Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

'Catholic Virgin'

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
sadd_2000

sadd_2000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.07.2010
http://www.urbandict.....tholic Virgin

Quote

Refers to a person, usually female, who will engage in sexual acts other than vaginal penetration of a penis. Vaginal penetration of a penis is "sex" and therefore evil--so to maintain "virginity", Roman Catholic Virgins will engage in manual, oral, anal, or anything else that isn't vaginal.


#2
anonimogg

anonimogg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.03.2008

View Postsadd_2000, on 4th April 2011, 23:36, said:


Exista , am auzit in randul fetelor pana in 18 ani , care de frica parintilor( care le verifica la ginecolog) practica asa ceva , nu stiu neaparat daca si din punct de vedere religios , dar stiu sigur ca din cauza parintilor practica chestiile astea.

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 10.08.2005

View Postsadd_2000, on 4th April 2011, 23:36, said:


din punct de vedere medical, himenul tot se rupe dupa joaca cu sex-toys.
iar o vizita la ginecolog este mai mult sau mai putin inutila.

la noi gasesti mai greu virgine, nu stiu cate din ele mai sunt si crestine catolice.

Edited by MarianG, 04 April 2011 - 23:17.


#4
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View PostMarianG, on 5th April 2011, 00:09, said:

din punct de vedere medical, himenul tot se rupe dupa joaca cu sex-toys.
iar o vizita la ginecolog este mai mult sau mai putin inutila.

la noi gasesti mai greu virgine, nu stiu cate din ele mai sunt si crestine catolice.
Se poate rupe partial sau deloc.
Sunt unele himene atat de elastice incat dezvirginarea completa se face numai la nastere.

#5
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010
http://judaism.about...ns_messiah3.htm
Ask Rabbi Simmons
Question
Why did the majority of the Jewish world reject Jesus as the Messiah, and why did the first Christians accept Jesus as the Messiah?
Answer
It is important to understand why Jews don't believe in Jesus. The purpose is not to disparage other religions, but rather to clarify the Jewish position. The more data that's available, the better-informed choices people can make about their spiritual path.

Jews do not accept Jesus as the messiah because:

1) Jesus did not fulfill the messianic prophecies.
2) Jesus did not embody the personal qualifications of the Messiah.
3) Biblical verses "referring" to Jesus are mistranslations.
4) Jewish belief is based on national revelation.

#6
obadia

obadia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 02.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tBEzNYlanHw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BFcH8-zd5x0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cine este in spatele religiilor ?

#7
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View PostBen_Gal_1, on 6th April 2011, 20:52, said:

http://judaism.about...ns_messiah3.htm
Ask Rabbi Simmons
Question
Why did the majority of the Jewish world reject Jesus as the Messiah, and why did the first Christians accept Jesus as the Messiah?
Answer
It is important to understand why Jews don't believe in Jesus. The purpose is not to disparage other religions, but rather to clarify the Jewish position. The more data that's available, the better-informed choices people can make about their spiritual path.

Jews do not accept Jesus as the messiah because:

1) Jesus did not fulfill the messianic prophecies.
2) Jesus did not embody the personal qualifications of the Messiah.
3) Biblical verses "referring" to Jesus are mistranslations.
4) Jewish belief is based on national revelation.


Ce te-ai aștepta să spună cei care l-au respins pe Isus.  Să nu uităm că Isus le spusese ceva ce i-a deranjat foarte tare.  Că nu vor mai fi considerați de Dumnezeu popor ales.

(Matei 21:42–43) . . .Isus le-a zis: „N-ați citit niciodată în Scripturi: «Piatra pe care au respins-o zidarii a devenit piatra din capul unghiului; de la Iehova a venit lucrul acesta și este minunat în ochii noștri»? 43 Iată de ce vă spun: Regatul lui Dumnezeu va fi luat de la voi și va fi dat unei națiuni care va face roadele lui.

Evreii care au fost sinceri, l-au acceptat atunci pe Isus, chiar dacă au fost puțini la număr.

#8
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postanonimogg, on 5th April 2011, 00:03, said:

Exista , am auzit in randul fetelor pana in 18 ani , care de frica parintilor( care le verifica la ginecolog) practica asa ceva , nu stiu neaparat daca si din punct de vedere religios , dar stiu sigur ca din cauza parintilor practica chestiile astea.

Quote

Refers to a person, usually female, who will engage in sexual acts other than vaginal penetration of a penis. Vaginal penetration of a penis is "sex" and therefore evil--so to maintain "virginity", Roman Catholic Virgins will engage in manual, oral, anal, or anything else that isn't vaginal.

Cred ca de aici vine vorba:
vergina in urechi.

View PostEugen3, on 12th April 2011, 15:44, said:

Ce te-ai aștepta să spună cei care l-au respins pe Isus.  Să nu uităm că Isus le spusese ceva ce i-a deranjat foarte tare.  Că nu vor mai fi considerați de Dumnezeu popor ales.

(Matei 21:42–43) . . .Isus le-a zis: „N-ați citit niciodată în Scripturi: «Piatra pe care au respins-o zidarii a devenit piatra din capul unghiului; de la Iehova a venit lucrul acesta și este minunat în ochii noștri»? 43 Iată de ce vă spun: Regatul lui Dumnezeu va fi luat de la voi și va fi dat unei națiuni care va face roadele lui.

Evreii care au fost sinceri, l-au acceptat atunci pe Isus, chiar dacă au fost puțini la număr.


Ce te-ai aștepta să spună cei care l-au nu l-au respins pe falsul profet?

Evreii care au fost sinceri, l-au acceptat atunci pe Isus, chiar dacă au fost puțini la număr.

Cam ce proțent?

#9
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009

View Postanonimogg, on 5th April 2011, 00:03, said:

Exista , am auzit in randul fetelor pana in 18 ani , care de frica parintilor( care le verifica la ginecolog) practica asa ceva , nu stiu neaparat daca si din punct de vedere religios , dar stiu sigur ca din cauza parintilor practica chestiile astea.


Ca si in orient mai exista si in occident traditionalisti si ramasi in urma in perioada evului mediu intunecat. Insa spre deosebire de orient evrei si musulmani in mod egal, populatia catolica este intr-o majoritate covarsitoare modernista. Riturile traditionaliste sunt absolut nesemnificative ca pondere iar fundamentalismul catolic este raritate. Iar Papa s-a pronuntat categoric fata de Lefevbristii ultraextremisti care daca mai persevereaza in prostie vor fi excomunicati din nou, iar avertismentul este cat se poate de clar. Nu aceiasi treaba o fac liderii orientali evrei si musulmani deopotriva care incurajeaza extremismul si nu au nici un gand sa-l combata categoric si eficient.

#10
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postorlandosorin, on 15th August 2011, 17:21, said:

Lefevbristii ultraextremisti care daca mai persevereaza in prostie vor fi excomunicati din nou,
Moamma...deci dubla excomunicare? Ii trimite in Iad de 2 ori ... sau cum vine asta? Gata ,stiu... ii trimite in Iad pe bucati: 2 excumunicari => in Iad o sa ii taie in 2  si asa mai departe. Papa asta e super jmeker ma, de poate sa faca asta. Sigur are contract de colaborare cu Scaraoțki

#11
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View Postkruger, on 20th August 2011, 09:39, said:

Moamma...deci dubla excomunicare? Ii trimite in Iad de 2 ori ... sau cum vine asta? Gata ,stiu... ii trimite in Iad pe bucati: 2 excumunicari => in Iad o sa ii taie in 2  si asa mai departe. Papa asta e super jmeker ma, de poate sa faca asta. Sigur are contract de colaborare cu Scaraoțki
Stiu ca esti invidios ca nu esti tu cel mai tare smecher din parcare... dar de, obisnuieste-te cu faptul ca nu contezi.

#12
ady_maris

ady_maris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 29.03.2006

View PostMegara, on 20th August 2011, 11:27, said:

Stiu ca esti invidios ca nu esti tu cel mai tare smecher din parcare... dar de, obisnuieste-te cu faptul ca nu contezi.

nici nu are cum sa fie cel mai smecher ,caci papa e mai smecher ca toti ....doar e sub totala influenta a celui mai smecher duh ,luceferian.

#13
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View Postady_maris, on 20th August 2011, 20:34, said:

nici nu are cum sa fie cel mai smecher ,caci papa e mai smecher ca toti ....doar e sub totala influenta a celui mai smecher duh ,luceferian.
Bag seama ca vorbesti din experienta.  :naughty:

#14
ady_maris

ady_maris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 29.03.2006

View PostMegara, on 20th August 2011, 23:59, said:

Bag seama ca vorbesti din experienta.  :naughty:

:notangel: ase e, sunt rincarnarea lui Paul al doilea ...... :console:

Edited by ady_maris, 21 August 2011 - 07:50.


#15
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View Postady_maris, on 21st August 2011, 08:50, said:

:notangel: ase e, sunt rincarnarea lui Paul al doilea ...... :console:
reincarnare? aha, stiam eu ca nu esti crestin doar mimezi  :naughty:

#16
ady_maris

ady_maris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 29.03.2006

View PostMegara, on 21st August 2011, 13:32, said:

reincarnare? aha, stiam eu ca nu esti crestin doar mimezi  :naughty:

mimez si ma plimb cu papa-mobilul ... :nonobad:

#17
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View Postady_maris, on 21st August 2011, 15:39, said:

mimez si ma plimb cu papa-mobilul ... :nonobad:
asta este doar in vis prin care te chinui sa-ti materializezi dorintele asidue din viata de zi cu zi. Dar nici o grija ca doar cu visele ramai.  :naughty:

#18
Twinkey

Twinkey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 12.04.2012

View Postsadd_2000, on 4th April 2011, 23:36, said:

http://www.urbandict.....tholic Virgin

Refers to a person, usually female, who will engage in sexual acts other than vaginal penetration of a penis. Vaginal penetration of a penis is "sex" and therefore evil--so to maintain "virginity", Roman Catholic Virgins will engage in manual, oral, anal, or anything else that isn't vaginal.

Cum sa nu?! Vezi Megara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate