Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @honeybee!

La multi ani @canarel!

Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421
 Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...

bug microsoft store (viteza down...

Memorii RAM cu defect
 Recomandare tastatura TKL (Buget:...

De unde pot descarca ROG Armoury ...

Aur ieftin?

Boloboc digital
 Intarziere turnare sapa peste ipat

Intrebare toyota prius

Recomandare Placa Video

Mai exista in tara canale de tip ...
 

Opel Astra J 1.6T 180 CP disc si placa distruse

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
mariusYk

mariusYk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 05.03.2007

 mariusYk, on 17th November 2010, 17:44, said:

deci , dupa cum mi-au zis ei , cei de la GM/ Fabrica din Polonia au zis ca e un caz aparte , ca sunt foarte rare cazurile astea , si ca ei nu repara pe garantie , dar ca le recomanda celor de la radacini sa plateasca ei ca sa nu aiba scandal :)) Nu am mai auzit asa ceva.  Si ca piesele pe care mi le pun sunt noi , dar ca or sa fie trecute ca si cum am venit eu cu ele de acasa si d-asta nu imi da garantie. Ma duc maine sa vbesc cu ei despre treaba asta , ca nu mi se pare in regula.

Tocmai am terminat de vorbit cu o doamna de la GM Ungaria. Pana la urma s-a constatat ca tot eu sunt de vina , "dar ca directorul general de la radacini a decis sa faca o fapta de bunavointa si sa ma satisfaca pe mine ca si client" si a fost de acord ca sa plateasca serviceul piesele , urmad ca eu sa platesc o parte din manopera( care nu o sa fie facturata) ( 3 milioane)+ trebuie sa semnez o declaratie( nu stie despre ce declaratie este vorba. Ma gandesc ca e faza ca eu sunt vinovat). Treaba cum ca nu mi se ofera garantie pe montaj nu a reusit sa mi-o explice si mi-a zis sa vorbesc cu cei de la radacini mai in detaliu. Cam asa sta treaba...

#56
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,163
  • Înscris: 05.12.2002
Ah, deci nu doar cei de la Chevrolet sunt... hai sa le zicem doar nesimtiti, ci tot GM-ul. Pacat!

#57
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,952
  • Înscris: 09.12.2004
de ce GM Ungaria si nu Germania?

 mariusYk, on 17th November 2010, 17:44, said:

deci , dupa cum mi-au zis ei , cei de la GM/ Fabrica din Polonia au zis ca e un caz aparte , ca sunt foarte rare cazurile astea , si ca ei nu repara pe garantie , dar ca le recomanda celor de la radacini sa plateasca ei ca sa nu aiba scandal :)) Nu am mai auzit asa ceva.  Si ca piesele pe care mi le pun sunt noi , dar ca or sa fie trecute ca si cum am venit eu cu ele de acasa si d-asta nu imi da garantie. Ma duc maine sa vbesc cu ei despre treaba asta , ca nu mi se pare in regula.
deci asa ceva nu credeam ca exista.......... astia cred ca s-au intilnit hotii cu prostii


o dau de gard cu texte d-astea ca sa nu se auda ca au defecte de montaj/fabricatie?!?!?!?


pe de o parte, nu au ce repara; toate astea se inlocuiesc :D dar in nici un caz sa nu accepti cumva ca le-ai adus tu

in cartea service sa scrie ca nu s-a inlocuit volantul, nu de alta dar sa stii ce ai de facut data viitoare....

#58
mariusYk

mariusYk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 05.03.2007
maine imi iau masinutza din service :D , pana la urma am acceptat cum au zis ei , pt ca e vorba doar de 3 milioane si oricum as fi dat mai mult pe expertize si alte chestii. Nu am semnat nimic inca , cica o sa trebuiasca sa semnez dupa ce imi iau masina , procesul verbal(in care scrie ca discul e uzat din vina mea si nu se poate face pe garantie  , dar ca ei fac un gest comercial si imi platesc piesele ramanad sa platesc eu o parte din manopera). Maine imi monteaza piesele care sunt originale ( alea pe care le-am comandat de joia trecuta) si chiar a insistat sa fiu si eu de fata cand mi le monteaza. Legat de garantie mi-a zis ca daca mai vin iar cu discul cum a fost de data asta o sa trebuiasca sa platesc. In alte cazuri , daca e ceva legat de disc / placa si e din cauza la montaj , etc se va trata in garantie.

Alta solutie nu aveam , decat sa nu accept si sa vin cu un expert autorizat care sa faca expertiza a pieselor si masina mea statea in service tot acest timp , ma complicam mai rau pt 3 milioane.

#59
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Ma bucur ca s-a rezolvat . Trebuia ei sa nascoceasca ceva sa nu fi 100% fericit dar asta e peste tot .
Am schimbat la o masina o piesa care costa aproximativ 1 mild ( un miliard ...) si care in citeva zile m-a lasat , ce crezi , cam prin cite expertize a trecut pina au aprobat schimbarea totala a piesei ? Filmul a fost identic cu al tau - soferul e vinovat ! , transpiratii , nervi dar pina la urma s-a dovedit ca era vorba de calitate proasta la o supapa si s-a schimbat .

#60
mariusYk

mariusYk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 05.03.2007

 Neohori, on 18th November 2010, 17:46, said:

Ma bucur ca s-a rezolvat . Trebuia ei sa nascoceasca ceva sa nu fi 100% fericit dar asta e peste tot .
Am schimbat la o masina o piesa care costa aproximativ 1 mild ( un miliard ...) si care in citeva zile m-a lasat , ce crezi , cam prin cite expertize a trecut pina au aprobat schimbarea totala a piesei ? Filmul a fost identic cu al tau - soferul e vinovat ! , transpiratii , nervi dar pina la urma s-a dovedit ca era vorba de calitate proasta la o supapa si s-a schimbat .

la o asemenea valoare e si normal sa faci tot ce-ti sta in putinta. dar la mine , nu mai stau sa ma complic pt 3 milioane. E ok si asa pana la urma:P Vreau doar sa-mi iua masinuta acasa ca mi-a cam lipsit;))

#61
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sa nu o mai "fortezi". Ii scoti turbo si ii faci resoftare, sa o duci la 100 de cai si nu se mai strica  :angel: .

#62
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
de aia e bine sa mai ai o masina
daca stai la mana celor din service ajungi la nebuni
is curios cum te trata in germania daca pateai la fel

#63
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Daca iti permiti o a doua masina, e fain. Mie, pe langa Aveo, mi-ar place ceva gen Smart, super-minuscul, pentru naveta. Ceva cu propulsie electrica ar fi excelent. Insa astea is vise...

Cu Germania e alta poveste, acolo lumea e civilizata. La noi- jungla.

#64
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
mi`a scapat un detaliu
in germania masina e asigurata din start cu casco
plus un salariu decent, care nu ti`ar permite sa mustacesti daca te pune a platesti 400 euro reparatii dupa ce ai facut doar 8000 mii km
sau tii`o repara moca? :D

Edited by Cutzu, 18 November 2010 - 18:11.


#65
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007

 mariusYk, on 18th November 2010, 17:31, said:

maine imi iau masinutza din service :D , pana la urma am acceptat cum au zis ei , pt ca e vorba doar de 3 milioane si oricum as fi dat mai mult pe expertize si alte chestii. Nu am semnat nimic inca , cica o sa trebuiasca sa semnez dupa ce imi iau masina , procesul verbal(in care scrie ca discul e uzat din vina mea si nu se poate face pe garantie  , dar ca ei fac un gest comercial si imi platesc piesele ramanad sa platesc eu o parte din manopera). Maine imi monteaza piesele care sunt originale ( alea pe care le-am comandat de joia trecuta) si chiar a insistat sa fiu si eu de fata cand mi le monteaza. Legat de garantie mi-a zis ca daca mai vin iar cu discul cum a fost de data asta o sa trebuiasca sa platesc. In alte cazuri , daca e ceva legat de disc / placa si e din cauza la montaj , etc se va trata in garantie.

Alta solutie nu aveam , decat sa nu accept si sa vin cu un expert autorizat care sa faca expertiza a pieselor si masina mea statea in service tot acest timp , ma complicam mai rau pt 3 milioane.

Si daca totul a fost din cauza volantei sau a rulmentului si totul se va intampla la fel peste 8500 de km? Ar trebuii si rulmentul macar sa-l schimbi, pe bani tai, ca volanta este foarte scumpa si daca ei nu vor sa ti-o schimbe, e cam costisitor.
Bafta!

L.E. Se pare ca si rulmentul de presiune este destul de scump, vreo 900 de lei.

Edited by need_alex, 18 November 2010 - 18:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate