Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Femeia la volan

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4546 replies to this topic

#4537
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006
O concluzie decentă, ar fi ca idiotii sunt idioti indiferent de sex. Și ca în România cel puțin, oricât ne-am lamenta noi, bărbații sunt mai periculoși la volan, by far.
Da, femeile nu știu și nu înțeleg lucrurile ca noi. Nu sunt echipate pentru asta. Ele au alte avantaje, în domenii în care noi suntem zero absolut, Multitasking-ul de exemplu.
Dar nu știu să parcheze bine, nu se descurcă bine cu orientarea, coordonarea mâini picioare nu e la fel de bună. Dar măcar sunt mai precaute și își văd de treaba lor. Există și excepții, bineînțeles. Dar nu sunt atât de dese pe cat ne-am plăcea nouă să credem.

#4538
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,451
  • Înscris: 13.02.2006
Si pe langa fapul ca (virgula) conduc prost, mai si vorbesc la telefon. 7 din 10 fac asta.Studiat personal.
Asteptam o data pe cineva la Suceava, la iesirea spre Dej, in dreptul pensiunii Vama Veche.
Din 30 soferi, 11 femei (era si ora cand trebuiau luati copii de la scoala, probabil de aia).Din cele 11, 7 erau cu telefonul la urehe.

#4539
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,679
  • Înscris: 15.06.2007

View Postrinaldoparaipan, on 01 ianuarie 2024 - 08:20, said:

Alta faza:Acum un an, veneam de la Suceava catre Radauti.Noapte, ceata, nu foarte densa.
Eram primul la stop la Natanel (cine cunoaste zona), cand ajung aproape de centura un sir luuung de luminite rosii in fata.Ajung coloana, se mergea cu 40 la ora.Erau vreo 20 de masini, cred prinsesem ca doua ture de semaforul anterior.
Cum-necum, depasesc cate una, doua masini (acolo daca e ceata sau ploua putin toti merg in coloana).Ce-i drept am pe Duster Osram Night Breaker, vedeam destul de bine.
Cand ajung masina care tinea coloana (Peugeot rosu  SV xx PYS) si o depasesc, ce sa vezi:Telefonul pus pe volan, se vedea cum lumineaza afisajul si pisi de la volan ochii in telefon,  un zambet total.
Numai de la mine a avut jumate de frigider plin de carne, nu stiu cat de la ceilalti.
o sa iti zica richeleu ca se concentra sa gaseasca o adresa..

#4540
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,248
  • Înscris: 24.07.2022
nu exista multitasking, practic i se rupe de toate taskurile si de-asta pare ca e mai optimizata.. :) s-a cercetat si constatat...

#4541
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,451
  • Înscris: 13.02.2006
https://www.presasm....EFjfVUkYSkvNrbI

#4542
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,713
  • Înscris: 23.04.2007
... si tot de la Arad ... Urmărită de polițiști, o șoferiță băută și sub influența drogurilor s-a răsturnat cu mașina într-o intersecție din Arad

#4543
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006

View Posttfmercedez, on 01 ianuarie 2024 - 14:01, said:

o sa iti zica richeleu ca se concentra sa gaseasca o adresa..

Richelieu nu zice nimic, ca nu ia apararea prostilor indiferent de sex :lol:. Ce nu ii place lui Richelieu insa, este generalizarea

#4544
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,679
  • Înscris: 15.06.2007
O blonda cu ceva Prius mi-a taiat calea cu o naturalete..  numere de UA. Cat tupeu.

#4545
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,451
  • Înscris: 13.02.2006
Să le vezi cum circula prin Suceava/Rădăuți.9/10 cu telefonul la ureche.
Noroc ca tot in același procent sunt drăguțe spre bunăciuni, mai clătești ochii și parcă treci cu vederea ca au comis-o.

#4546
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,679
  • Înscris: 15.06.2007
Mi se pare mie sau la volan este o femeie?

https://twitter.com/...Uta2aUyCLw&s=19

#4547
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 29.01.2008
Mai știți povestea aia cu mașina condusă doar de o bătrânică etc?
"Bătrână de 78 de ani, prinsă în timp ce conducea cu 118 km/h, într-o localitate din Bacău. A rămas fără permis și a primit o amendă uriașă"
https://observatorne...asa-561221.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate