Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Apple iPad 3

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#397
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
am ipad 3 cu wi-fi... n-are sim tray. Functia wi-fi mi se pare singura chestie misto din tableta asta. In settings n-am vazut vreo pomeneala de hotspot, deci altfel cum as putea conecta pc-ul la internet (cu windows) folosind iPad-ul?

macar la atat sa il pot folosi... daca nu, e de vandut.

#398
CatalinHonda

CatalinHonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 14.09.2009
Pai ai sursa de net wi-fi?

#399
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

View PostCatalinHonda, on 29th July 2012, 20:29, said:

Pai ai sursa de net wi-fi?

pe iPad ma conectez prin wi-fi, cu semnal de la vecini. Pe pc nu am net. Ma gandeam ca poate l-as putea folosi macar ca pe un fel de modem. Oricum pe placinta asta nu pot face mai nimic din cauza limitarilor tampite. Chestia cu contul si credit cardul e o mizerie ingrozitoare. Asa ceva nu o sa fac. Am nevoie sa urc niste poze pe forum si ma chinui de cateva saptamani.

#400
CatalinHonda

CatalinHonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 14.09.2009
Vinde-o! E clar un produs ce nu ti se adreseaza.

#401
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Iti propun un schimb: o placa de retea pe usb contra ipad-ului. Plus, din partea mea, un dvd cu programe de scanat si obtinut parole de wireless

#402
SOUSA

SOUSA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 30.05.2012

View Postsilwiu, on 13th July 2012, 16:54, said:

Jailbreak inseamna exact ce spune si cuvantul, evadarea iPadului din inchisoarea Apple :)). Adica liber la customizari si la descarcat in proportie de 95% din toate aplicatiile si jocurile ce sunt de gasit ca demo sau cu bani din Appstore. Nu cred ca iti pierzi garantia pt ca daca nu esti satisfacut de el dupa jailbreak, poti reveni la starea lui initiala si anume de cand l ai cumparat. Mie unu de cand ma stiu imi place sa risc, si desi nu sunt vreun expert, ca marea majoritate de aici, tin sa spun ca pana acum am reusit sa mi jailbreakuiesc si resoftez  toate telefoanele inca de la SE W810. Sincer nu ai de ce sa ti fie frica dar daca zici ca nu te pricepi mai bine ceri ajutorul cuiva care stie.
Ibooks nu este de convertit, este de citit carti. Citeste extensii pdf si epub. Da se pot downloada carti tot din appstore contra cost.

multumesc de raspuns! :coolspeak:

#403
6891

6891

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 17.11.2011

View Postghebos, on 29th July 2012, 20:58, said:

pe iPad ma conectez prin wi-fi, cu semnal de la vecini. Pe pc nu am net. Ma gandeam ca poate l-as putea folosi macar ca pe un fel de modem. Oricum pe placinta asta nu pot face mai nimic din cauza limitarilor tampite. Chestia cu contul si credit cardul e o mizerie ingrozitoare. Asa ceva nu o sa fac. Am nevoie sa urc niste poze pe forum si ma chinui de cateva saptamani.
ai ipad de 2500 lei si nu-ti permiti sa platesti 25 de lei la net?, esti genul de persoana care are BMW X5 cumparat in rate si sta la ghetou ?
eu am ipad de 3 saptamani si sunt super multumit il frec in fiecare zi nu imi tine bateria mai mult de 2 zile, il incarc mai des si decat telefonul
cat despre card bancar am cheltuit pana acum 200 lei pe aplicatii, dar nu ma plang joc gta 3 pe care aproape l-am terminat, am asphalt7, batman, gangstar rio etc....
am stiut pe ce dau bani, si daca imi iau ipad voi baga sute de lei in el, acum vreau sa ii iau  iPad Smart Case la 350 lei e si la 180 lei dar mai bine mai pun 150 lei si imi iau una OK.
am si 4 G cu cartela de la cosmote taiata  :thumbup:
ce sa mai sunt super tari  :thumbup:

Edited by 6891, 30 July 2012 - 13:05.


#404
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
Se poate juca un WoW pe aceasta tableta? doar atat ma intereseaza....

#405
CatalinHonda

CatalinHonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 14.09.2009
Da cum sa nu, pui mouse-ul pe tableta si joci. O transformi in iMousePad.

#406
TKD1574

TKD1574

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 02.08.2012
NU

Poti sa joci doar jocurile care se afla in appstore, daca jocul respectiv nu este acolo inseamna ca nu exista.

Edited by TKD1574, 02 August 2012 - 17:00.


#407
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
Multumesc de raspuns....nu e de mine...

p.s. vazusem la download windows si mac.....mac nu e de la aplle? atunci inseamna ca suporta doar pe book?

Edited by razvan_77, 02 August 2012 - 17:11.


#408
TKD1574

TKD1574

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 02.08.2012
Sunt sisteme de operare diferite.

#409
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006

View Postghebos, on 29th July 2012, 20:17, said:

am ipad 3 cu wi-fi... n-are sim tray. Functia wi-fi mi se pare singura chestie misto din tableta asta.
Cooolll....deci tie nu ti se pare fain ecranul retina, ios, finisajele, singura chestie interesanta e wi-fi....esti cel mai tare utilizator de ipad pe care l am citit.....aici chiar nu ii condam pe cei care catalogheaza utilizatorii de apple in....nu zic in ce ca se stie.

Am un nokia e71, ii merge wi fi ul brici, rapiditate, stabilitate, tot ce vrei, ce zici, facem un schimb pe schimb?

#410
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Iti dau eu un Smasung Omnia pe el. Are Vindous Movile 6.1 pe el si e cool. Singura problema e ca bateira s-a umflat si am aruncat-o, iar mufa de incarcare face figuri. In rest e beton :coolspeak:

P.S.: glumeam, sper sa nu te superi.
P.P.S.: poate ca tipul cu wifi nu stia sa foloseasca iTunes ca sa-si transfere filme pe iPad, sau App Store ca sa instaleze un N.O.V.A.3 ori Infinity Blade, ca nu mai spunea asta de iPad.

#411
Alexandrutzu1

Alexandrutzu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 26.04.2012

View Postghebos, on 29th July 2012, 20:58, said:

Oricum pe placinta asta nu pot face mai nimic din cauza limitarilor tampite.
iti dau un Nokia N8 pe ipad (placinta) ce zici?
poti sa descarci jocuri free de pe torrente, de unde vrei tu. :coolspeak:

#412
TKD1574

TKD1574

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 02.08.2012

View Postghebos, on 29th July 2012, 20:58, said:

pe iPad ma conectez prin wi-fi, cu semnal de la vecini. Pe pc nu am net. Ma gandeam ca poate l-as putea folosi macar ca pe un fel de modem. Oricum pe placinta asta nu pot face mai nimic din cauza limitarilor tampite. Chestia cu contul si credit cardul e o mizerie ingrozitoare. Asa ceva nu o sa fac. Am nevoie sa urc niste poze pe forum si ma chinui de cateva saptamani.

Decat sa te chinui atat vinde-o, si vei mai fericit.

#413
VD3320

VD3320

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.02.2008
Salut,

Mi-am cumparat noul iPad, varianta Wi-Fi si ma intrebam daca merge sa cumpar un adaptor USB si sa conectez un stik de internet pentru a putea accesa internetul?

#414
TKD1574

TKD1574

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 02.08.2012
NU

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate