Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

business

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Sincer sa fiu, cand am dat un search google pentru "business" nici nu-mi inchipuiam ca ar putea fi altceva decat IBM - International Business Machines, pe primul loc. Nu e asa. IBM e pe locul 6 si pe primele locuri sunt niste site-uri de kko. De ce sunt siteurile respective pe primele locuri? Simplu. Pentru ca au participat la campania Google Adsense. Deja datorita campaniei Adsense - Google a inceput sa fie deranjant. Nu mai este acelasi Google de acum cativa ani, cand inca incerca sa se impuna ca un motor de cautare. Google deja nu mai scoate in fata linkurile cele mai relevante, le scoate in fata pe cele mai profitabile. De ce? Cand dai click pe un link google exista posibilitatea ca linkul respectiv sa fie in campania adsense si de aceea sa fie mult in fata.
Cenzura: eu ca persoana interesata in securitate am observat ca foarte multe cautari google ori nu intorc rezultate ori intorc mult mai putine rezultate decat ar fi cele de pe Altavista.
Nerelevanta: desi google are multe filtre pentru cuvinte, degeaba le aplici daca le aplici la o baza care deja a fost viciata. Faceti un experiment: cautati cuvantul site: http://www.google.ro...re Google&meta=
Ce e pe primul loc? www.thehungersite.com Un site care in mod normal nu ar trebui sa fie pe primul loc. De ce e pe primul loc? Pentru ca a participat masiv la campania Adsense.
Eu personal de doua saptamani am testat si celelalte motoare de cautare: Yahoo, MSN, Altavista si pentru ceea ce caut eu am gasit rezultate mult mai relevante cu Altavista. Google a ajuns deja o excrocherie. Cum zicea si Iisus: cine are urechi de auzit sa auda!

#2
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Dixy aici va trebui sa te contrazic. Desi rezultatele sunt uneori de kko, la business nu stau lucrurile asa cum spui tu:

1. Primele site-uri nu sunt nashpa: business.gov, businessweek.com si sba.com sunt cele mai tari site-uri dupa parerea mea (pt business)

2. Primele 3 site-uri (atat am verificat) nu au adsense, ci propriul program al caror reclame seamana extrem de mult cu adsense (uita-te in sursa)

3. Nu cred ca scoate in fata site-urile cu adsense. Mai degraba cele care sunt pe primul loc baga adsense pt ca e cel mai profitabil dintre programele de pe piata, asa ca de ce sa nu profite de trafic?

Parere personala: anunturile adsense nu mi se par enervante ca utilizator, de cele mai multe ori nici nu le vad. Ca webmaster in schimb este f. enervant pentru ca majoritatea vizitatorilor au inceput sa aiba "ad blindness", pur si simplu nu mai vad reclamele!

Parerea mea!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate