Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Husky

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
TequilaHD

TequilaHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 25.03.2011
Bună seara, am o fetiță de husky( 1 an și 1 săptămâna) și de 6 zile cred că a intrat în călduri că tot îi curge sânge, ce mă sfătuiți să fac ca să fie totul ok ?
Mulțumesc anticipat, o seară cât mai plăcută !

#2
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008
Stiam ca se fac injectii cu hormoni.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu de la un coleg, puteai sa o duci la sterilizat daca nu vroiai sa mai poata face pui, sau poti cauta chilotei pentru cateluse. Nu glumesc, se gasesc de cumparat exact pentru momentele astea.

Edited by Hider141, 05 April 2011 - 19:38.


#4
TequilaHD

TequilaHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 25.03.2011

View PostHider141, on 5th April 2011, 20:37, said:

Din cate stiu de la un coleg, puteai sa o duci la sterilizat daca nu vroiai sa mai poata face pui, sau poti cauta chilotei pentru cateluse. Nu glumesc, se gasesc de cumparat exact pentru momentele astea.
Tot ce vreau eu este : cât timp ține perioada asta, ce efecte poate avea, pot să o plimb în momentele acestea, etc etc.

#5
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View PostTequilaHD, on 5th April 2011, 20:41, said:

Tot ce vreau eu este : cât timp ține perioada asta, ce efecte poate avea, pot să o plimb în momentele acestea, etc etc.
Tine cam 21 de zile. In nici un caz nu o scoti la plimbare ca se vor aduna maidanezii card dupa voi si e posibil sa scape unul la ea in timp ce tu ii gonesti pe ceilalti. Daca sta in apartament ii poti lua chilotei speciali. Daca sta afara nu e nevoie. Da-i mai multa atentie si nu prea o lasa singura ca s-ar putea sa urle. A mea urla asa sinistru ca ti se facea parul maciuca si nu era husky despre care se spune ca si  au o tendinta naturala spre urlat.

#6
TequilaHD

TequilaHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 25.03.2011

View PostFreddy12, on 5th April 2011, 22:56, said:

Tine cam 21 de zile. In nici un caz nu o scoti la plimbare ca se vor aduna maidanezii card dupa voi si e posibil sa scape unul la ea in timp ce tu ii gonesti pe ceilalti. Daca sta in apartament ii poti lua chilotei speciali. Daca sta afara nu e nevoie. Da-i mai multa atentie si nu prea o lasa singura ca s-ar putea sa urle. A mea urla asa sinistru ca ti se facea parul maciuca si nu era husky despre care se spune ca si  au o tendinta naturala spre urlat.
Stau la casa deci in privinta asta nu o sa am probleme, multumesc pentru sfaturi.

#7
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View PostTequilaHD, on 5th April 2011, 23:07, said:

Stau la casa deci in privinta asta nu o sa am probleme, multumesc pentru sfaturi.
Ai grija, verifica gardul sa nu aiba vreo spartura. Exista riscul sa fuga dupa masculi. Sau sa va intre masculi in curte. La mine se adunau noaptea vreo 3 in fata portii si faceau serenade. Mai bine intre a 9 si a 15 a zi o tii noaptea in casa pentru a nu avea surprize.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate