro doar pt hotel( 6 nopti )l .Inca caut un hotel si nu am gasit nimic .Se pote spune ca sunt si fitoasa dar la banii astia vreau ceva dragut .
pai atunci du-te la hotel barut lara, cu siguranta e cel mai bun la bugetul tau dar daca vrei musai bodrum alege isil club

#8
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postpap1, on 28th May 2011, 10:29, said:

Am un buget de 1400 euro doar pt hotel( 6 nopti )l .Inca caut un hotel si nu am gasit nimic .Se pote spune ca sunt si fitoasa dar la banii astia vreau ceva dragut .
Te rog sa ne dai date mai concrete:
      - cate persoane
      -in ce perioada
      -pretentiile tale

#9
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJidanu, on 28th May 2011, 14:21, said:

Te rog sa ne dai date mai concrete:
      - cate persoane
      -in ce perioada
      -pretentiile tale
daca te concentrai un pic ai fi vazut ca userul pap1 a scris in primul post care deschide acest topic, ce si cum vrea, un singur lucru, important, a uitat sa scrie, perioada anului in care vrea sa mearga...

#10
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrottweiler2007, on 28th May 2011, 17:21, said:

daca te concentrai un pic ai fi vazut ca userul pap1 a scris in primul post care deschide acest topic, ce si cum vrea, un singur lucru, important, a uitat sa scrie, perioada anului in care vrea sa mearga...
Un pic tot m am concentrat,nu?

Edited by Jidanu, 28 May 2011 - 19:17.


#11
baloncito

baloncito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.06.2011
Poate cineva sa-mi spuna ce inseamna plajele publice din Kusadasi? Ladies Beach, Long Beach, de exemplu, sunt plaje publice? Se plateste intrarea la ele, sau se platesc doar sezlongurile?

#12
George_1975

George_1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2011
Doresc sa aflu impresii despre hotel Akbulut in statiunea Kusadasi, Turcia. A fost cineva acolo? Va multumesc.

#13
mihaela7788

mihaela7788

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2011

View Postpap1, on 22nd May 2011, 08:21, said:

Ma poate ajuta cineva cu un hotel in Bodrum sau Kusadasi ( am un buget de peste 1400 euro  2 adulti + 1 copil 4 ani ,transport cu masina personala ) .Vreau un hotel foarte dragut ,nu vreau sa ma calc in picioare la masa sau piscina.(Nu vreau sa ma bat cu rusii pe masa sau pe farfurii ).As vrea sa stau linistita sa beau un expreso (nu pisoarca ) pe marginea piscinei ,o bere imbuteliata pt sotu ( nu la dozator ) si un fresh pe copilul meu ( nu apa colorata si indulcita la dozator ).Cu un  meniu variat in fiecare zi ,mai mult de 3 felii de parizer la mic dejun , fructe multe .Hotel curat fara probleme cu aerul conditionat .

Exista asa ceva in Turcia ?Pana acum toate concediile le-am facut   numai in Spania si Franta si niciodata nu mi-a fost asa de greu sa aleg un hotel .(recunosc nu am fost la All Inclusive dar am stat peste tot la 4 stele )

Eu m-am dus cu aceste cerinte la mai multe agentii si toate mi-au ras in nas ca, daca vreau asa ceva sa evit Turcia .

Eram pe cale sa cumpar un sejur la Aqua Fantasy .Bine ca nu am dat banii.In afara de Aqua park hotelul e praf .

Multumesc.


Ai ales hotelul pana la urma?

#14
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

View Postbaloncito, on 8th June 2011, 20:07, said:

Poate cineva sa-mi spuna ce inseamna plajele publice din Kusadasi? Ladies Beach, Long Beach, de exemplu, sunt plaje publice? Se plateste intrarea la ele, sau se platesc doar sezlongurile?


Am fost la ambele si am intrat liber , dar sezlongurile se plateau . E posibil insa sa fie sectiuni de plaja unde sa se plateasca si intrarea , nu stiu sigur .

#15
maraflorescu

maraflorescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.06.2011

View Postpap1, on 22nd May 2011, 08:21, said:

Ma poate ajuta cineva cu un hotel in Bodrum sau Kusadasi ( am un buget de peste 1400 euro  2 adulti + 1 copil 4 ani ,transport cu masina personala ) .Vreau un hotel foarte dragut ,nu vreau sa ma calc in picioare la masa sau piscina.(Nu vreau sa ma bat cu rusii pe masa sau pe farfurii ).As vrea sa stau linistita sa beau un expreso (nu pisoarca ) pe marginea piscinei ,o bere imbuteliata pt sotu ( nu la dozator ) si un fresh pe copilul meu ( nu apa colorata si indulcita la dozator ).Cu un  meniu variat in fiecare zi ,mai mult de 3 felii de parizer la mic dejun , fructe multe .Hotel curat fara probleme cu aerul conditionat .

Exista asa ceva in Turcia ?Pana acum toate concediile le-am facut   numai in Spania si Franta si niciodata nu mi-a fost asa de greu sa aleg un hotel .(recunosc nu am fost la All Inclusive dar am stat peste tot la 4 stele )

Eu m-am dus cu aceste cerinte la mai multe agentii si toate mi-au ras in nas ca, daca vreau asa ceva sa evit Turcia .

Eram pe cale sa cumpar un sejur la Aqua Fantasy .Bine ca nu am dat banii.In afara de Aqua park hotelul e praf .

Multumesc.


Eu ti-as recomanda Hotel Art din Bodrum. Daca nu ma insel cu maxim 1300 de euro poti gasi camera dubla + child. Si hotelul e super fain. Au stat niste prieteni si au fost foarte multumiti.

#16
ionutlatcan

ionutlatcan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.01.2008

View Postrottweiler2007, on 26th May 2011, 14:30, said:

cine a zis ca AQF e praf anul asta ? unde ai citit tu ? nu au aparut inca referinte de anul asta.... :rolleyes:
AQF este un hotel de vacanta, nu e un hotel de fitze, iar userul care a initiat acest topic vrea un hotel de fitze iar hotelurile enumerate de mine mai sus se potrivesc pt ce a cerut...probabil ca mai sint si altele....dar la alt buget

Ca sa spui ca AquaFantasy e praf iti trebuie ceva curaj. Eu decat sa dau 1400 sa stau 6 nopti cu bere imbuteliata si fresh, mai degraba dau 6-700 la AquaFantasy.  De restul de 700 de Euro bei Corona si fresh de nu mai iesi din buda. Dar parerile vad ca sunt impartite. Unde mai pui si drumul pana la Lara care este destul de obositor.
Am fost anul acesta al treilea an la AquaFantasy si pot sa spun ca nu curge foita de aur pe pereti dar raportul calitate-pret este imbatabil.

Edited by ionutlatcan, 23 June 2011 - 10:24.


#17
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View PostGeorge_1975, on 21st June 2011, 21:20, said:

Doresc sa aflu impresii despre hotel Akbulut in statiunea Kusadasi, Turcia. A fost cineva acolo? Va multumesc.
Vezi aici:
http://www.tripadvis...gean_Coast.html
http://****.ro/poze-...h...asi&id=6124

#18
soreno29

soreno29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.05.2008

View Postionutlatcan, on 23rd June 2011, 11:24, said:

Ca sa spui ca AquaFantasy e praf iti trebuie ceva curaj. Eu decat sa dau 1400 sa stau 6 nopti cu bere imbuteliata si fresh, mai degraba dau 6-700 la AquaFantasy.  De restul de 700 de Euro bei Corona si fresh de nu mai iesi din buda. Dar parerile vad ca sunt impartite. Unde mai pui si drumul pana la Lara care este destul de obositor.
Am fost anul acesta al treilea an la AquaFantasy si pot sa spun ca nu curge foita de aur pe pereti dar raportul calitate-pret este imbatabil.
Pai bine mai omule....ai revenit recent de acolo si nu postezi niste impresii si foto proaspete pentru astia care ne ducem mai tarziu acolo? sa stim si noi la ce sa ne asteptam?ce ne paste ....
te rog.....nu ne lasa cu ochii-n soare:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate