Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52556 replies to this topic

#26299
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,671
  • Înscris: 29.08.2013
De ce antitancurile americane au viteza de rotaţie a turelei aşa mică..?

#26300
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Întreabă-te ce s-ar întâmpla dacă n-ar avea-o. :)

Ei zic că pentru balansare, poate așa o fi...nu-s lucrător la departamentul ”belăns” la WG, dar cert e că nu mi-ar plăcea să se învârtă turela la T28 Prot. ca la T62A.

#26301
theoss

theoss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 29.03.2007
Cand un clicker cu arty din propria echipa iti damage pt ca el musai vrea sa.si optina damage xp.ul si il doare in cur ca tu stai bot in bot cu tancul inamic...atuci merita sa-l trimiti in garaj ca team kill ...parerea mea.

Edited by theoss, 23 June 2016 - 22:48.


#26302
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,903
  • Înscris: 12.03.2009
Merge binisor!

Attached Files



#26303
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Posttheoss, on 23 iunie 2016 - 22:47, said:

Cand un clicker cu arty din propria echipa iti damage pt ca el musai vrea sa.si optina damage xp.ul si il doare in cur ca tu stai bot in bot cu tancul inamic...atuci merita sa-l trimiti in garaj ca team kill ...parerea mea.

depinde de situatie... daca semnalizez ca vreau sa tag in inamic ,iar in timp ce am trimis proiectilul un aliat se lipeste de tancul respectiv, nu consider ca e vina mea daca aliatul primeste si el ceva damage din splash sau chiar damage total .... eu cand vad ca un tanc advers este luat in vizor de arty (semnalizeaza asta din meniul radial) nu ma lipesc de tancul respectiv ci pastrez distanta, eventual il senilez ca sa poata colegul cu arty sa-l capaceasca mai bine ... eu cam asa gandesc jocul asta

si nu prea inteleg de ce tot numiti in bataie de joc clikeri pe jucatorii care joaca cu arty? toata lumea joaca cu arty pt ca sunt multe misiuni care trebuiesc facute cu artileriile ... chiar daca sunt unii jucatori care joaca preponderent cu arty, e treaba lor - eu cred ca e mult mai greu si frustrant sa joci cu arty decat sa joci cu medii sau TD-uri stand la snipe si facand damage pe spinarea fraierilor care se sacrifica in fata facand spot... sunt unii de pe forum (unii chiar cu statistici bune) care fac snipe cu tancuri grele si chiar cu LT-uri dar rad de cei care joaca cu arty ...mai bine s-ar abtine ;)

Edited by Danubian, 24 June 2016 - 09:58.


#26304
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
M-ai ginit Danubiene...recunosc,sunt un camperholic.. :(

#26305
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostNaturalBornGamer, on 24 iunie 2016 - 10:09, said:

M-ai ginit Danubiene...recunosc,sunt un camperholic.. Posted Image

nu ma refeream bre la cineva anume ci am vazut ca multa lume vorbeste despre "clikeri" in bataie de joc, in conditiile in care toata lumea joaca cu arty , multi facand-o de nevoie (pt misiuni) :) .... sincer nu mi se pare normal sa injuri pe careva pt ca joaca cu arty .... daca cuiva nu-i plac artileriile, atunci sa injkure wg-ul ca le-a introdus in joc, sau sa nu mai joace ... trebuiesc injurati doar cei care folosesc tancurile pt altceva decat pt ce trebuie: de ex. cei cu LT-uri cere le joaca ca pe TD-uri ;)

#26306
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Pentru ca atata face ala intr-un joc.Click.Click.Click.Majoritatea nici nu se misca.Click.Si-ti da one shot.Click.E un jucator slab care habar nu are sa joace .Click.One shot si trimis la garaj.Nu trebuie sa le ai cu jocul ca sa tragi cu artileria.Cam cum era cu arbaleta prin evul mediu.
Printre ultimele lovituri primite de la artilerie , in care nu am murit , am luat ammo rack si 3 membri raniti.O lovitura de vreo 800 damage.
Fara artilerii totusi , multe harti ar dura 10-15 minute , isi au rostul lor , dar cateodata sunt prea de tot.

#26307
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postangelz, on 24 iunie 2016 - 10:13, said:

Pentru ca atata face ala intr-un joc.Click.Click.Click.Majoritatea nici nu se misca.Click.Si-ti da one shot.Click.E un jucator slab care habar nu are sa joace .Click.One shot si trimis la garaj.Nu trebuie sa le ai cu jocul ca sa tragi cu artileria.Cam cum era cu arbaleta prin evul mediu.
         Printre ultimele lovituri primite de la artilerie , in care nu am murit , am luat ammo rack si 3 membri raniti.O lovitura de vreo 800 damage.
         Fara artilerii totusi , multe harti ar dura 10-15 minute , isi au rostul lor , dar cateodata sunt prea de tot.

am luat si eu one shoot de la panarame de jucatori chiar cand ma aflam in miscare ... asta e bulanul prostului si nu ai ce-i face ... totusi sunt multe meciuri in care cu arty nu se face mult damage ... daca arty ar fi o arma buna de facut statistici, toti ahtiatii ar juca doar cu arty

si eu joc mult mai relaxat cand nu e arty in joc (e valabil si pt Armored Warfare) dar in rest m-am impacat cu ideea ca trebuie sa existe si arty in joc

ma deranjeaza totusi cand sunt cate 4-5 arty in joc ... aici WG-ul e idiot

Edited by Danubian, 24 June 2016 - 10:17.


#26308
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
am renuntat sa mai fac misiunea aia cu T92
pur si simplu nu pot s-o fac
214 lupte cu ea si doar 28 de victorii care conteaza
primeste foarte putina experienta per lupta
cand am dat putin damage, m-am calificat daca am vanat arty adversa sau am dat dupa light-uri
am luat un Bombardier cu ea si un Kolobanov

Edited by collina1976, 24 June 2016 - 10:29.


#26309
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
M-am impacat cu ideea lor , nu m-am impacat cu ideea sa fiu vanat in fiecare meci de artilerii.O sa mai pun o serie de poze cu lovituri de artilerie.Nu alea de 400-800 damage.Mie si 3 artilerii mi se par  multe intr-un meci , daramite 5.

    WG-ul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.Indiferent de ce decizie or sa ia vreodata , or sa fie destui ca sa zica ca-s idioti pe acolo.

#26310
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,772
  • Înscris: 01.10.2002

View Postsftpdt, on 23 iunie 2016 - 21:15, said:

De ce antitancurile americane au viteza de rotaţie a turelei aşa mică..?
istoric M10 Wolverine avea turela cu rotatie manuala, iar M18 Hellcat, desi avea rotire hidraulica viteza era de 24 grade/s. Deci nici in realitate nu era prea mare. Suplimentar a mai fost micsorata pentru balans, altfel Hellcat se transforma intr-un LT rapid si cu tun superputernic...

#26311
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
CS la WOT e identic cu cel la Orange.Ii intrebi ceva si-ti dau copy/paste sau link-uri care nu te ajuta deloc.

Hello angelzkhaly,
Thank you for contacting Wargaming customer support.
This can happen. The experience gained in battle are not dependent only on damage and assistance. There are also other factors influencing how much experience you will gain.You can find detailed information about this here.
I hope you will be enjoying our game.
If you have any other questions, please don't hesitate to contact us.
Kind regards,
Stanislav Tábor
Wargaming.net Customer Service Representative
https://eu.wargaming.net/support/
Help us improve our service! Fill in the survey and watch us grow.
Pomo¾te nám zlepšit naše slu¾by! Vyplòte dotazník a sledujte náš pokrok.



   In alta ordine de idei  

http://worldoftanks....1216_612739_189

Reward
    Light Mk. VIC   <<<< mizerie low tier
    1 garage slot

DOUBLE XP FOR EACH VICTORY <<<< aici nu inteleg daca e pentru toate tancurile sau doar pentru UK

#26312
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Bine Danubiene ca m-ai facut sa ma desconspir aici de fata cu toti :))


Angelz,doar pt tancele britanice si doar alea nonpremium, e valabila faza cu x2 la fiecare victorie.

#26313
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013

View PostNaturalBornGamer, on 24 iunie 2016 - 17:36, said:

Bine Danubiene ca m-ai facut sa ma desconspir aici de fata cu toti Posted Image)


Angelz,doar pt tancele britanice si doar alea nonpremium, e valabila faza cu x2 la fiecare victorie.


cand, in weekend?

#26314
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Ihi.

#26315
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

View Postangelz, on 24 iunie 2016 - 16:54, said:

Reward
Light Mk. VIC   <<<< mizerie low tier
1 garage slot

DOUBLE XP FOR EACH VICTORY <<<< aici nu inteleg daca e pentru toate tancurile sau doar pentru UK
Cred ca rusnacii sarbatoresc astfel Britexit-ul.
MK VIC e orice numai light tank nu e. Are viteza de melc si o prostie de mitraliera fara penetrare. Nu poate incarca nici macar gold ca sa compenseze.

Nu am mai jucat de mult AMX 50 100. E un "mediu" foarte bun.

Attached Files



#26316
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
ACE cu Hellcat in meci pierdut.....(am reusit sa raman fara munitie ptr. prima oara de cand joc WOT)
Oare ce se intampla daca si castigam meciul....

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

Silver Wolf

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate