Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

FORMULA 1

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Sunt unul dintre putinii fani ai jocurilor de gen Formula 1. Joc F1 Challange 2002 cu volan si imi place la maxim, e icră jocul. Am petrecut ceva timp de injuraturi si exituri brutale din joc :) asta pana m-am invatat cu sensibilitatea comenzilor specifica acestui tip de joc, acum ma descurc excelent, joc curse intregi (70 de ture), am invatat circuitele si cand urmaresc cursele la televizor stiu fiecare curba si fiecare detaliu. Acest joc ma face sa traiesc mai intens placerea urmaririi unui Grand Prix.
Ideea e ca F1 2002 e ultimul joc de acest gen aparut pentru PC. Am cautat pe net, am cautat la "baieti", am da sfoara in tara si nimic. Am intrebat la magazine cu jocuri - nimic. Din 2002 nu s-a mai produs nimic F1 pentru PC, se pare ca nu stiu ce firma a cumparat drepturile de copyright si produce acum numai pentru console.
Cei care au prins gustul pentru astfel de jocuri stiu ce zic, VREAU UN JOC MAI NOU DE FORMULA 1!!!
Poate stiti voi vreun joc de acest gen mai nou de 2002, sau poate stiti de ce nu se mai produc astfel de jocuri.
Thanks!

Attached Files



#2
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
A mai aparut F1 Challenge 99'-02' in 2003

#3
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004

Lemmy, on Jul 28 2005, 13:50, said:

A mai aparut F1 Challenge 99'-02' in 2003

<{POST_SNAPBACK}>

Pai tot 99-02?  Are ceva schimbat?

#4
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

sorente, on Jul 28 2005, 09:31, said:

e icră jocul.

<{POST_SNAPBACK}>


OMFG  :w00t:  :w00t:  pe asta n-o mai auzisem pana acu...  U rock!

#5
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Din nefericire EA nu are de gind sa mai produca jocuri bazate pe F1. Bazat pe vinzarile slabe au decis "ingroparea" jocurilor bazate pe F1.
In cazul in care nu ati avut ocazia va-si recomanda Grand Prix Legends facut de Papyrus ( intradevar un joc vechi dar "physic" inca ne rivalizate de jocuri actuale)

#6
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Pe langa faptul ca vanzarile la un astfel de joc nu aduc profituri, probabil acest gen de joc a fost exploatat intens, nu mai sunt ideei, sau lucruri noi de adaugat, asa ca s-a renuntat la idee.

Oricum nu iti pierde speranta, nu stii niciodata cand cineva vine cu ceva nou.

#7
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

sorente, on Jul 28 2005, 08:31, said:

e icră jocul.
:lol: tare vorba asta!  :w00t:

#8
torben

torben

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2005

 sorente, on Jul 28 2005, 09:31, said:

Sunt unul dintre putinii fani ai jocurilor de gen Formula 1. Joc F1 Challange 2002 cu volan si imi place la maxim, e icră jocul. Am petrecut ceva timp de injuraturi si exituri brutale din joc :) asta pana m-am invatat cu sensibilitatea comenzilor specifica acestui tip de joc, acum ma descurc excelent, joc curse intregi (70 de ture), am invatat circuitele si cand urmaresc cursele la televizor stiu fiecare curba si fiecare detaliu. Acest joc ma face sa traiesc mai intens placerea urmaririi unui Grand Prix.
Ideea e ca F1 2002 e ultimul joc de acest gen aparut pentru PC. Am cautat pe net, am cautat la "baieti", am da sfoara in tara si nimic. Am intrebat la magazine cu jocuri - nimic. Din 2002 nu s-a mai produs nimic F1 pentru PC, se pare ca nu stiu ce firma a cumparat drepturile de copyright si produce acum numai pentru console.
Cei care au prins gustul pentru astfel de jocuri stiu ce zic, VREAU UN JOC MAI NOU DE FORMULA 1!!!
Poate stiti voi vreun joc de acest gen mai nou de 2002, sau poate stiti de ce nu se mai produc astfel de jocuri.
Thanks!
@sorente
nu esti la curent cu jocurile dar iti pot spune ca sint si inca destule. Un ex. RS 3 RACING SIMULATION THREE (de la UBI SOFT) din 2003  :console:

#9
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Si eu sunt un fan al acestui gen de jocuri. Eu ma joc formula 1 racing championship (parca asa ii zice...) si e destul de realist. Spre exemplu daca accelerezi puternic cu rotile de pe o parte pe iarba si cu celelalte pe asfalt te invarti de nu te vezi :D.
Tare-as vrea un simulator bun de F1 mai nou...

PS:
Pur si simplu geniala vorba aia cu ou' de peste  :coolspeak:

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu tin minte ca cel mai mult mi-a placut un joc f1 99 (parca) scos de cei de la psygnosis. Chiar daca era arcade si destul de usor jocul te prinde destul de rapid.

#11
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Mie mi-a placut la nebunie F1 Challange...parca as ii zicea.

#12
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Am fost un as la GP4. Un joc bestial comparativ cu altele, ma rog, am incercat mai multe insa sunetul si feelingul cel mai meserias a fost la asta.

Cea mai dura faza era cand jucam mai multi la servici, aveam o casca (din aia de protectie ca la santieristi) in cap, unul misca monitorul si in spatele monitorului, cu fata spre mine era pus un ventilator din ala mare. Mamaaa, ce vremuri. Eu eram la Jordan .....

Cine vrea niste filme comparative:
GP4 vs Monaco sa vedeti detalii :D
http://www.bhmotorsp...com/getMovie/85
GP4 vs Spa (Belgia)
http://www.bhmotorsp...com/getMovie/83
GP4 vs Melbourne (Australia)
http://www.bhmotorsp...com/getMovie/84
GP4 vs Motreal (Canada)
http://www.bhmotorsp...com/getMovie/82

In ecranul din dreapta sunt imagini din joc :)

Enjoy ...

#13
bluewaver

bluewaver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.05.2005
sorente : te-ai gandit la alternativa consola ?  :naughty:   Iti recomand PS2 . Daca il cumperi used (nu-ti trebuie decat consola , un controller si mem card de 8 MB) nu cred ca te costa mai mult de 3-4 Mil !! Pe langa faptul ca nu trebuie sa faci upgrade  la 6 luni , in jur de 4 mil e doar o placa video decenta pt. PC .   :notangel:
Plus ca ai si un library de 2000+ games ! Iar jocurile originale nu sunt chiar asa scumpe (eu vand acum Gran Turismo 3 cu 400 mii )

PlayStation 2 -  :first:

#14
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 necromanc, on Jul 28 2005, 21:17, said:

Pe langa faptul ca vanzarile la un astfel de joc nu aduc profituri, probabil acest gen de joc a fost exploatat intens, nu mai sunt ideei, sau lucruri noi de adaugat, asa ca s-a renuntat la idee.

Oricum nu iti pierde speranta, nu stii niciodata cand cineva vine cu ceva nou.

Ce sa spun, parca la RTS, RPG sau aventuri vin cu lucruri noi... Sa nu mai vorbesc de Championship Manager xxxx, unde de la an la an se schimba doar roosterele.  :yawn:

#15
rdcenemy

rdcenemy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 24.06.2004

 necromanc, on Jul 28 2005, 21:17, said:

Pe langa faptul ca vanzarile la un astfel de joc nu aduc profituri, probabil acest gen de joc a fost exploatat intens, nu mai sunt ideei, sau lucruri noi de adaugat, asa ca s-a renuntat la idee.

Oricum nu iti pierde speranta, nu stii niciodata cand cineva vine cu ceva nou.


LOL... si din campionatul mondial de fotbal cam ce ar mai fi de exploatat?
Te asigur ca intre GP4 aparut in 2002 si un joc care ar aparea acum dedicat sezonului 2006 ar fi mai multe diferente decat intre oricare 2 versiuni de FIFA.

Regulamentele din Formula 1 s-au schimbat de cateva ori radical in ultimii 4 ani... eu zic ca este material exploatabil... partea cu profiturile e insa adevarata.. sadly.

Edited by rdcenemy, 21 May 2006 - 09:38.


#16
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Si eu am instalat F1 Challange 99-02 si imi place la nebunie mai ales online.
Nu stiu daca stiti dar la asta se pot pune update-uri si pe langa sezoanele 99-02 mai am sezoanele 2003, 2004, 2005 incluzand masinile, pilotii, regulamentul si pistele nou aparute in anii acestia. Pacat ca 2006 nu e scos inca.

#17
CyberDude

CyberDude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 07.10.2005
Daca va intrebati de ce nu a mai aparut nici un joc de F1 pe PC dupa F1C si GP4 e simplu: SONY a cumparat licenta de la FIA asa ca singurele jocuri F1 originale o sa le vedeti doar pe Playstation. Pana cand nu stiu. RS3 de la UbiSoft NU este un joc de Formula 1 doar seamana (lipsesc numele originale ale pilotilor, designul masinilor, numele originale ale circuitelor, forma masinilor, etc) tocmai din cauza licentierii exclusive pt SONY.
Dar nu ne facem griji pentru ca sunt multi pasionati (si priceputi) care fac mod-uri. Momentan sunt 2 serii de mod-uri celebre facute pentru F1C: cele facute de Ralph Hummerich(si echipa) si cele facute de echipa CTDP. Exista asadar mod-uri complete pentru sezoanele lipsa ('03-'05). Aici o sa se opreasca modding-ul pentru F1C pentru ca a aparut un nou jucator in domeniul simularilor auto: rFactor. Conceput sa fie foarte customizabil, el o sa fie platforma pe care o sa apara in curand mod-ul CTDP pentru sezonul 2006.
De asemenea mai exista o echipa intitulata CREW cara a scos un mod de F1C pentru anii '70 unde se zice ca erau cele mai frumoase masini (FIA inca nu incepuse sa limiteze atat de drastic inventivitatea designerilor).
Se mai gasesc mod-uri F1C si pentru pasionatii campionatelor CART/Indy si al circuitelor ovale, precum si al altor campionate (turisme de ex).

#18
danradu

danradu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.08.2006
Si eu ma declar unul din cei mai mari fani ai F1C din pacate nu am reusit sa-mi instalez sezoanele aditionale de care ziceti voi ca au aparut..poate ma ajutatzi voi.. si inca o chestie... nu am cu cine sa ma joc.. nu mai cunosc p niemeni atat de pasionat.. iar de unul singur ma cam plictisesc.. cum facem sa dam o cursa online??:D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate