Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Femeia la volan

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4546 replies to this topic

#1
Irulan

Irulan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.11.2003
Vreau sa fac scoala de soferi si apoi sa-mi iau o masina si sincer ceea ce ma inspaimanta sunt injuraturile pe care o sa le primesc de la barbati!

In general cand vedeti o femeie la volan care se avanta in trafic ca un barbat aveti ganduri "negre" despre ea?

Ati avut altercatii pe sosea cu femei soferitze?

#2
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
nu apreciez femeia la volan!

#3
ninon

ninon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 10.11.2004
De ce? Fiindca conduce mai bine decat barbatii?

#4
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
femeia e cel mai bun sofer atunci cand sta pe loc :)


kidding, e ok daca nu te bagi in chestii din care nu esti sigura c-o sa iesi ok si daca mergi cu o viteza decenta, nici mai mult nici mai putin.

#5
Irulan

Irulan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.11.2003
Parerea mea este ca femeile ar putea sa conduca la fel de bine ca barbatii.
Ideea e ca in multe cazuri e vb de obisnuinta, traditie etc. Este obisnuit ca barbatul sa fie la volan, el sa se ocupe de chestii tehnice etc si asa suntem si educati de mici. Dar daca ar fi sa vorbim de potential, capacitati ... femeia ar putea sa fac fata foarte bine!

#6
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
da, putin mai mult decit pe barbati :coolspeak:

#7
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

ninon, on Aug 30 2005, 17:25, said:

De ce? Fiindca conduce mai bine decat barbatii?

<{POST_SNAPBACK}>



Jesus.... da-ti o palma peste gura!!!!!

Unde o sa vezi un ambuteiaj sa stii ca in mijloc e o femeie!!! Ea nu stie regulile! Singura regula pe care o stie, care este si o scuza, este: nu a vazut idiotu' ca am intrat eu!!! ... acum imi vine in minte doar Pauneasca!!!!

#8
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
ar putea, my dear, dar vezi tu, evolutia v-a luat ascutimea orientarii spatio-temporale specifica barbatului si perceptia profunzimii si v-a dat proprietatea de a sti sa faceti noduri la cravata si sa asortati pantofii cu .. ce s-or asorta ei.

#9
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
era sa dea de doua ori peste mine (pe trecerea de pietoni!) un "specimen" dint-asta.  :angry:

oricum sunt si femei care conduc bine, deh nici o padure fara uscaturi  :P

p.s. sunt misogin?

#10
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
da :console:

#11
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
mah, deci(ca sa incep cu deci): era o femeie cu copil, copilul era pe bancheta din spate. m-a vazut, am vazut-o, m-am gandit ca si-a dat seama ca trebuie sa opreasca. cand am dat sa traversez o vad ca se intoarce catre bancheta din spate  :o  fara sa puna frana!!!!! bine ca inca ma uitam la ea, am vazut faza si m-am retras rpd doi pasi in spate!  :cursing:

SICK!  :deadtongue:

bine, nu trebuie sa generalizez dar mai am "povestiri" ilogice pentru orice om rational

Edited by brebe85, 30 August 2005 - 17:47.


#12
Irulan

Irulan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.11.2003
Nu sunt misogini sunt doar rautaciosi.
Adevarul este ca multe femei sunt superficiale ... Cred ca si eu daca as fi barbat si as da numai peste proaste as gandi cu toate sunt asa ... but on the other hand ar fi si vina mea ca nu am stiut sa-mi aleg mai bine gagicile/prietenele.

#13
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Orientarea in spatiu e mai putin dezvoltata la femei. Este chestie genetica, deci per ansamblu femeile sunt mai putin pricepute la volan.

#14
Irulan

Irulan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.11.2003
Bai nu-mi pasa ce ziceti voi ! Eu o sa fiu priceputa la volun ... si daca ma supar invat si mecanica auto :D

#15
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Dacă știe să conducă, o apreciez, dacă nu, nu!

#16
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

kiwy, on Aug 30 2005, 17:48, said:

Orientarea in spatiu e mai putin dezvoltata la femei. Este chestie genetica, deci per ansamblu femeile sunt mai putin pricepute la volan.

<{POST_SNAPBACK}>


prietena mea a avut "norocul" sa conduca, dupa ce si-a luat carnetul, f mult cu mine in dreapta si am avut norocul sa ii explic multe "chichite"; sa stii ca acum chiar imi place sa merg cu ea; stie sa se strecoare, sa fie relaxata... deci instinctul poate fi cultivat  :P

#17
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005

ninon, on Aug 30 2005, 17:25, said:

De ce? Fiindca conduce mai bine decat barbatii?

<{POST_SNAPBACK}>

Femeile nu conduc mai bine decat barbatii. ( nu detin adevarul absolut, deci nu garantez 100% ca aceasta afirmatie e corecta.Totusi,nu eu te contrazic,ci realitatea ! )
In plus,a vazut cineva "Fifth Gear" ??? In sezonul 2003, emisiunea Men vs Women ???
Daca nu va spun eu.A fost vorba de un concurs intre barbati si femei, in care participantii au fost supusi unor probe ( parcare cu spatele, orientarea in spatiu, viteza de reactie - trebuiau sa puna frana la un anumit semnal , etc ). Rezultatul a fost net favorabil barbatilor !
Ideea e urmatoarea: Sunt si femei care conduc foarte bine, dar cele mai multe sunt un dezastru pe sosea. O femeie care conduce k lumea  e chiar prezentatoarea de pe atunci a emisiunii "Fifht Gear", Vicki Butler-Henderson.

P.S.  Nu o luati ca pe o ofensa, eu doar aduc argumente care arata ca barbatii conduc mai bine.  :first:

#18
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

Irulan, on Aug 30 2005, 17:29, said:

Parerea mea este ca femeile ar putea sa conduca la fel de bine ca barbatii.
Ideea e ca in multe cazuri e vb de obisnuinta, traditie etc. Este obisnuit ca barbatul sa fie la volan, el sa se ocupe de chestii tehnice etc si asa suntem si educati de mici. Dar daca ar fi sa vorbim de potential, capacitati ... femeia ar putea sa fac fata foarte bine!

<{POST_SNAPBACK}>



Nu e neaparat vorba despre obisnuinta sau conceptii. Femeile in general, nu au inclinatii spre asa ceva. Oricum, au mai putin decat barbatii. Este genetic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate