Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

După trei zile voi învia.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#19
Sir_Obsoletus

Sir_Obsoletus

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 924
  • Înscris: 18.04.2011

View PostThomas-, on 24th April 2011, 14:34, said:

Dupa trei zile inseamna in a patra zi, adica luni.

In a treia zi inseamna duminica.
Ai făcut prea multă matematică în liceu ! :eek:

#20
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostSir_Obsoletus, on 24th April 2011, 18:10, said:

Ai făcut prea multă matematică în liceu ! :eek:

Nu, am facut prea multa semantica la Facultate!

#21
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Thomas - Iti observ absenta.

Edited by Aether, 24 April 2011 - 17:23.


#22
fiber-net

fiber-net

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.03.2009

View Postreludd, on 24th April 2011, 15:07, said:

NU MAI STIE NIMENI
AICI SE OPRESC TOATE FILMELE
NIMENI NU A VAZUT CONTINUAREA
AICI E O MUZICA MISTO, GENERIC SI SOARELE ATAT.

s-a suparat si-a luat jucariile si aplecat in spatiul cosmic! in carne si oase!!! cum ar putea supravietui un om in carne si oase in spatiu?

raspuns: intr-o nava spatiala!!! la timpul ala bine-nteles ca nu existau rachete, statii orbitale sau chiar nave insa este posibil ca o alta civilizatie sa fi avut si sa aibe chiar in continuare!


sunt multe lucruri care la prima vedere par banale in Biblie insa daca le iei la puricat afli adevaruri de te-apuca groaza. nu degeaba vaticanul a recunoascut existenta extraterestrilor si a faptului ca acestia ar putea fi stramosii nostrii. stiu ei ceva ........

Edited by fiber-net, 24 April 2011 - 18:54.


#23
reludd

reludd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 22.11.2003

View PostAether, on 24th April 2011, 16:40, said:

Îmi placu "batrâne întelepte", eu ziceam ca sunt cam senile, dar merge si asa, nu trebuie sa ai multa minte sa dai bani la un prost sa îti spuna câteva vorbe.
Eu nu suport preotul, popa, maniheistul platit sa faca sfânta frecare.
nu-ti cere nimeni sa ii suporti.trebuie doar sa cotizezi.cand dai banii nu conteaza ca e cu placere sau nu.trebuie doar sa-i dai.

si inca ceva.din moment ce stii sa scrii si sa citesti mu prea mai contezi pentru ei. analfabetismul si misticismul ar fi o supervaloare.

vei ramane uimit daca vei afla ca acum in romania 2010 peste jumate din romani nu stiu daca atunci cand fulgera e fenomen fiziv sau da sfantul ilie cu biciul prin cer.... si mai vrei sa contezi cat ei la vot....

#24
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postfiber-net, on 24th April 2011, 19:53, said:

s-a suparat si-a luat jucariile si aplecat in spatiul cosmic! in carne si oase!!! cum ar putea supravietui un om in carne si oase in spatiu?

raspuns: intr-o nava spatiala!!! la timpul ala bine-nteles ca nu existau rachete, statii orbitale sau chiar nave insa este posibil ca o alta civilizatie sa fi avut si sa aibe chiar in continuare!


sunt multe lucruri care la prima vedere par banale in Biblie insa daca le iei la puricat afli adevaruri de te-apuca groaza. nu degeaba vaticanul a recunoascut existenta extraterestrilor si a faptului ca acestia ar putea fi stramosii nostrii. stiu ei ceva ........
:OK:

#25
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011

View Postreludd, on 25th April 2011, 01:58, said:

nu-ti cere nimeni sa ii suporti.trebuie doar sa cotizezi.cand dai banii nu conteaza ca e cu placere sau nu.trebuie doar sa-i dai.

si inca ceva.din moment ce stii sa scrii si sa citesti mu prea mai contezi pentru ei. analfabetismul si misticismul ar fi o supervaloare.

vei ramane uimit daca vei afla ca acum in romania 2010 peste jumate din romani nu stiu daca atunci cand fulgera e fenomen fiziv sau da sfantul ilie cu biciul prin cer.... si mai vrei sa contezi cat ei la vot....
reludd - Popa + Etnia = Love, asta am observat zilele astea, nu m-am dus la biserica, dar am trecut pe lânga (la câte sunt, era culmea sa nu vad 2-3 pe zi), etnia vindea iarba (iarba la propriu, este moda cu iarba pe presul de la poarta, adica: Cumpara lumea iarba!?), apoi crengute de liliac, îti testeaza orice urma de inteligenta, nici daca ma drogam, poate sa ma drogheze altul, tot nu cumparam iarba, nu stiu ce pret practicau, 100% profit, nu cred ca plateste 24% catre stat.
Si-au încarcat plasele, a venit prostimea, a scos portofelul, toata lumea bucuroasa, mai putin aia care au cumparat prostie.
Eu mi-am vazut de treaba, chiar am spus: Paste Fericit!, în viata reala nu sunt ANTI RELIGIE, nici nu îndraznesc sa plec pe aratura ca Martorii.
Eu chiar am învatat Religie la scoala, era o combinatie: Literatura + Istorie, dar Istorie cu basme, nu te menaja careva, luam note pe bune, nu era daca vrem, daca optam pentru Religie, câte cântece am învatat, pilde, povestioare, cum se numesc zonele din biserica: naosul, pronaosul, altar, asta in caz ca are careva vreun dubiu ca nu am mancat Religie pe paine.
Partea de educatie este vizibila, popa citeste (repeta aceleasi pilde) în fiecare an, într-o anumita saptamâna = citeste pilda corespunzatoare, daca spui la unul ce urmeaza sa zica popa = magie.

Edited by Aether, 25 April 2011 - 15:11.


#26
reludd

reludd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 22.11.2003

View PostAether, on 25th April 2011, 16:07, said:

reludd - Popa + Etnia = Love, asta am observat zilele astea, nu m-am dus la biserica, dar am trecut pe lânga (la câte sunt, era culmea sa nu vad 2-3 pe zi), etnia vindea iarba (iarba la propriu, este moda cu iarba pe presul de la poarta, adica: Cumpara lumea iarba!?), apoi crengute de liliac, îti testeaza orice urma de inteligenta, nici daca ma drogam, poate sa ma drogheze altul, tot nu cumparam iarba, nu stiu ce pret practicau, 100% profit, nu cred ca plateste 24% catre stat.
Si-au încarcat plasele, a venit prostimea, a scos portofelul, toata lumea bucuroasa, mai putin aia care au cumparat prostie.
Eu mi-am vazut de treaba, chiar am spus: Paste Fericit!, în viata reala nu sunt ANTI RELIGIE, nici nu îndraznesc sa plec pe aratura ca Martorii.
Eu chiar am învatat Religie la scoala, era o combinatie: Literatura + Istorie, dar Istorie cu basme, nu te menaja careva, luam note pe bune, nu era daca vrem, daca optam pentru Religie, câte cântece am învatat, pilde, povestioare, cum se numesc zonele din biserica: naosul, pronaosul, altar, asta in caz ca are careva vreun dubiu ca nu am mancat Religie pe paine.
Partea de educatie este vizibila, popa citeste (repeta aceleasi pilde) în fiecare an, într-o anumita saptamâna = citeste pilda corespunzatoare, daca spui la unul ce urmeaza sa zica popa = magie.
ei afla atunci ca vad ca nu prea stii....

cineva a spus (unei babe care cerea sa nu se scumpeasca painea) ca TOTI TREBUIE SA PLATIM IMPOZIT... PE PENSIE PE VENIT PE ORICE.

exista insa o entitate in romania care NU ARE NICIO OBLIGATIE din acest punct de federe fiscal. nu trebuie sa dea bon, nu 16% nu 24% nu nimic nimic nici o obligatie.
NU PLATESTE IMPOZIT PE MOSII DESI ARE CELE MAI MARI MOSII DIN ROMANIA
NU PLATESTE IMPZIT PE PADURI DESI E CEL MAI MARE PROPRIETAR DE PADURI DIN ROMANIA
NU PLATESTE NICI UN IMPOZIT DESI DESFASOARA CELE MAI DIVERSE ACTIVITATI ECONOMICE.
PROFITABILE
(BRUTARIE, CAZARE, ALIMENTATIE PUBLICA, EXPLOATARE LEMN, VANZARE LUMANARI,ETC CE MAI STII SI TU

singura ei obligatie oficiala e sa PRIMEASCA DE LA STAT BANI PENTRU TOTI ANGAJATII EI CONSIDERATI BUGETARI

ARE INSA O SINGURA OBLIGATIE MORALA,DIN 4 IN 4 SAU DIN 5 IN 5 ANI.

ia sa te vedem acum, istetime:care e institutia respectiva si care e obligatia respectiva??????

#27
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostBlueSky2009, on 24th April 2011, 15:12, said:

Ba iese.

Vineri - ziua 1.
Sambata - ziua 2.
Duminica - ziua 3, cand a si inviat.
Ție DUPĂ ăsta iți zice ceva ???

#28
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
genius - Traim în tara cumparatoare de iarba, chiar ai vreo pretentie, eu urmaresc: http://forum.softped...t...36&start=36 - Majoritatea începe sa devina minoritate, parca se petrece ceva ciudat, au bagat astia bere la robinet.

#29
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

View Postasasinuxp, on 24th April 2011, 18:06, said:

Da,abia am avut loc sa parchez tancurile in garaj,ca m-a si sunat Medvedev in legatura cu o chestiune la gaze,ca era cam balonat,si cica sa ne dea mai multe gaze,productie proprie.
Da,desigur,cum imi permit sa nu cotizez la mercedesul glk pe care vrea sa si-l ia popa,cum imi permit sa nu cotizez la o prapadita de cocioaba de 3 etaje,cu 15 camere,3 bai,2 bucatarii si piscina pe care vrea sa si le achizitioneze popa!

Ai uitat sa spui si de cele 2 niveluri subterane : pt parcare si beci.  :thumbup:

#30
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009

View Postfiber-net, on 24th April 2011, 19:53, said:

s-a suparat si-a luat jucariile si aplecat in spatiul cosmic! in carne si oase!!! cum ar putea supravietui un om in carne si oase in spatiu?

raspuns: intr-o nava spatiala!!! la timpul ala bine-nteles ca nu existau rachete, statii orbitale sau chiar nave insa este posibil ca o alta civilizatie sa fi avut si sa aibe chiar in continuare!


Exact. De asemenea , a se citi interpretarile in acest sens din Ramayana si Mahabharata.

#31
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostThomas-, on 24th April 2011, 14:18, said:

Din cate inteleg eu, Iisus a murit la orele 15,00, vineri, ceea ce inseamna ca ar fi trebuit sa invie intre ora 15 luni si ora 15 marti. Dupa trei zile inseamna, logic, in a patra zi de la rastignire, nu? Cu toate astea, duminica dimineata era deja viu.

Cum vine asta?
A inceput joi seara, cand plangea cu lacrimi de sange. Insa, nici nu ai cum sa socotesti daca nu studiezi. Sunt exact 3 zile.

#32
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postzexelica, on 26th April 2011, 17:04, said:

A inceput joi seara, cand plangea cu lacrimi de sange. Insa, nici nu ai cum sa socotesti daca nu studiezi. Sunt exact 3 zile.
Ce a început ??? Mortea ???

#33
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

View PostThomas-, on 24th April 2011, 14:18, said:

Din cate inteleg eu, Iisus a murit la orele 15,00, vineri, ceea ce inseamna ca ar fi trebuit sa invie intre ora 15 luni si ora 15 marti. Dupa trei zile inseamna, logic, in a patra zi de la rastignire, nu? Cu toate astea, duminica dimineata era deja viu.

Cum vine asta?
Eu nu am o problema cu perioada ci cu faptul in sine. Daca Isus chiar a inviat, tu intelegi care sunt implicatiile?
"Duminica dimineata era deja viu". Spune-mi ca intelegi consecintele! Spune-mi ca Lazar, fiica lui Iair si fiul vaduvei din Nain au inviat cu adevarat, ca orbii vad, cei paralizati umbla, flamanzii (5000 de oameni) sunt hraniti cu doi pesti si cinci paini... Spune-mi draga prietena si demonstreaza-ti spusele, iar eu voi deveni crestin. Cu "arme si bagaje"! Habar n-ai de cata vreme sunt un Toma... necredinciosul....
Imi place acest Isus si ...vreau sa cred! Dar nu pot.


View Postzexelica, on 26th April 2011, 17:04, said:

A inceput joi seara, cand plangea cu lacrimi de sange. Insa, nici nu ai cum sa socotesti daca nu studiezi. Sunt exact 3 zile.
Vezi ca nu erau lacrimi ci sudoare. Adica... transpiratie!

#34
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Inteleg ca acum 2000 de ani nu aveau conceptul de coma.

#35
Peter Pan

Peter Pan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 596
  • Înscris: 04.06.2006
Si ? Ati gasit raspunsul unei dileme ce dateaza de doua milenii ?

#36
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostPeter Pan, on 28th April 2011, 16:26, said:

Si ? Ati gasit raspunsul unei dileme ce dateaza de doua milenii ?
Dilemă pentru cine ???

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate