Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

rambursare anticipata partial (prin BCR)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
carmen1983

carmen1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.11.2010
Orice informatie este binevenita!
Care sunt etapele de rambursare? La ce data fata de scadenta e bine sa rambursezi?

#2
sphere9

sphere9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 17.05.2010
gasesti tot ce iti trebuie in contractul de credit.

#3
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Oricand in afara de ziua scadentei poti rambursa. Depui bani in cont apoi mergi la un consultant de al lor si faci o cerere in care specifici daca doresti sa scada rata sau durata.

#4
carmen1983

carmen1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.11.2010
Multumesc pentru raspunsuri!
In contractul de credit nu sunt multe detalii privind rambursarea, vroiam un raspuns si de la o persoana care a trecut efectiv prin asa ceva.
M-am lamurit cat de cat. Multumesc, Stefan!

#5
luci_dana

luci_dana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.12.2009
Am achitat si noi anticipat o parte din credit. Creditul initial a fost de 48 000 de euro. In prezent mai avem de achitat 46.000 de euro dupa 2 ani de rate. Am decis sa dam anticipat suma de 10 000 de euro cu optiunea de scaderea perioadei de rambursare. Mai precis, suma aceasta inseamna echivalentul a 10 ani de rate (plus sau minus vreo 2 luni). Rata am ales sa ramana la fel, adica 268 de euro cat este acum, in speranta ca pe viitor EURIBOR va mai scade, ceea ce se si intampla acum. Perioada ramasa de achitat este de 18 ani  . Pentru cei ce vor sa achite anticipat sa o faca doar pana la luna unde rata este mai mica ca dobanda...adica aproximativ jumatatea creditului. Daca dobanda va fi mai mica ca rata...rambursarea anticipata nu mai este convenabila. Per total, la sfarsitul creditului, am castigat suma de 23 de mii de euro si vom fi proprietari la 50 de ani, nu la 60

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate