Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Live for Speed

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
ai grija la burnout ca ramai numa pe jante daca insisti, si nu te plimba mult.. consumi benzina :w00t:

#20
adrian1024

adrian1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.05.2005
E na ? Chiar asa ?  :coolspeak:  Am vazut eu un filmulet in care unu cu o dacie si-a lasat cauciucurile pe asfalt  :w00t:

Gata il IAU! Am vazut ca ai shi bord  B) meserie de meserie  :D  mersi mult baieti!

#21
dncrash

dncrash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 20.05.2004
nu e chiar gratuit dar....se rezolva

#22
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
e super tare jocul..merita jucat. are un feeling cu totul aparte

#23
adrian1024

adrian1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.05.2005
Jocul asta chiar ca-i beton ! Plus ca ai o gramada de trasee... de dragstere, masini de teren... un fel de nascar.. e foarte klumea... Plus ca faza asta cu mousu mi se pare ceva f. klumea... pacat ca nu pot regla si acceleratia... k la unele masini cu tractiunea pe spate este chiar greu sa pleci de pe loc... oricum pentru asta exista o optiune in meniuri la Player... throttle helping sau cam asa ceva... k sa nu o mai ia aiurea...

PS: Sa nu va prind k faceti burnout si dupa-aia ziceti "Vai da' ce prost simulator! Deraeaza mai tot timpul!"  ;)  :P

#24
eviltruth

eviltruth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.08.2005
Stiu demult jocul !!! Nu e kiar asa de greu de condus [ am condus si masina adevarata, kiar daca nu am carnet, nu se compara, dar ca simulator, nu are egal :D ]

E super jocul ....
Cine zicea ca e simplu sa-l faci full , ... ca eu nu am reusit  :cursing: !!!

#25
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
De la o sala de internet de pe un Pentium II - 333 Mhz, 256 RAM ar merge ?

#26
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
cred k da...o sa mearga. ce placa video?

#27
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
S3 Trio3D.

Quote

Bestial jocul...si e destul de mic.

Destul de mic ? EU vad ca are 150 MB , pentru dialup e imens.

Edited by necromanc, 31 August 2005 - 12:20.


#28
eviltruth

eviltruth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.08.2005

necromanc, on Aug 30 2005, 22:22, said:

S3 Trio3D.
Destul de mic ? EU vad ca are 150 MB , pentru dialup e imens.

<{POST_SNAPBACK}>



Pt. cate stie sa faca si la cat de complex este ...e destul de mic ! Gandeste-te ca doar masinile ocupa o groaza [ le are si pe alea de la full , doar ca tre cont sa le activezi ].
Tu ai dial-up! Jocul a fost pus acolo, doar ca demo ! Trebuie cumparat  cu licentza :)) [ cod din ala  ].

Incearca sa faci rost de la un prieten cu conexiune mai buna !!! [ Merita jocul, itzi spun eu !!! ]

#29
anghelescu_marian2000

anghelescu_marian2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.05.2005
PROBLEMA AIA IN CARE NU SE VAD JANTELE, AXU, ETC ARE REZOLVAREA MAI JOS.


Presupun ca voi ati intrat in meniu la graphics si ati dat totul la maxim, dar undeva nu trebuie dat la maxim mai precis acolo unde scrie all nu este detaliu mare voi practic ati dat disable la jante, ax, etc.

Priviti screenu de mai jos ca sa va convingeti. Si voi care va plangeti ca nu se vede janta asigurati-va ca la voi este dat la "off"

#30
anghelescu_marian2000

anghelescu_marian2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.05.2005
nu mere sa bag screenu, sorry

#31
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

alexpreda, on Sep 3 2005, 12:56, said:

like my car ? :D

<{POST_SNAPBACK}>

:death:

Attached Files



#32
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002

necromanc, on Aug 30 2005, 22:22, said:

S3 Trio3D.
Destul de mic ? EU vad ca are 150 MB , pentru dialup e imens.

<{POST_SNAPBACK}>


Mie mi se pare chiar foarte mic. Hai sa fim serios. Cine mai foloseste Dialup-ul ? Doar tu poate...si altii care nu au cum sa-si puna alt net. Ideea nu e neapat de download...dar mi se pare ca ocupa mult mai putin fatza de underground care are 2 CD-uri.

Calitatea/Spatiul e de partea Live for Speed.

#33
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
cum pot sa deblochez si celelalte masini?daca dau pe ele zice sa deblochez lfs1 sau ceva de genul asta
dar creditele acelea care e adun dupa ce castig fiecare cursa la ce mi foloseste?

#34
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
cum pot sa deblochez si celelalte masini?daca dau pe ele zice sa deblochez lfs1 sau ceva de genul asta

#35
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
Am terminat training-ul din S2 ... e enervant jocul, am jucat foarte multe racing sim-uri dar asta este de departe cel mai dificil, si nu datorita simularii ci al controlului. Sunt fan al tastaturii iar LFS este imposibil de controlat ... helpul mai mult strica, cutia de viteze automata ramane in treapta de la care sa inceput franarea  :madanimated:, te trezesti in treapta 1-2 turat la maxim si in 95% din cazuri urmeaza un tete-a-que ... :angry: Cu mausul e ciudat si nu prea ajuta ... e o rusine ca au favorizat numai volanele.
Pacat de un engine bun, jocul are potential dar mai trebuie lucrat (mult) la el.  

Daca il faceau complet free ar fi castigat mult mai multi fani. Dar au fost :greedy:
Deci: concluzia :uhuhno: simulare ok (prea exagerata chiar), acopera mai multe tipuri de curse/masini,merita jucat dar ... usor plictisitor dupa un timp chiar si in MP. Cam aceeasi senzatie am avut si dupa Viper Racing ... nu ca ar fi mai bun VR.

#36
eviltruth

eviltruth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.08.2005
Nu e chiar asa ! Nu vreau sa dau lectii de "pilotat", dar inainte de curba se franeaza si se iese din curba cu acceleratzia la fund :) Mie mi-au iesit multe curbe la viteze mari jucand cu mouse-ul ! Cum crezi ca iei o curba la 90 de grade cu 120 km/h ? Hay sa fim seriosi ! E destul de realistic ! Mai invatza sa conduci si dupa aia mai vorbim ! Intr-adevar, sunt mici probleme legate de cutia de viteze, dar nu mereu. Totusi la 150 de mega, e un joc super reusit !

Iar viper racing ... hai sa fim seriosi .... e mic copil pe langa LFS ! Nici nu avea damage si avea o grafica infecta ! Sa nu mai zic ca trasele erau lungi si idioate ! Dar incep sa deviez de la subiect...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate