Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#3133
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Ok, no problem...

Totusi, cineva de pe aici care a fost la Vila Dimitra, poate uploada ceva poze ? Intreb pentru ca la acest topic am gasit folosind functia "search", persoane care au mers acolo.

Multzam !  :)

#3134
Lucian BLK

Lucian BLK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 28.04.2006
Catalin, cand mergi la Vila Dimitra?
Intentionez sa merg si eu prin august.
Daca mergi mai repede te astept cu impresii!

Numa' bine,
Lucian

#3135
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Tot august si noi. Pe cat august ?  :P

#3136
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Vezi ca vila Dimitra din cate stiu eu e cam departe de plaja , dar daca ai obtinut un pret bun poate ca merita . In Skala Potamia recomand Vila Eric care insa e mai scumpa dar are conditii super.

#3137
mihai_ionescu08

mihai_ionescu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2008
salutare,
noi am fost in thassos la inceputl lui sept. 2008. a fost foarte frumos....
insa drumul a fost de cosmar (am fost cu masina)...
stiind ca nu ar fi indicat sa te opreasca politia in Bulgaria, am mers  conform regulilor de circulatie. la dus am facut 16 ore si la intors 18... in bulgaria am avut parte de cel putin 100 de km cu restrictie de 30-50 km/k in mijlocul campului....... cert ca pana la urma ne-a oprit politia (aproape de pleven- mergeam in coloana de 3 masini) n-a luat actele la toate cele 3 masini si ne-a zis ca daca vrem actele inapoi ne costa 30 eur de masina. era pe la 4 dimineata in camp..... am dat banu' si am plecat mai departe. pana am trecut granita am mers cu ditamai morovul. la intoarcere am avut ceva noroc si la un popas aproape de sofia am vb cu un sofer de la cristian tour si ne-am tinut dupa el. meserias! am mers goarna 100-140. stia unde sta garda si acolo mergea cu 30 /h.

pe insula a FOST TOTUL SUPER!
cazare va recomand din toata inima VIlla Maria. (skala potamia) curat, gazda super (ne-a aprins, gratarul, ne-a zis de piata de carne, de peste, ne-a dat carbune....etc)
plajele ==> SUPERBE, valuri, nisip ffff fin
neaparat inchiriat scuter sau atv
indicat ATV ==> mai sigur = k sunt multe drumuri pe unde cu scuterul nu poti merge sau mergi cu teama
mancarea ==>pret ok
bautura ...pret....apropriata ca pret de hipermarcket-urile din ro

Potos ffff naspa
plaja cu pietris,
preturi cele mai mari din insula
+ arata ca la Eforie

restul insulei absolut superba

maine va aduc si poze

PS Era o vila dimitra langa villa maria.... parea ok si nu mergi mult pana la plaja (dus 10min, intors.... 15-20)

http://www.villa-maria.gr/

Edited by mihaiMembruAnonimescu08, 24 February 2009 - 17:27.


#3138
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View PostANDOX, on Feb 24 2009, 14:41, said:

Vezi ca vila Dimitra din cate stiu eu e cam departe de plaja , dar daca ai obtinut un pret bun poate ca merita . In Skala Potamia recomand Vila Eric care insa e mai scumpa dar are conditii super.

Nu e problema. Cunosc insula aia pe de rost (traiasca Google Earth)...  :P Prea departe nu pare... Si apoi la Balchik anul trecut, n-am fost cazati pe plaja si nici in Eforie Sud unde mergem an de an la niste prieteni nu suntem aproape de plaja. Doar pe timpul lui Ceausescu stateam cu ai mei relativ aproape de mare, c-aveau pile la ONT / BTT / PCR / ETC...  :D deci chiar nu sufar din cauza asta.

Iar legat de pret... afla ca sunt reale preturile afisate pe site, si ni s-au parut super ok, mai ales ca modul de a da avans a fost acelasi cu ce am citit pe aici... Apropo, azi nevasta-mea a trimis un mic avans prin Western Union si ceva mai devreme a si primit confirmarea pe mail cum ca rezervarea este ok... Acum nu mai trebuie decat sa numaram lunile... care sunt multe rauuuuu...  :rolleyes:

Parca-l vad pe fii-meu din 2 in 2 zile cum ma dispera... Tati, nu mai mergem o data pe insula ?  :lol:

View Postmihai_ionescu08, on Feb 24 2009, 17:26, said:

neaparat inchiriat scuter sau atv

Cat costa sa inchiriezi un scuter ? Dar un ATV ?

Multumesc  ;)

#3139
Lucian BLK

Lucian BLK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 28.04.2006

View PostCatalin S., on Feb 24 2009, 14:31, said:

Tot august si noi. Pe cat august ?  :P
Intentionam sa ajungem in 10 august si sa stam vreo 10 nopti.
Doua familii cu doua masini.
Ma rog, inca nu e sigura locatia, am discutat si anul trecut cu proprietarul dar pana la urma am ajuns in Halkidiki. Anul acesta sigur va fii Thassos da' trebuie sa studiez .... Vila Dimitra e o solutie.

#3140
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Deci pe 10 august...  :rolleyes:

Nu ne-am fi intalnit. Noi plecam de pe 31 iulie sa ocupam cu 1 si sa plecam pe 8 august. Bine ca ne-am grabit ca am luat camerele de la etaj unde doar acolo au aer conditionat. La parter nu au, dar cica nu ai nevoie, cel putin asa ne-a spus propietarul.

Deci daca va vine vreo idee sa mergeti o data cu noi, sa luati in calcul camerele de la parter.  :P

Si totusi, imi raspunde si mie cineva la intrebarea de mai sus... ?
Cat costa sa inchiriezi un atv, dar un scuter ?  :D

Edited by Catalin S., 25 February 2009 - 08:56.


#3141
pushy82

pushy82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2009
Salutare la toata lumea,

Intentionez sa plec si eu in Thassos la jumatatea lunii iunie. Sper sa fie ok perioada. Cu greu m-am hotarat ce zona sa aleg, deoarece e prima data cand o sa mergem in Grecia, si parerile sunt foarte impartite din cate vad si aici pe forum, dar foarte mult si printre prieteni care au fost in diverse locuri in Grecia, asa ca a fost destul de dificil sa ma hotarasc, si vb aia nu sunt hotarata deplin, am ales Thassos-ul, dar nu si locatia exacta in Thassos. Ma gandesc serios sa aleg Skala Potamia, vad ca e destul de mine cotata aici pe forum. Va rog daca se poate sa-mi dati ceva informatii despre acesta, cum e plaja, cum e nisipul, sa nu fie bolovani, ce hotel sa aleg sau ce vila care sa aiba si piscina (ca avem cu noi niste prieteni cu mofturi pt asa ceva) si care asigura demipensiune. Ce se poate vizita acolo...cum e peisajul, poate ma ajutati cu un link, poze. Intentionam sa mergem cu masina proprie, si am auzit ceva la genul ca de la intrare in grecia din 100 in 100 de km, e cate o bariera cu taxa..Ce stiti despre asta, e adevarat, cat se plateste. Vreau sa imi fac un calcul sa vad cum ies mai bine, autocar sau masina personala. Ideea e ca am cu ce ma plimba si pe acolo, si evit cheltuiala inchirierii unei masini.

Astept pareri, poate ma ajutati sa ma hotarasc ce sa aleg...sau ce sa nu aleg. Mersic mult!

#3142
scaramouche

scaramouche

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 30.01.2008

View Postpushy82, on Feb 25 2009, 12:21, said:

... Ce se poate vizita acolo...cum e peisajul, poate ma ajutati cu un link, poze. Intentionam sa mergem cu masina proprie, si am auzit ceva la genul ca de la intrare in grecia din 100 in 100 de km, e cate o bariera cu taxa..Ce stiti despre asta, e adevarat, cat se plateste. Vreau sa imi fac un calcul sa vad cum ies mai bine, autocar sau masina personala. Ideea e ca am cu ce ma plimba si pe acolo, si evit cheltuiala inchirierii unei masini.

Astept pareri, poate ma ajutati sa ma hotarasc ce sa aleg...sau ce sa nu aleg. Mersic mult!
Altu' care la viata lui a scris mai mult decat a citit.

#3143
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postscaramouche, on Feb 25 2009, 11:59, said:

Altu' care la viata lui a scris mai mult decat a citit.

:D  :D  :D

Hai sa ajutam omu' totusi...
- Mie mi-a placut plaja Golden Beach care eu zic ca e in skala Potamia (nu sunt f sigura ca mai e si o alta la fel de cunoscuta), are nisip dar si mici pietricele, e f frumos ca din apa vezi muntele si e superb.
- De vila cu piscina in zona nu stiu.
- de vizitat sunt cateva locuri frumoase, oraselele sunt f dragute (skala potamia fiind preferatul meu), situri arheologice, fabrica de bijuterii, mai sunt si ceva muzee prin teologos, manastiri, plaje superbe di diferite, etc....insula in sine e de vizitat.
- bariere cu taxe in grecia io nu am vazut....dar cine stie???
- cu masina proprie e cel mai bine
- poze gasesti cu sutele pe aici sau pe "****.ro" sau la o simpla cautare pe google
- cauta si pe thassos.go, greeka.com

edit: nu ma lasa sa scriu numele acelui forum...o fi reclama ??!!! (e vorba de am fost acolo scris legat). Daca nu am voie sa zic va rog sa spuneti (moderatorul).

Edited by Delphinash, 25 February 2009 - 13:29.


#3144
pushy82

pushy82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2009
Care ar fi problema scaramouche? Ma cunosti cumva si sti tu cat am scris si cat am citit? Las-o balta..

Mersi mult Delphinash..imi intind antenele pe net sa vad poze.

#3145
claudiabozdoc

claudiabozdoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.02.2009

View Postpushy82, on Feb 25 2009, 15:26, said:

Care ar fi problema scaramouche? Ma cunosti cumva si sti tu cat am scris si cat am citit? Las-o balta..

Mersi mult Delphinash..imi intind antenele pe net sa vad poze.


Merita mai degraba sa pleci cu masina personala.. Insula e de o frumusete rara si nu vei putea sta doar intr-un loc, zi de zi vei colinda plajele, care mai de care mai frumoasa.. Eu am fost la inceputul lunii sept anul trecut, iar drumul (motorina) ne-a costat 600 ron dus-intors. Plaja mea preferata din Thassos este Paradise Beach, dar toate sunt frumoase.. Nu vei regreta sa alegi Thassos ca destinatie!

http://www.thassos-i...m/today/webcam/

Edited by claudiabozdoc, 25 February 2009 - 17:45.


#3146
mihai_ionescu08

mihai_ionescu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2008

View PostCatalin S., on Feb 24 2009, 22:41, said:

Nu e problema. Cunosc insula aia pe de rost (traiasca Google Earth)...  :P Prea departe nu pare... Si apoi la Balchik anul trecut, n-am fost cazati pe plaja si nici in Eforie Sud unde mergem an de an la niste prieteni nu suntem aproape de plaja. Doar pe timpul lui Ceausescu stateam cu ai mei relativ aproape de mare, c-aveau pile la ONT / BTT / PCR / ETC...  :D deci chiar nu sufar din cauza asta.

Iar legat de pret... afla ca sunt reale preturile afisate pe site, si ni s-au parut super ok, mai ales ca modul de a da avans a fost acelasi cu ce am citit pe aici... Apropo, azi nevasta-mea a trimis un mic avans prin Western Union si ceva mai devreme a si primit confirmarea pe mail cum ca rezervarea este ok... Acum nu mai trebuie decat sa numaram lunile... care sunt multe rauuuuu...  :rolleyes:

Parca-l vad pe fii-meu din 2 in 2 zile cum ma dispera... Tati, nu mai mergem o data pe insula ?  :lol:



Cat costa sa inchiriezi un scuter ? Dar un ATV ?

Multumesc  ;)

in skala potamia ==> scuter 20 eur si atv 30 eur / zi

#3147
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Multumesc frumos...  :coolspeak:

#3148
molovidiu

molovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.06.2008

View Postclaudiabozdoc, on Feb 25 2009, 16:40, said:

Merita mai degraba sa pleci cu masina personala.. Insula e de o frumusete rara si nu vei putea sta doar intr-un loc, zi de zi vei colinda plajele, care mai de care mai frumoasa.. Eu am fost la inceputul lunii sept anul trecut, iar drumul (motorina) ne-a costat 600 ron dus-intors. Plaja mea preferata din Thassos este Paradise Beach, dar toate sunt frumoase.. Nu vei regreta sa alegi Thassos ca destinatie!

http://www.thassos-i...m/today/webcam/
Salut
  Sa sti ca ai dreptate referitor la plaja Paradise Beach este cea mai frumoasa iar cazarea la Esperides a fost mai mult decat super. Am fost anul trecut din 3 septembrie la Esperides si a fost foarte bine dovada ca anul acesta am facut rezervare tot acolo incepand cu 23 august,astept cu nerabdare sa ajung din nou pe insula.

#3149
dt1986

dt1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.05.2008

View PostCatalin S., on Feb 24 2009, 10:14, said:

Ok, no problem...

Totusi, cineva de pe aici care a fost la Vila Dimitra, poate uploada ceva poze ? Intreb pentru ca la acest topic am gasit folosind functia "search", persoane care au mers acolo.

Multzam !  :)

Aveti aici poze cu camera, baia, kitchineta, balconul cu vedere la mare si gradina+parcarea:) E cam la 5 minute plaja, mers pe jos. La intoarcere trebuie sa urci un deal mai micut, dar putina miscare nu strica:p. Eu personal am fost foarte multumita de ce am gasit la Vila Dimitra si recomand tuturor:)

Attached Files



#3150
horhe_gxg

horhe_gxg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 05.10.2005

View Postmihai_ionescu08, on Feb 24 2009, 17:26, said:

Potos ffff naspa
plaja cu pietris,
preturi cele mai mari din insula
+ arata ca la Eforie

Nu stiu ce Potos ai vazut tu ca sigur nu e ala din Thassos, plaja este numai nisip fin, preturile sunt la fel ca in toata insula...

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate