Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

VHF tuner

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Buna seara! Am realizat si eu in aceasta seara un RR cu SMD (primul meu montaj cu SMD) pe ultrascurte cu TDA7010T.Cam mult chin la pinii integratului..in rest nu s-au ridicat probleme.Ce am vazut: fata de TDA7000 acesta este ceva mai nou si are 16 pini(nu 18!; 2 pini nu sunt prezenti : cel care lega acel condensator pt generatorul de zgomot si inca unul de la un etaj IF care ingusta putin banda pe cat se "intinde"un post).Mari deosebiri asa nu-s.Dar ce am remarcat la ambele: de ce pot prinde un post ok doar daca scot acel C=180pF de la pinul 7 in cazul lui TDA7010T sau de la pinul 8 in cazul lui TDA7000(in unele cazuri 150pF,depinde de publicatie)?Daca il las ii creste mult sensibilitatea si selectivitatea dar ii creste"peste poate"si se"da peste cap"intr-un fel pt ca la posturile care is ff puternice,poate supramodulate nu face fata si se aude "partait".Daca il scot le prind aproape pe toate...mai putin 2-3...pt ca de,ii scade putin si sensibilitatea.Ma rog..s-ar mai putea incerca putin reducerea reactiei intre pinii 6 si 8 respectiv 7 si 9 pt TDA7000 dar cica asta va afecta frecventa medie de 70KHz a integratului pt ultrascurte..na..nuj ce sa fac...vreo alta sugestie...e binevenita.

Apropos,ce parere aveti despre TDA7021?Zice ca e compatibil stereo,iesirea furnizeaza semnal special multiplex spre a fi decodat...oare sa aiba calitate mai buna a sunetului?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate