Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
7063 răspunsuri în acest subiect

#3097
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Ptr: LYLY
Eu as zice Limenaria. Am fost la discoteca respectiva, e chiar misto. In iunie aveau program numai in weekend si nu era foarte multa lume, dar mai existau vreo 2 - 3 barulete in care se putea dansa daca aveai chef. Oricum statiunile sunt foarte aproape una de alta (Potos si Limenaria), iar discoteca e cumva intre ele (mai aproape de Limenaria).

#3098
LYLY

LYLY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 20.06.2007
Multumesc frumos pentru raspunsuri.Chiar nu ma puteam hotari.Acum o sa caut cazare in Potos sau Limenaria.Caut vila pentru ca astia ai mei ar vrea piscina dar fara mic dejun sau cina.Inca odata multumesc si cine imi mai poate da sfaturi ..sunt aici si astept parerea lor.

#3099
practik

practik

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 29.05.2008

View PostLYLY, on Feb 10 2009, 10:58, said:

Multumesc frumos pentru raspunsuri.Chiar nu ma puteam hotari.Acum o sa caut cazare in Potos sau Limenaria.Caut vila pentru ca astia ai mei ar vrea piscina dar fara mic dejun sau cina.Inca odata multumesc si cine imi mai poate da sfaturi ..sunt aici si astept parerea lor.


Noi am fost anul trecut la Eric's pentru 10 zile. Ffff ok cazarea, micul dejun rezon (optional). Legat de piscina, motiv pentru care am ales sa mergem la Erisc's, te-as sfatui sa va mai ganditi daca aveti neeaparata nevoie. Noi in cele 10 zile nu am ajuns niciodata sa facem baie, iar pustiul (de 7 ani) pentru care alesesem locatia cu piscina, a intrat intr-o singura dupa amiaza pentru o ora. Dimineata nu apuci pentru ca mergi la plaja, iar la intoarcere pana faci un dus se face destul de tarziu....dupa ora 18 in majoritatea locatiilor nu mai ai acces la piscina. Succes in cautarile tale!!!

#3100
klaudia_girl

klaudia_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 14.05.2008
Voi merge pe 25.07 in Thassos prin Agentia Europa Travel la vila Maria.Mai merge cineva in aceeasi perioada?Vom fi un grup de 8 persoane printre care si o pustoaica de 17 ani adica eu :D

#3101
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Am vazut si eu oferta celor de la Europa Travel, si m-a nedumerit enorm pretul pentru transport. De ce la sejur de 6 zile transportul e 239 RON si la 12 zile e 439 RON? Ca doar tot dus si intors merg cu autocarul? Explicatia sa fie faptul ca daca tu stai 12 zile, platesti locurile in autocarul care vine dupa 6 zile??? CIUDAT, NU???

#3102
klaudia_girl

klaudia_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 14.05.2008

View Postblue_wings, on Feb 13 2009, 15:02, said:

Am vazut si eu oferta celor de la Europa Travel, si m-a nedumerit enorm pretul pentru transport. De ce la sejur de 6 zile transportul e 239 RON si la 12 zile e 439 RON? Ca doar tot dus si intors merg cu autocarul? Explicatia sa fie faptul ca daca tu stai 12 zile, platesti locurile in autocarul care vine dupa 6 zile??? CIUDAT, NU???


mama a intrebat aceelasi lucru cand am fost la agentie si au spus ca la intoarcere autocarul se intoarce mai gol cv d genu..si da..platesti locurile probabil
si am inteles ca de obicei se pleaca cate 2 autocaruri spre thassos in aceeasi zi ca sunt multi care iau ofertele de la ei

Editat de klaudia_girl, 13 februarie 2009 - 17:29.


#3103
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View Postklaudia_girl, on Feb 13 2009, 17:28, said:

mama a intrebat aceelasi lucru cand am fost la agentie si au spus ca la intoarcere autocarul se intoarce mai gol cv d genu..si da..platesti locurile probabil
si am inteles ca de obicei se pleaca cate 2 autocaruri spre thassos in aceeasi zi ca sunt multi care iau ofertele de la ei

2 autocaruri zici, ha?

#3104
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.601
  • Înscris: 17.08.2007

View Postgrecul68, on Feb 13 2009, 20:50, said:

2 autocaruri zici, ha?
2 "autocaruri" aduc multe "succesuri"

-citat din clasici in viata

#3105
klaudia_girl

klaudia_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 14.05.2008
@ grecul si atupi


va multumesc ca stiti sa criticati ... ;) mai greseste si omul dar de..va place repede sa comentati.Imi este foarte rau(am racit) si cand ma am scris imi era foarte rau si am scris repede si nu mi-am dat seama... VA MULTUMESC CA REPEDE SARITI CU GURA...cred k daca ma uit sa vad ce comentarii ati mai dat pe acest forum sigur si voi ati gresit probabil din neatentie.... nu mai zic nimic ...

nu cred ca niciodata nu ati gresit si voi cand ati scris ceva sau ati spus cv din neatentie sau pur si simplu ca nu ati stiut etc..asa ca nu mai criticati lumea,probabil sunteti casatoriti si aveti si copii si sigur li s-au intamplat si lor sa greseasca din neatentie... nu mai conteaza asta. Eu am 17 ani si sunt constienta ca mai am multe de invatzat ca NIMENI nu se naste invatzat. IAr la acel cuvant am scris asa fara sa imi dau seama. Atat am avut de zis.MS!

Editat de klaudia_girl, 13 februarie 2009 - 23:53.


#3106
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View Postklaudia_girl, on Feb 13 2009, 23:43, said:

@ grecul si atupi


va multumesc ca stiti sa criticati ... ;) mai greseste si omul dar de..va place repede sa comentati.Imi este foarte rau(am racit) si cand ma am scris imi era foarte rau si am scris repede si nu mi-am dat seama... VA MULTUMESC CA REPEDE SARITI CU GURA...cred k daca ma uit sa vad ce comentarii ati mai dat pe acest forum sigur si voi ati gresit probabil din neatentie.... nu mai zic nimic ...

nu cred ca niciodata nu ati gresit si voi cand ati scris ceva sau ati spus cv din neatentie sau pur si simplu ca nu ati stiut etc..asa ca nu mai criticati lumea,probabil sunteti casatoriti si aveti si copii si sigur li s-au intamplat si lor sa greseasca din neatentie... nu mai conteaza asta. Eu am 17 ani si sunt constienta ca mai am multe de invatzat ca NIMENI nu se naste invatzat. IAr la acel cuvant am scris asa fara sa imi dau seama. Atat am avut de zis.MS!

Sezi bland bre, ce daca ti-am atras atentia?  
Erare humanum est, perseverare diabolicum...

#3107
ganezul

ganezul

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 07.03.2008

View Postganezul, on Feb 4 2009, 10:17, said:

Hello, am cateva intrebari pt cei ce au fost prin agentii cu autocarul in Thassos. Le multumesc anticipat.
In POTOS - Hotel Maria este acelasi lucru cu Vila Maria?
Hotel Emerald este in sat PANAGIA sau SKALA PANAGIA? Pana la plaja sunt 1000m? Plaja este Golden beach? Pe oferta ag. Vilextur spun ca hotelul este la 200m de plaja.
Vila ERIC si Vila DIMITRA se pot rezerva si prin agentii de voiaj si care sunt?
Rog ceva pareri despre Hotel ALOE, daca are mic dejun inclus in pret?
Imi puteti recomanda un hotel in PRINOS sau SKALA POTAMIA/GOLDEN BEACH care sa aiba demipensiune (bufet suedez), conditii onorabile, 200-300m de plaja si sa fie in jur de 250-300E/pers in perioada 15-30iun prin ag de voiaj?
Multumesc inca o data.
salutari
Mai am o rugaminte referitoare la Hotel KAPAHI din Pefkari daca a stat cineva in el.
Cateva informatii despre hotel, plaja, intrare in mare, sezlonguri, masa daca ati avut demipensiune sau doar mic dejun, distanta fata de Potos, de plaja San Antonio. Este prima data cand vrem sa mergem in THASSOS si nu stim nimic decat ce am citit pe aici.
Cu multumiri

#3108
LYLY

LYLY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 20.06.2007
Klaudia_girl ,
in ce loc e vila Maria?Potos?sa ne povestesti si noua despre ea cand vei veni.

ce sfat imi dati apropo de cazare in Potos sau Limenaria ....niste recomandari de vile sau hotel fara prea mari pretentii (3*)Una din locatii .
Multumesc mult si celor care mi-au raspuns pana acum .

#3109
klaudia_girl

klaudia_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 14.05.2008

View PostLYLY, on Feb 14 2009, 12:24, said:

Klaudia_girl ,
in ce loc e vila Maria?Potos?sa ne povestesti si noua despre ea cand vei veni.

ce sfat imi dati apropo de cazare in Potos sau Limenaria ....niste recomandari de vile sau hotel fara prea mari pretentii (3*)Una din locatii .
Multumesc mult si celor care mi-au raspuns pana acum .

Ti-am raspuns ieri pe privat.bafta

#3110
anomiss

anomiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 23.06.2007
Pt. cei care au fost la Hotel Esperides, am doua intrebari:
1.cum e plaja in dreptul hotelului?
2.inafara de hotel, exista ceva prin apropiere sau trebuie sa ma urc in masina pentru orice cumparatura?

#3111
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 24.03.2008

View Postanomiss, on Feb 15 2009, 18:38, said:

Pt. cei care au fost la Hotel Esperides, am doua intrebari:
..........

Salutare!
1. Micuta, cu vre-o 6 - 7 sezlonguri si umbrele. Este chiar in fata hotelului, peste drum. Dar cu siguranta vei dori sa vizitezi si celelalte plaje ale statiunii, vei avea de unde alege.
2. Nu exista nici un magazin in apropiere (cel putin anul trecut). Limenas este la 4 km de hotel, plus ca in fiecare orasel gasesti supermarket-uri de unde te poti aproviziona.
Bafta!

#3112
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.601
  • Înscris: 17.08.2007

View Postwondermoshu, on Feb 18 2009, 09:10, said:

Salutare!
1. Micuta, cu vre-o 6 - 7 sezlonguri si umbrele. Este chiar in fata hotelului, peste drum. Dar cu siguranta vei dori sa vizitezi si celelalte plaje ale statiunii, vei avea de unde alege.
2. Nu exista nici un magazin in apropiere (cel putin anul trecut). Limenas este la 4 km de hotel, plus ca in fiecare orasel gasesti supermarket-uri de unde te poti aproviziona.
Bafta!

Dupa parerea mea este pacat sa stai in Thassos tot sejurul pe aceeasi plaja pentru ca sunt unice si fiecare are farmecul ei. Eu acum 2 ani cand am fost in Thassos am fost in fiecare zi pe alta plaja si in 8 zile nu le-am epuizat :)
Concediu placut !

#3113
sorinec

sorinec

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 26.06.2006
salut,
vara asta va fi 1-a vacanta in ext. RO cu copilul de 3 ani. am ales Grecia si ne-am oprit la Thassos.
am vazut http://www.go-thassos.gr/ insa cum n-avem idee ce sa alegem de acolo, am avea nevoie de sfatul vostru, care aveti vacante la activ facute cu copiii mici in zona.
perioada mai potrivita de ajuns acolo (fara aglomeratie, ceva mai linistit etc, temperaturi mai "umane"), hotel/casuta/bungalow, 3-4-5 *, orice idee care ne-ar ajuta in alegere.
nu vrem sa mergem cu masina (e prea lung drumul si copilul nu-l va suporta), am vrea cu avionul - pe cat posibil cea mai rapida ruta de dus-intors.
daca aveti sfaturi, le asteptam.
multumiri in avans

#3114
molovidiu

molovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 11.06.2008

View Postanomiss, on Feb 15 2009, 17:38, said:

Pt. cei care au fost la Hotel Esperides, am doua intrebari:
1.cum e plaja in dreptul hotelului?
2.inafara de hotel, exista ceva prin apropiere sau trebuie sa ma urc in masina pentru orice cumparatura?
Salut
Noi am stat anul trecut la esperides si este asa cum a spus si celalalt coleg de forum plaja este micuta iar cel mai apropiat magazin se afla la 4 km in capitala insulei dar despre conditiile gasite acolo nimic de zis foarte curat iar masa servita dimineata acolo este desavarsita. Nu cred ca ai sa doresti sa faci plaja doar acolo noi am colindat mai multe plaje dar in 10 zile nu am reusit nici macar sa le vizitam pe toate dar sa mai si facem plaja pe ele. Anul acesta avem rezervare la acelasi hotel pentru ca asa cum am mai zis am fost foarte multumiti de cea ce am gasit acolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate