Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @honeybee!

La multi ani @canarel!

Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421
 Intrebare pentru pariori vechi

Cat de incomod este sa creșt...

Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...
 bug microsoft store (viteza down...

Memorii RAM cu defect

Recomandare tastatura TKL (Buget:...

De unde pot descarca ROG Armoury ...
 Boloboc digital

Intarziere turnare sapa peste ipat

Intrebare toyota prius

Recomandare Placa Video
 

MAAS DX-5000

- - - - -
  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#217
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 23.01.2010

 andreidac, on 07 iunie 2014 - 16:51, said:

As vrea si eu sa cumpar o statie , care credeti ca e mai buna ,dx5000 sau grande ? Sa stea bine si pe receptie ....
Vrei neaparat sa-ti coafezi creierul prin meniuri,setari, de dragul cifrelor, de care nu duce lipsa? Daca tot "dispui" poate te orientezi catre un Avanti Kappa II, Storm Guerila,.. Ce ai folosit pina acum?
Sincer mie modelul asta 5000 mi se pare o gluma de statie pe bani multi,nu conteaza cum ii mai spune ca-i dx sau grande ca-i "aceeasi Marie dar sub alta denumire", cel putin sonorizarea pe receptie se aude de parca-i in valiza de armata.Sa nu arunci banii cauta un prieten si incearca sa te joci/auzi cuea si vezi cum ti se pare, poate sunt subiectiv ceea ce nu cred,urite mi-au fost de cind au aparut.
Scuze, c-am vazut ce statie ai, TTi si taman serie cu 800, si700 tot aceeasi catastrofa sunt.

Edited by XTH, 07 June 2014 - 19:04.


#218
233at102

233at102

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,680
  • Înscris: 12.07.2008
Daca vrei sa stea bine pe receptie cauta un PRESIDENT  GRANT 1 sau JACKSON 1.

#219
andreidac

andreidac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.04.2014
Am mai multe statii ! Am si grande , dar nu are receptie aproape deloc , e cea mai slaba statie din cate am ... , am si kappa2 ,am si tti , am si president ... momentan pe masina am jfk , dar are decat 4w , voiam sa pun ceva mai nou...


DX 5000ul asta chiar scoate 80w ??? De la maas nu am gasit , decat de la k-po....care e mai buna ?

Edited by andreidac, 08 June 2014 - 11:47.


#220
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 16.12.2011
Daca vrei putere ia-ti amplificator.

#221
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 23.01.2010

 andreidac, on 08 iunie 2014 - 11:37, said:

Am mai multe statii !...., dar nu are receptie aproape deloc , e cea mai slaba statie din cate am ... , am si kappa2 ,am si tti , am si president ... momentan pe masina am jfk , dar are decat 4w , ...


DX 5000ul asta chiar scoate 80w ??? De la maas nu am gasit , decat de la k-po....care e mai buna ?
Pai , hotaraste-te, tu ceri o statie cu receptie buna din cite am inteles si vad ca urmaresti statie cu putere. Cumva amesteci emisia cu receptia si iti da cu virgula?una-i una, alta-i alta.Din toate cele experimentate sa nu ai receptie conduce la cocluzia sigura ca sunt probleme majore la antena.Cel mai sigur inclin sa cred ca astepti mai mult de la o statie, dar aia inca nu s-a fabricat.

#222
andreidac

andreidac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.04.2014
stiu dar pe emisie se aude mult mai bine grandele decat presidentul ... mult mai clar ...

#223
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,848
  • Înscris: 15.08.2008
Sincer nu stiu ce President ai auzit tu, si in ce conditii, dar io la cate am tras cu urechea, nu mi s-a parut ca Avanti Grande se aude mai bine ca un Jackson, Grant sau Lincoln...
Nici maca ca un Valery cu microfon bun....

#224
andreidac

andreidac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.04.2014
Eu doar am intrebat daca e buna dx5000 . Daca se merita , daca chiar scoate 80w , si daca sta bine pe receptie...

#225
233at102

233at102

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,680
  • Înscris: 12.07.2008
Cel mai bine ar fi sa o achizitionezi impreuna cu un comutator de antene si sa faci un film.Asa o sa intelegem si noi-ce vrei de fapt.

#226
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 16.12.2011
La Jackson-ul meu cu microfon cu ecou si amplificare mi s-a atras atentia ,, sa dau volumul vocii mai mic ca le stric statiile!" Modulatie foarte puternica si clara si ajutat de doar...un pic de ecou bubuie in boxele colegilor!

#227
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,848
  • Înscris: 15.08.2008

 andreidac, on 08 iunie 2014 - 15:03, said:

Eu doar am intrebat daca e buna dx5000 . Daca se merita , daca chiar scoate 80w , si daca sta bine pe receptie...

De fapt asta era cel mai important, nu? :(

#228
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 16.12.2011

 andreidac, on 08 iunie 2014 - 15:03, said:

Eu doar am intrebat daca e buna dx5000 . Daca se merita , daca chiar scoate 80w , si daca sta bine pe receptie...
Pai nu mai bine iti pui un amplificator ( de cati w vrei) si iti iei orice statie care sta foarte bine pe receptie?

#229
danono

danono

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 10.12.2005

 andreidac, on 08 iunie 2014 - 15:03, said:

Eu doar am intrebat daca e buna dx5000 . Daca se merita , daca chiar scoate 80w , si daca sta bine pe receptie...

Nu scoate 80, scoate undeva la 62-65 pe sarcina artificiala. La receptie sta destul de bine, insa mult sub Lincoln/Grant/samd

#230
andreidac

andreidac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.04.2014

 danono, on 08 iunie 2014 - 19:06, said:

Nu scoate 80, scoate undeva la 62-65 pe sarcina artificiala. La receptie sta destul de bine, insa mult sub Lincoln/Grant/samd

Multumesc foarte mult !



 Pekiasan, on 08 iunie 2014 - 16:03, said:

La Jackson-ul meu cu microfon cu ecou si amplificare mi s-a atras atentia ,, sa dau volumul vocii mai mic ca le stric statiile!" Modulatie foarte puternica si clara si ajutat de doar...un pic de ecou bubuie in boxele colegilor!
Am si eu jfk cu microfon cu ecou dar nu imi place deloc cum se aude...microfon fd1818 , vorbim in privat sa vad ce setari ai tu la microfon de se aude asa bine ! Multumesc

Edited by andreidac, 08 June 2014 - 19:31.


#231
MariusTm29

MariusTm29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2008
andreidac ai un mike foarte bun , mai bun ca ala nu ai ce gasii , jfk probabil nu presteaza corespunzator , pui fd1818 pe un grant si ai statie misto . asta daca ai loc in masina .

#232
andreidac

andreidac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.04.2014
si jfk e destul de mare ca dimensiuni ... doar ca nu am gasit la nimeni pe aici prin oras sa cumpar un grant sau un jackson ... dar daca as gasi un jackson sa arate bine , l-as cumpara...

Edited by andreidac, 08 June 2014 - 20:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate