Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

LG GX200 Dual Sim

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
geaba

geaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.06.2004
up:)
asteptam sa ne spui cum ai reusit cu apelul in asteptare.

#20
cactusul_pufos

cactusul_pufos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.04.2005

View Postgeaba, on 21st March 2011, 01:02, said:

up:)
asteptam sa ne spui cum ai reusit cu apelul in asteptare.
Mda... Mi-a luat cam mult sa verific doua setari pe care (cred) le fac toti cei care isi achizitioneaza un telefon nou.
Eu am SIM1 Orange si SIM2 Vodafone. Pentru mine nu este chiar intamplatoare ordinea asta.
Pentru activare "Apel in asteptare" am folosit calea: SETARI -> 7. SETARI APELURI -> 1. SETARI APELARE SIM1 -> 5. APEL IN ASTEPTARE -> la 3. VIZUALIZARE STARE vedeti daca este sau nu activat. La 1 si 2 activati sau dezactivati.
Pentru SIM2 folositi calea: SETARI -> 7. SETARI APELURI -> 2. SETARI APELARE SIM2. Ciudat mi s-a parut faptul ca nu sunt chiar identice meniurile urmatoare. Probabil din cauza SIM-urilor...
Sper ca am ajutat. Bafta!

Edited by cactusul_pufos, 21 March 2011 - 16:31.


#21
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Pentru cei care aveti acest tip de telefon, a functionat cu apelul in asteptare asa cum a spus cactusul_pufos ? Ca ma bate gandul sa imi iau si eu un telefon dual sim.

#22
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008

View PostMrNiceGuy, on 5th May 2011, 20:13, said:

Pentru cei care aveti acest tip de telefon, a functionat cu apelul in asteptare asa cum a spus cactusul_pufos ? Ca ma bate gandul sa imi iau si eu un telefon dual sim.
Eu am activat call waitig pe ambele sim-uri si am deviat apelurile(if out of reach) de pe un nr pe altul.Astfel poti sa vezi cine te suna de pe celalalt sim cand vb pe unul...Nu tre sa raspunzi neaparat(daca o faci esti taxat)dar macar vezi cine te suna....Si asta merge in cazul meu cu doua abonamente vodafone.Cu pre-paid-ul e mai complicat...Telefonul e beton(pt cine vrea baterie sanatoasa si vorbit/sms)...Atentie:daca aveti "efect sound volume" off alarma nu suna! Si am gasit un wallpaper care se potriveste excelent cu GX200,il gasiti aici...  http://www.zedge.net...ture-wallpaper/
Toate bune...

#23
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Chestia cu activarea "apel in asteptare" intre sim-uri o folosesc si eu pe un C3322 si sunt multumit... evident ca nu raspund dar oricum celui care suna pe al doilea SIM ii aopare "apel in asteptare" asa ca renunta el...

Bateria chiar tine in jur de 2 saptamani? Ca asta ar fi motivul pentru care l-as schimba cu un GX200, nu ma intereseaza decat sa vorbesc pe el si sa ma tina bateria

Functioneaza aplicatii Java pe el, daca din greseala am si internet am vreun program de vreme probabila?

#24
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007

View Postcactusul_pufos, on 21st February 2011, 23:28, said:

Am gasit si un program care sa functioneze pentru GX200.
Se numeste PhoneSuite, este destul de vechi, si se poate descarca de aici. La PCSYNC Program alegeti modelul si descarcati kitul de instalare.
L-am mai incercat o data, dar abia acum am reusit sa ma conectez la PC. Probabil greseam undeva...
Eu am instalat mai intai driverul de USB. Dupa instalarea programului propriuzis se conecteaza telefonul la PC ca port COM (nu ca stocare in masa).
In program se alege portul COM cu valoarea cea mai mare (la mine este COM19, de exemplu). Vezi in tabul SETTINGS --> GENERAL --> CONNECT. Trebuie sa asteptati putin, conectarea nu este instantanee. Daca nu merge, incercati si alte porturi COM.
Programul nu este foarte modern, nici nu seamana cu cele de la Nokia, dar functioneaza. Apelati la Help-ul din program pentru detalii.

Cu aceasta aplicatie (pe care am descarcat-o acum) observ copierea contactelor din telefon in calculator, dar invers nu vad nicio optiune, deci ai numai Download. Upload exista sa pot pune contactele pe telefon, prima operatiune normala daca achiztionez un astfel de telefon, nu ;)

Edited by gabib77, 22 November 2011 - 20:56.


#25
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Pai sa-mi raspund singur, ca tot am descoperit (poate mai ajuta pe cineva) ;) - In PhoneSuite exista 2 foldere separate, PC Folder si Handset Folder, se pot executa comenzi de Copy/Paste intre ele... Ce nu stie sa sincronizeze sunt notele de aviversari/calendar

O comparatie la prima vedere intre LG GX 200 si Samsung C3322

Pro Samsung:
- sincronizare si a calendarului/notelor/aniversarilor
- ecran si rezolutie mai buna
- camera foto mai buna
- viteza mai mare in cautare contacte precum si cautare dupa nume si prenume, daca sunt introduse astfel
- suporta microSD pana la 16GB, fata de 4GB in cazul LG
- se pot seta imagini de fundal diferite pentru SIM1 si SIM2


Pro LG:
- alarma ce poate fi setata in zile lucratoare sau numai in anumite zile ale saptamanii
- daca ai primit un apel pe SIM1 si esti setat pe SIM2 (nu vorbesc de convorbire) automat cand itri la "missed calls" te trece automat pe SIM-ul pe care ai fost apelat
- baterie mult mai buna, autonomia e minim de 2 ori mai mare (daca nu chiar de 3 ori)
- functioneza aplicatii java, dar atentie la rezolutie
- lanterna, e utila si asta in anumite cazuri, poate fi folosit acel led si ca blit permanent
- se pot seta .mp4 la avertizare apel
- semnal mai bun la margine de celule

Repet, in ambele cazuri puteti transforma acest dual stand by intr-un pseudo dual core prin redirectionare intre SIM-uri
-

Edited by gabib77, 25 November 2011 - 22:46.


#26
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
1.Daca doriti sa inregistrati convorbirile procedati in felul urmator:

Tastati pentru a merge in menu-ul secrte:2945#*#
Apoi mergeti in "Audio", apoi "Auto record setting" si in "Auto speech record" set to "on". Daca vedeti scris pe ecran in stanga jos"off", asta inseamna ca inregistreaza, adica este pe "on"

2.Inca nu am descoperit cum fac backup al numereleor din agenda telefonului in Outlook... invers se poate, face export in format .csv, dar nu e unul tocmai correct, pierde "0" din fata numerelor de telefon, iar in format .vcf nu salveaza toate contactele, decat pe rand

#27
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Vad ca topicul asta a devenit un monolog  :confuzzled:
Chiar n-are nimeni acest GSM si n-a incercat sa copieze contactele din telefon inapoi pe Outlook ?
Repet, cu LG Suite le copiaza pe toate din Outlook in telefon, dar invers creaza cu .csv care nu compatibil cu nimic sau se pot transmite contactele doar separat, in format .vcf... E normal sa vreau sa le copiaza pe toate o data

Edited by gabib77, 17 December 2011 - 12:07.


#28
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Sa finalizam monologul : :D

Am trimis mesaj si celor de la LG si mi-au raspuns foarte amabil ca acest lucru, respectiv copiatul contactelor si transmiterea lor catre Outlook nu este posibila...

Printr-o mare "plesneala", cautand pentru un prieten un soft asemanator de management al contactelor pentru un Motorola EX115, am vazut ca la soft-ul celor de la Alcatel, mai excat PCSuite 7.0.15 - http://www.alcatel-m...ite_V7.0.15.rar - se conecteaza si GX200, si poti efectua copy/paste din telefon catre Outlook si chiar catre Outlook Express...

De ce subliniez "MARE PLESNEALA" pentru ca in prim stadiu am incercat cu versiunea Alcatel PCSuite 7.0.0 si nu a functionat, dar cu 7.0.15 s-a conectat perfect, cu conditia probabila sa aveti instalat diverul de COM pentru LG, de la Alcatel nu am instalat decat soft-ul

Nu credeam ca o sa ajung vreodata la aceasta "incurcatura de matze", respectiv sa instalez un soft de Alcatel ca sa-si faca treaba cu un telefon LG  B)

Edited by gabib77, 23 December 2011 - 21:33.


#29
speedyboycs

speedyboycs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.10.2007
Buna, in black list trebuie sa bagi numerele manual nu se pot importa din agenda. Private number stie cineva cum se baga? Chiar am nevoie sa bag numerele necunoscute in black list. Pls help.

#30
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Nu ai cum sa bagi "private numbers" in black list

#31
speedyboycs

speedyboycs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.10.2007
La Nokia, samsung sau alte telefoane merge. Nici program de black list pt java nu gasesc. Daca stie cineva il rog sa posteze un link.

#32
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 05.09.2006
Am luat si eu de curand acest telefon - si am o problema: de fiecare data cand incerc sa accesez pagina m.gmail.com apare invariabil mesajul "Requested service is unavailable". Mailul Yahoo merge - desi se vede ciudat in browserul propriu al telefonului. Am instalat si alte browsere pt Java - Opera mini 4 si Tea Shark - dar niciunul nu se conecteaza...
Aveti vreo idee ce ar trebui sa fac??

#33
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
In cazul in care ai sa zicem doua simuri , unul voda si unul orange si tu ai internet doar pe unul dintre ele dar primul sim a fost introdus celalalt nu o sa iti mearga. La mine a mers dar am scos simul la un moment dat iar cand l-am bagat din nou nu mai mergea deloc netul. Scoate ambele simuri si introdu-l prima data pe cel pe care ai net.

#34
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Eu am doua telefoane LG GX200, la unul din ele i-am spart din pacate geamul de la carcasa (l-am spart destul de urat). Are cineva idee pe unde gasesc carcase pentru asa ceva?

#35
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Google ai incercat? Cred ca nu, la o simpla cautare am gasit pe prima pagina asta: http://componente-te...oods.php?id=778 ;)

#36
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Hai sa fim seriosi, normal c-am incercat google. Doar ca nu e pe nicaieri in stoc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate