Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Apple iPad 3

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#433
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postrichelieu, on 05 octombrie 2012 - 10:07, said:

...Si offtopic, ca sa nu mai deschid o discutie noua: aveti idee, cum/daca as putea sa rezolv sa vad si eu subtitrarile pe site-urile cu seriale online? Am cont pe un astfel de site, imaginea se vede bine, sunetul fara probleme, dar subtitrarea, care-i in flash.....pauza. Exista vreo modalitate?
Daca nu ai incercat inca, vezi daca merge cu un browser web ce suporta si Flash Player, de exemplu Photon Flash Video Player & Private Web Browser for iPad din App Store. Nu sunt sigur daca ai nevoie si de jailbreak pentru asta, sau daca va merge fara jb.

Edited by Hider141, 05 October 2012 - 10:54.


#434
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View Postrichelieu, on 05 octombrie 2012 - 10:07, said:

Datele se vor pierde in mod cert, parola aia e pusa ca sa-ti protejeze tie continutul in cazul in care pierzi scula, sau iti este furata. Ori daca printr-un simplu restore din ipad s-ar putea rezolva problema fara sa pierzi datele.....iti dai seama cum ar fi Posted Image. Din itunes, nu cred ca o sa rezolvi problema, poate cu un jailbreak..... Da' totusi...cum pana mea sa-ti uiti parola? :-?

Si offtopic, ca sa nu mai deschid o discutie noua: aveti idee, cum/daca as putea sa rezolv sa vad si eu subtitrarile pe site-urile cu seriale online? Am cont pe un astfel de site, imaginea se vede bine, sunetul fara probleme, dar subtitrarea, care-i in flash.....pauza. Exista vreo modalitate?

A mers.... S-au pierdut datele, dar macar l-am deblocat... Acum sa vad daca se pot recupera pozele... Daca aveti idei, sunt binevenite....

#435
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006
Avea backup in icloud?

View PostHider141, on 05 octombrie 2012 - 10:52, said:

Daca nu ai incercat inca, vezi daca merge cu un browser web ce suporta si Flash Player, de exemplu Photon Flash Video Player & Private Web Browser for iPad din App Store. Nu sunt sigur daca ai nevoie si de jailbreak pentru asta, sau daca va merge fara jb.


Am JB pe el. O sa incerc, merci mult de tip :)

#436
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007
Sa inteleg ca flash nu merge chiar daca are jailbreak?

#437
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Merge, dar ai nevoie de un browser web sau alta aplicatie ce stie de Flash Player.
Prin jailbreak doar obtii drepturi de root asupra iDevice-ului.

Edited by Hider141, 05 October 2012 - 13:38.


#438
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View PostHider141, on 05 octombrie 2012 - 13:37, said:

Merge, dar ai nevoie de un browser web sau alta aplicatie ce stie de Flash Player.
Prin jailbreak doar obtii drepturi de root asupra iDevice-ului.

Mersi... Stii si daca se pot recupera date de pe un iPad fara backup?

#439
cata2202

cata2202

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.08.2006
As dori sa stiu daca pot folosi Ipad-ul pentru a viziona filme sau poze de pe un NAS (Zyxel NAS 310) sau alte fisiere sharuite in retea de pe un PC cu Windows 7. Am vazut ca NAS-ul are ceva optiune de iTunes Server sau asa ceva. SI daca filmele trebuie sa fie intr-un format anume.
De asemenea ma mai intereseaza daca se poate vedea pe un TV cu DLNA care este in aceeasi retea ce apare pe ecranul Ipad-ului (ceva gen Mirroring si wireles).
Poate nu ma exprim prea clar, dar in mare cam asta ma intereseaza. Pana acum am avut doar device-uri cu Android dar ma tenteaza un Ipad 3 sau Mini.
Merci mult

#440
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcata2202, on 19 noiembrie 2012 - 15:19, said:

As dori sa stiu daca pot folosi Ipad-ul pentru a viziona filme sau poze de pe un NAS (Zyxel NAS 310) sau alte fisiere sharuite in retea de pe un PC cu Windows 7. Am vazut ca NAS-ul are ceva optiune de iTunes Server sau asa ceva. SI daca filmele trebuie sa fie intr-un format anume.
De asemenea ma mai intereseaza daca se poate vedea pe un TV cu DLNA care este in aceeasi retea ce apare pe ecranul Ipad-ului (ceva gen Mirroring si wireles).
Poate nu ma exprim prea clar, dar in mare cam asta ma intereseaza. Pana acum am avut doar device-uri cu Android dar ma tenteaza un Ipad 3 sau Mini.
Merci mult
Iti raspund cu privire la conectarea la nas zyxel, exact acest model de nas il am si eu. Ma conectex cu tableta la el foarte usor prn ftp, folosesc good reader pe tableta, merge foarte bine conexiunea cu nas-ul.  Ca sa vezi filmele in anumite formate, depinde foarte mult de aplicatia de pe tableta cu care vrei sa vizualizezi, eu de exemplu fosesc avplayer si nu am nevoie de nicio conversie a filmului, aplicatia asta poate  sa citeasca orice format video. Bineanteles, daca vrei sa te conectezi de pe tableta la nas cu alta aplicatie care sttie sa se conecteze ftp, nu e nicio problema.

#441
blu_ely

blu_ely

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2012
Buna , i have a silly question :D . Cum pot sa bag filme ?

#442
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 17.06.2010
Simplu, cu itunes

#443
blu_ely

blu_ely

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2012
Am incercat de mult , de multe ori si nu merge . nu mi le primeste :-??

#444
blu_ely

blu_ely

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2012
Gata , am reusit :))

#445
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Va salut.
As dori sa achizitionez un iPad din SUA si m-ar tenta varianta cu 4G (oscilez intre iPad Mini si iPad 4th Gen). Are cineva experienta cu astfel de aparate achizitionate din state, si daca da, de la ce provider ar trebui sa-l achizitionez (Sprint, Verizon, AT&T) ?
Multumesc

#446
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nu conteaza de la cine il iei, nu sint blocate pe operator, iar 4G nu functioneaza oricum in europa, ca's frecvente diferite.

3G o sa mearga fara probleme.

#447
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Multumesc frumos pentru raspuns.
Cele comercializate in Romania sunt cu ceva diferite ? Vor functiona cu 4G oferit spre exemplu de Orange ?

#448
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nu, nu sint diferite generatia 3.
Generatia 4 nu stiu, dar cinstit, daca ai un 3g bun n-ai nevoie. Pe mobil, daca ai peste 2Mb/s e ok.

#449
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010

View PostCatalinHonda, on 06 iulie 2012 - 18:21, said:

Mai bula, deschide browser-ul - Safari, de pe ecranul principal al tabletei, apasa butonul de Favorites - si ai acolo shortcut catre manual.

FIY, manual printat nu prea mai gasesti la niciun gadget de ultima generatie.
Stiu ca-i post vechi, dar cum dracu? Scrisoare de capital??.. Posted Image
Manual cu instructiuni ca pentru o masina de spalat. Posted Image

M-am tavalit de ras vreo jumatate de ora.


Posted Image Posted Image

Deci cu ce aplicatii bydefault vine smecheria asta? Word are? si daca n-are, pot sa transfer niste aplicatii de pe  MacBook-ul meu de prin 2006 (Tiger)  (cu Word din 2004)? Posted Image
Deci as vrea sa o folosesc in principal pentru Word, Itunes, Safari, Adobe Reader, Open Source, ma rog, pentru scoala si ceva entertainment; jocurile ma lasa rece. Pot atasa si incarca inclusiv Ipodul, pentru ca vreau sa pun actualul laptop complet pe loc repaos?

Edited by sushimic, 22 January 2013 - 15:15.


#450
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Vin la voi cu o intrebare de noob complet. Cum trebuie sa procedez daca doresc sa fac update de la iOS 5.1.1 la iOS 6.0 sau 6.1 in situatia in care am jailbreak pe iPad?
e vorba de iPad 3 Wifi only.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate