Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 

Licenta KIS India functioneaza pe orice versiune KIS 2011?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Salut!

Trebuie sa fac upgrade la KIS, am cautat preturi pe site-urile oficiale si in majoritatea tarilor licenta 1 PC/1 AN costa 49 Eur. Am gasit la Kaspersky India un pret de 890 Rupii - aprox 15 Eur.
Pot sa cumpar o licenta de la ei si sa o folosesc fara probleme pe o versiune in engleza? Poate e tampita intrebarea, dar nu vreau sa dau banii degeaba - deci as putea sa downloadez o versiune de trial de pe site-ul oficial Kaspersky (in engleza) si sa inregistrez licenta luata de la Kaspersky India fara probleme?

Multam!

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
pai ce licenta de la Kas. India e Hindi doar :P Mi se pare imposibil sa nu existe si in limba engleza

#3
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Vreau licenta 1 an/1 utilizator pt KIS2011. Ma gandesc ca sunt posibile ceva probleme, altfel DE CE ar fi de 3 ori mai ieftin? :)

View Postlawrence38, on 13th October 2010, 13:21, said:

pai ce licenta de la Kas. India e Hindi doar :P Mi se pare imposibil sa nu existe si in limba engleza


#4
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
nu cred ca e vreo problema. daca site-ul de pe care o cumperi e de incredere go for it!

si eu tot kav folosesc de vreo 2 ani, dar nu am platit pt licenta. cei de la kaspersky dau licente gratuite din cand in cand si am avut norocul sa fiu pe faza. pt una dn ele a trebuit sa ma inregistrez pe un site chinezesc pt ca era oferta doar pt china, deci nu cred ca vei o avea probleme daca licenta e luata din india

#5
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

View Postunu, on 13th October 2010, 14:12, said:

nu cred ca e vreo problema. daca site-ul de pe care o cumperi e de incredere go for it!

si eu tot kav folosesc de vreo 2 ani, dar nu am platit pt licenta. cei de la kaspersky dau licente gratuite din cand in cand si am avut norocul sa fiu pe faza. pt una dn ele a trebuit sa ma inregistrez pe un site chinezesc pt ca era oferta doar pt china, deci nu cred ca vei o avea probleme daca licenta e luata din india

Mersi, si eu am acum licenta free KIS 2010 de la WIN 7 party  :thumbup: , doar ca expira si vreau sa continui tot cu KIS. Chit ca le platesc. Site-ul e de incredere, e site-ul oficial Kaspersky India, https etc.

#6
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Teoretic ar trebui sa mearga licenta. Practic mai sunt cazuri de licente "localizate", cum era cea din promotia chineza MSN. Licenta mergea doar pe versiunea in chineza(chiar daca au gasit altii cum sa traduca interfata, la update apareau probleme).

Edited by crysty2k5, 13 October 2010 - 15:35.


#7
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

View Postcrysty2k5, on 13th October 2010, 15:51, said:

Teoretic ar trebui sa mearga licenta. Practic mai sunt cazuri de licente "localizate", cum era cea din promotia chineza MSN. Licenta mergea doar pe versiunea in chineza(chiar daca au gasit altii cum sa traduca interfata, la update apareau probleme).
Asta ar lipsi!Oricum, incerc sa iau diseara si va zic maine daca a mers.

Edited by crysty2k5, 13 October 2010 - 15:35.
am mancat litere


#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View PostNicolla, on 13th October 2010, 16:00, said:

va zic maine daca a mers.
Functioneaza?

EDIT: nu-i 890 de rupii. Mai adaugi si tva-ul si iese 1059,10. Adica aproape 17 euro. Tot e ieftin.

Edited by December, 16 October 2010 - 19:40.


#9
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

View PostDecember, on 16th October 2010, 20:16, said:

Functioneaza?

EDIT: nu-i 890 de rupii. Mai adaugi si tva-ul si iese 1059,10. Adica aproape 17 euro. Tot e ieftin.


Am cumparat-o. Cam 17 euro a fost, linkul de instalare este cel de pe kaspersky.com, deci kitul trial in engleza.  :thumbup:
Site-ul este secure, am primit mai intai confirmarea preluarii comenzii, dupa 20 de minute mailul cu codul de activare si numele pe care va fi activa licenta si inca un mail cu proforma.
Inca nu am instalat-o, mai am 5 zile din licenta veche si dupa aia o sa folosesc trialul, dar cu codul de activare si proforma nu-mi fac probleme, pot sa fac galagie la cei de la kaspersky daca nu merge activata.

#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ok. Sa ne spui si noua. Vezi ca in ultimele 2 zile de licenta Kaspersky afiseaza un triunghi galben permanent in System tray si interfata se face rosie in partea de sus.

#11
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Ai activat pana la urma licenta aia?

#12
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
De pe 18 pe 21 sunt 5 zile ? Ai rabdare.

#13
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View PostNicolla, on 13th October 2010, 11:14, said:

Salut!

Trebuie sa fac upgrade la KIS, am cautat preturi pe site-urile oficiale si in majoritatea tarilor licenta 1 PC/1 AN costa 49 Eur. Am gasit la Kaspersky India un pret de 890 Rupii - aprox 15 Eur.
Pot sa cumpar o licenta de la ei si sa o folosesc fara probleme pe o versiune in engleza? Poate e tampita intrebarea, dar nu vreau sa dau banii degeaba - deci as putea sa downloadez o versiune de trial de pe site-ul oficial Kaspersky (in engleza) si sa inregistrez licenta luata de la Kaspersky India fara probleme?

Multam!


Daca alegeai reinoirea licentei ieseai mai ieftin. cu tot cu TVA. sub 15 €

#14
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Nicolla,ce se mai aude cu licenta de la Kasp. India?Ca si a mea expira,si pretul de acolo e tentant!
Functioneaza(face update)?

#15
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Nicolla,nici o noutate?
Sper ca nu ti s-a virusat PC-ul intre timp,de nu mai poti posta!
Merge licenta?

#16
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
I-am dat PM. Nu a mai intrat pe forum de pe 20 octombrie.

#17
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Crysty,(sper ca stii bancul cu pensionarii),daca i-au pus astia(indienii)ceva in licenta???
Ma mai gandesc daca iau de la ei!!!

#18
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008

View Postcrysty2k5, on 26th October 2010, 13:54, said:

I-am dat PM. Nu a mai intrat pe forum de pe 20 octombrie.
Sper ca nu era un PM de 7,62!!!
Nicolla,te bucuri singur de licenta de la Kasp.India?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate