Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Unitatea centrala mutata de la un monitor la altul

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
AvLee

AvLee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2008

View Postandrei_andyground, on 23rd September 2010, 11:17, said:

Incearca sa setezi o rezolutie mai mica pe unitatea care iti merge si dupa aceea incearca din nou si daca merge iti aranjezi rezolutia apoi.

Am incercat povestea asta. Am incercat mai multe variante de rezolutii... mai mari, mai mici, dar fara succes.

Incep sa cred ca problema vine din faptul ca VGA-ul de pe unitatea mea are legatura cu placa video integrata si care nu e activata. Inseamna ca am nevoie de un adaptor VGA-DVI, pentru placa video.

#20
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Daca ai si placa on-board si placa pe slot (care inteleg ca are doar iesire DVI) si din moment ce l-ai folosit, e clar ca se initializeaza la bootare placa pe slot - de aia nu ai imagine, tu fiind conectat la cea on-board.

Probabil la prietena, avand monitor LCD, nu ai avut nevoie de adaptor (erai conectat prin cablu dvi-hdmi sau dvi-dvi).

Solutii:
- adaptor VGA-DVI ca sa te conectezi la placa pe slot.
- reset de bios pentru ca sa se initializeze prima placa on board (pentru asta citesti manualul: ori scoti bateria si astepti vreo 15 minute, ori are un jumper care trebuie pus pe alta pozitie).
Dar nu isi are rostul sa stea placa video pe slot nefolosita - care e mai performanta.

Asa ca fuga la magazin si ia-ti adaptor, e ieftin.

Edited by ear1976, 23 September 2010 - 18:06.


#21
AvLee

AvLee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2008
Multumesc mult pentru tot! Am rezolvat cu adaptorul. Uitasem de povestea asta cu adaptorul. Eram ferm convins ca am folosit intrarea de pe placa video on-board, dar nu avea logica.
Bine ca s-a rezolvat. Multumesc inca o data ca v-ati stresat cu mine.
O noapte frumoasa si o viata buna si linistita!

#22
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Cu placere.

#23
george_cb

george_cb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2010
poate sunt cablurile stricate

#24
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postgeorge_cb, on 27th September 2010, 13:58, said:

poate sunt cablurile stricate


Quote

....
Solutii:
- adaptor VGA-DVI ca sa te conectezi la placa pe slot.
...

Quote

... Am rezolvat cu adaptorul. Uitasem de povestea asta cu adaptorul. Eram ferm convins ca am folosit intrarea de pe placa video on-board, dar nu avea logica.
..
:peacefingers:



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate