Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Moda toamna 2010 pt. barbati

- - - - -
  • Please log in to reply
322 replies to this topic

#19
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Hidos. Si ce fac cu posetele in mana? :lol:

#20
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
OMG! Hainele astea trebuie sa le iau eu si cica chiar sa le port? :w00t:
Si hainele si siecs simbolurile alea arata ultra penibil.
Astept sa vad prin Cluj vreun barzoi din asta, sa ma hlizesc la el ca la un papagal impaiat.
M0a durut mereu in cot de 'moda' si topicul asta imi arata cata dreptate am avut. -_-

#21
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

Quote

imi permit sa te contrazic tocmai pt. ca am vazut si exemplare care arata bine imbracati in asa ceva, totul tine de stil, de forma corpului, normal ca un gras sau un schilod arata ca draq imbracat in blugi "stramti jos'...care mai sunt numici si 'conici"..'pana"..sau "skinny"...trebuie sa ai un corp atletic ..sa fi inalt..etc..depinde de mai multe aspecte..
Tin sa te contrazic skinny, nu sunt una si aceeasi cu, conicii. Slim se aseamana. Dar skinny in nici-un caz.

Quote

- in ceea ce priveste sacourile stranse ..te contrazic inca o data...arata f bine..cu conditia sa nu ai 'burta"...
De fapt conteaza pieptul foarte mult intr-un costum.

Quote

- cand o sa pricepeti voi barbatii ca si femeile vor sa vada la voi un pic de imaginatie in felul de a va imbraca...
Unii nu sunt interesati de moda/femei, fiecare cu gusturile sale.




..e adevarat ca si eu am avut reticente in privinta blugilor stramti la barbati...dar apoi mi-am schimbat viziunea tocmai pt. ca am vazut persoane care au stiut sa-si adapteze vestimentatia in functie se stilul propriu si intradevar poate arata f. bine...trebuie sa ai curaj sa porti anumite haine ce sunt prezentate pe podiumurile de moda...trebuie sa fi nonconformist si masculin..nici mie nu-mi plac efeminatii...deci..

Quote

- bocancii sunt superbi...purtati-i fratilor ca da bine..fiti cu personalitate
Mare dreptate ai!




Quote

daca esti schilod normal ca arati ca o fata..dar daca ai putin fibra pe tine...trebuie sa arati f sexy
Schilod + Skinny = Combinatia fatala.

#22
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postmagul132001, on 14th September 2010, 11:30, said:

OMG! Hainele astea trebuie sa le iau eu si cica chiar sa le port? :w00t:
Si hainele si siecs simbolurile alea arata ultra penibil.
Astept sa vad prin Cluj vreun barzoi din asta, sa ma hlizesc la el ca la un papagal impaiat.
M0a durut mereu in cot de 'moda' si topicul asta imi arata cata dreptate am avut. -_-
Ia-i ratat înseamnă... cască ochii mai bine.

#23
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postscrisit, on 14th September 2010, 12:05, said:

Schilod + Skinny = Combinatia fatala.
Mor la prima rafala de vant? :huh:

#24
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
In curand o sa vezi ca "la moda", in ceea ce priveste barbatii, vor fi fustele. Marc Jacobs poarta. Asadar nu vad ce nu ar scoate urmatoarea colectie cu piesa de rezistenta fiind fusta :lol: Poate a si facut-o deja  :huh:

#25
center_2001

center_2001

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.09.2010

View PostLaurX, on 14th September 2010, 11:00, said:

In a 2-a poza cel din stanga are un ochi umflat ??  Parca-i din Terminator '' I'll be back''
Asa e  :roflmaofast:

View PostVeronika_99, on 14th September 2010, 10:44, said:

- bocancii sunt superbi...purtati-i fratilor ca da bine..fiti cu personalitate
Mai ales aia din poza a 3-a  :confuzzled:

#26
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

View PostMarius3k, on 14th September 2010, 12:11, said:

Mor la prima rafala de vant? :huh:
Adica arata jalnic.

#27
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View Postnooob, on 14th September 2010, 11:14, said:

fiecare se imbraca cu ce vrea nu cu ce vrei tu ... sunt nise porcarii blugi mulati si cizmele de piele toamna , cred ca aberezi fetito ...


nu aberez deloc "baiatule"...eu am vrut sa transmit niste informatii utile care ar fi de folos unora care nu stiu cu ce se mananca moda in toamna asta..si am ales modelele de haine care imi plac si mie, nu oblig pe nimeni sa se imbrace asa...normal ca la tzara se poarta cizmele doar la oi..dar in epoca moderna sunt n combinatii care pot fi facute cu bocancii aia "naspa"...

View Postcaroline_hi, on 14th September 2010, 11:23, said:

Hidos. Si ce fac cu posetele in mana? :lol:



doar atat ati retinut din acest articol??? posetele de mana?

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 12:48, said:

In curand o sa vezi ca "la moda", in ceea ce priveste barbatii, vor fi fustele. Marc Jacobs poarta. Asadar nu vad ce nu ar scoate urmatoarea colectie cu piesa de rezistenta fiind fusta :lol: Poate a si facut-o deja  :huh:


de ce nu? :thumbup:

View Postscrisit, on 14th September 2010, 20:57, said:

Adica arata jalnic.


cine arata jalnic?

#28
center_2001

center_2001

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.09.2010

View PostVeronika_99, on 14th September 2010, 21:41, said:

bocancii aia naspa
Am corectat. :) Bocancii aia chiar sunt naspa.In special aia din poza a 3-a.
Si de ce unul din modele are un ochi vanat?Asa e moda? :lol:

Edited by center_2001, 14 September 2010 - 20:46.


#29
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008

View Postcenter_2001, on 14th September 2010, 21:44, said:

Si de ce unul din modele are un ochi vanat?Asa e moda? :lol:

Te duci la unu cu ceafa groasa, il injuri putin de toti mortii si de mama, iti da o bataie buna, din care tu iesi cu un ochi umflat si vanat. De abia acum poti zice ca esti cu adevarat "la moda"  :thumbup:

#30
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostCentris, on 14th September 2010, 10:59, said:

cind o sa pricepeti voi femeile ca nu toti barbatii se imbraca cu gargaunii unora care au de facut bani in fiecare sezon. si ca ce scrie in reviste nu este realitate. si ca de la o virsta stii bine ce arata bine pe tine, nu trebuie sa te convinga nimeni ca esti prost/depasit/limitat (expresia asta imi da fiori).

citi barbati ai vazut imbracati clasic, cu haine duse la croitor?


eu incerc sa transmit niste informatii si voi sariti ca si "arși"...si nu inteleg de ce...eu vad atatia barbati care se imbraca fara gust ca ma ingrozesc...rar vad cate un barbat imbracat bine..si aici nu ma refer la nike, adidas cum cred toti tzaranii ca da bine in societate..si nu ma refer la sclavii modei..ci pur si simplu la acei "tipi bine imbracati"...care stiu sa -si combine accesorile..au un stil propriu si inconfundabil...si eu am multe de invatat de aceea am scris aici sa conversez cu alte persoane interesate de acest subiect

View Postmagul132001, on 14th September 2010, 11:30, said:

OMG! Hainele astea trebuie sa le iau eu si cica chiar sa le port? :w00t:
Si hainele si siecs simbolurile alea arata ultra penibil.
Astept sa vad prin Cluj vreun barzoi din asta, sa ma hlizesc la el ca la un papagal impaiat.
M0a durut mereu in cot de 'moda' si topicul asta imi arata cata dreptate am avut. -_-


daca tie iti place sa fi sters...e problema ta..eu nu am zis ca a fi la moda ete o regula..conteaza stilul si personalitatea celui care imbraca haine la moda sau...

Edited by Veronika_99, 14 September 2010 - 20:54.


#31
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Si nu vad de ce atata agitatie pentru a fi "la moda". Daca dai bani grei pe haine, le cumperi doar pentru validare, sa fii invidiat de ceilalti, sa vada ca tu ai si ei nu, sa vada ca tu esti șăf dă șăf si ca esti valoros. Alt motiv care-mi vine in minte ar fi acela ca prin haine incerci sa intregesti un gol al tau, crezand ca daca esti imbracat mai deosebit vei fi privit cu alti ochi. Poti sa te imbraci in orice imbracaminte ca, vorba aia, lupu-si schimba blana, da' naravu' ba.
N-am auzit/citit pe nimeni/niciunde ca si-a cumparat o toala pentru sufletul lui, caci daca ar fi fost asa, ar fi purtat-o in casa si nu la vedere ca sa vada lumea ca tu esti bo$$.

#32
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 21:47, said:

Te duci la unu cu ceafa groasa, il injuri putin de toti mortii si de mama, iti da o bataie buna, din care tu iesi cu un ochi umflat si vanat. De abia acum poti zice ca esti cu adevarat "la moda"  :thumbup:

cu putin efort pot aranja ca actiunea sa se petreaca la comanda clientului chiar la domicilu...

#33
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
N-am vazut nimic roz sau lila. O sa fie un sezon tare trist.

#34
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 21:55, said:

Si nu vad de ce atata agitatie pentru a fi "la moda". Daca dai bani grei pe haine, le cumperi doar pentru validare, sa fii invidiat de ceilalti, sa vada ca tu ai si ei nu, sa vada ca tu esti șăf dă șăf si ca esti valoros. Alt motiv care-mi vine in minte ar fi acela ca prin haine incerci sa intregesti un gol al tau, crezand ca daca esti imbracat mai deosebit vei fi privit cu alti ochi. Poti sa te imbraci in orice imbracaminte ca, vorba aia, lupu-si schimba blana, da' naravu' ba.
N-am auzit/citit pe nimeni/niciunde ca si-a cumparat o toala pentru sufletul lui, caci daca ar fi fost asa, ar fi purtat-o in casa si nu la vedere ca sa vada lumea ca tu esti bo$$.


imi permit sa te contrazic...imi cumpar destul de rar haine...desi as face-o mult mai des....dar atunci cand merg la cumparaturi...nu cumpar haina x sau y pt. ca am vazut la colega de servici....sau ca se poarta...ci imi cumpar haina in care ma simt eu insami..adica speciala in fiecare zi - chiar si in cele mai simple haine...fie ele de firma, de bazar sau second hand....nu toti sunt asa cum crezi....e adevarat ca unii dau bani grei pe 'tzoale' scumpe si arata tot ieftin...

View Postmaltese, on 14th September 2010, 21:57, said:

N-am vazut nimic roz sau lila. O sa fie un sezon tare trist.


nu-i nimic, mi-am facut eu baia lila...de toata frumusetea..gresie si faianta lila :D

Edited by Veronika_99, 14 September 2010 - 21:01.


#35
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008

View PostVeronika_99, on 14th September 2010, 22:00, said:

imi permit sa te contrazic...imi cumpar destul de rar haine...desi as face-o mult mai des....dar atunci cand merg la cumparaturi...nu cumpar haina x sau y pt. ca am vazut la colega de servici....sau ca se poarta...ci imi cumpar haina in care ma simt eu insami..adica speciala in fiecare zi - chiar si in cele mai simple haine...fie ele de firma, de bazar sau second hand....nu toti sunt asa cum crezi....e adevarat ca unii dau bani grei pe 'tzoale' scumpe si arata tot ieftin...

Si atunci mai esti "la moda" ? "La moda" e cand cumperi toalele alea nu cand achiztionezi ceva ce gasesti in bazar sau in cine stie ce butic.

"nu cumpar haina x sau y pt. ca am vazut la colega de servici....sau ca se poarta..."

Ce ai postat tu pe prima pagina, aia se poarta. Doar ca unii au banii sa le ia, altii nu. Te contrazici singura. Una e sa fii in pas cu moda, adica sa cumperi haine d-alea, asa cum ai sustinut pana acum, si alta e sa ai stilul tau propriu.

Edited by DarkEnemy, 14 September 2010 - 21:05.


#36
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 22:04, said:

Si atunci mai esti "la moda" ? "La moda" e cand cumperi toalele alea nu cand achiztionezi ceva ce gasesti in bazar sau in cine stie ce butic.

"nu cumpar haina x sau y pt. ca am vazut la colega de servici....sau ca se poarta..."

Ce ai postat tu pe prima pagina, aia se poarta. Doar ca unii au banii sa le ia, altii nu. Te contrazici singura. Una e sa fii in pas cu moda, adica sa cumperi haine d-alea, asa cum ai sustinut pana acum, si alta e sa ai stilul tau propriu.


dar eu nu am zis ca eu cumpar "tot ce e la moda"...eu am dat doar niste sugestii...am colectat niste date...din mai multe surse...date pe care le-am selectat..si pe care le-am transmis si pentru ceilalti...e o sursa de inspiratie..si nu o lege...eu m-am exprimat cat se poate de concis...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate