Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 

Aplicatii Android - ce folosiți?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#73
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006

View Postbarboso, on 7th February 2011, 18:08, said:

Daca stii sa-ti setezi telefonul nu se deschide automat nici o sesiune.
Da, dar as prefera sa se dechida, altfel care mai e farmecul?

View Postbarboso, on 7th February 2011, 18:08, said:

Nu pricep cum vine asta, ai trafic inclus dar se tarifeaza la MB...  :huh:
Daca te referi la ceea ce depaseste 1GB trafic inclus...

Ma refeream ca unitatea minima de tarifare este de 1MB. Adica daca telefonul meu vrea sa faca un update la vreme, initiaza o sesiune de date si face trafic de 5KB (ipotetic vorbind) dupa care o inchide. Ei bine, cosmote ma taxeaza 1MB pentru asta. Deci daca telefonul meu face un update la vreme din 30 in 30 de minute, inseamna 1440 MB / 30 zile cand telefonul meu a facut trafic de @7MB.

#74
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Am priceput, e magarie din partea Cosmote contorizarea asta.


Nu stiu cum / la ce folosesti tu transferul de date pe telefon dar eu, de exemplu, in ultima luna am consumat ~ 900 MB, in conditiile in care > 400 MB au fost harti de navigatie (Sygic Aura), pe care le descarci o singura data.

E adevarat, eu nu las nimic pe automat din motive de consum al bateriei, dar actualizez doua conturi de mail (pe unul din ele chiar primesc multe mesaje) de cateva ori pe zi, la fel si vremea, am descarcat multe aplicatii din Market (majoritatea de test / curiozitate), cam la doua zile caut (descarc) actualizari ale aplicatiilor in (din) Market, am mai urmarit si pe YouTube cateva clipuri, am ascultat si radio online, si am facut si ceva browsing.

Parerea mea, nu treci de 1 GB nici daca-l lasi sa-si faca update automat, si-l lasi conectat permanent, doar ca-i scazi mult autonomia.

#75
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
Ce mi-am instalat pe Xperia X8 root :

Aplicatii :

utorrent
blogger
rock player - player pt filme + subtitrari
launcher pro
dj studio- un programel care mixeaza melodiile
wifi file explorer pro - transfer de fisiere wifi intre telefon si calculator
fattybooth - o aplicatie haioasa care modifica pozele ( te "ingrasa" )
ilighter- bricheta virtuala
talking tom - celebra matza
winamp
poweramp
speed dial old school - apelare rapida
applanet - o alta varianta a pieteti cu mai multe aplicatii
skype
meebo - pt messenger
hisurfing - blocare / deblocare trafic gprs
romanian weather
ringdroid - aplicatie de taiat melodii si salvat ringtone
my piano - pian virtual
office suitte - citeste fisiere xls , doc etc
dex
tedd's droid tools - FOARTE UTIL daca nu aveti tasta pt a raspunde la telefon (foloseste butonul camerei )
pdanet - conecteaza clculatorul la net folosind telefonul
Gallery - alta varianta mult mai atractiva a galeriei foto default de pe Xperia X8
file cover free- ascunde fisiere de pe card(protejeaza cu parola)
3g watchdog - monitorizeaza trafic gprs
ES File Explorer - manager fisiere

Teme:
rawthemes sexy lwp
earth rot

Jocuri:
worms
raging thunder2
fifa 2010
pes2011
pool break pro
jacks or better
zynga poker
slice it
pacific wings
grave defense

Edited by tupeu4you, 08 February 2011 - 16:38.


#76
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Buna dimineata,

Ptr cei ce folosesc K9 am o intrebare, ma chinui de ceva timp si nu stiu sa o rezolv: Cum setez clientul de email sa verifice daca sunt mail-uri din 15 in 15min sau din 30 in 30 de minute?

Multumesc anticipat ptr raspunsuri.



O zi superba!

#77
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
salut....am si eu o problema .... tot incerc sa instalez ebuddy (vreau sa inlocuesc yahoo messenger care defiecare data cand ma loghez scoate un sunet) si nu reusesc sal instalez..il copie si caind il instaleaza scrie unsuccess

#78
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004

View Posttete, on 19th February 2011, 11:45, said:

Buna dimineata,

Ptr cei ce folosesc K9 am o intrebare, ma chinui de ceva timp si nu stiu sa o rezolv: Cum setez clientul de email sa verifice daca sunt mail-uri din 15 in 15min sau din 30 in 30 de minute?

Multumesc anticipat ptr raspunsuri.



O zi superba!

din ecranul de inbox - > apesi tasta meniu - > more - > settings - > account settings - > fetching mail - > folder poll frequency

setarile sunt independente daca ai mai mult conturi de pe care iei mail

#79
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004

View Postaproape0m, on 22nd February 2011, 09:49, said:

din ecranul de inbox - > apesi tasta meniu - > more - > settings - > account settings - > fetching mail - > folder poll frequency

setarile sunt independente daca ai mai mult conturi de pe care iei mail



Multumesc frumos.

#80
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
ieri am descoperti widgetsoid2.x (o folosesc pe Galaxy S), este o aplicatie cu care iti poti crea propriile widgeturi sau bare de contacte...mie mi s-a parut destul e utila

#81
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
Pt appearance folosesc:
Widgetlocker cu minimalism theme
Launcher Pro
Widgetoid [iti faci propriile widget-uri intr-un mod facil, most of you know the drill, poza, widget-ul de Wifi/bt etc e facut in Widgetoid]
Circle Battery Widget [si asta destul de configurabil]
Simi clock ca si widget pt ceas.
Toate cele de mai sus in afara de Widgetoid

Aplicatii de zi cu zi:
Doubletwist ca music player [e totally awesome, are un plugin care ii face sync gen iTunes, desi platit]
Opera Mobile [cu Opera turbo activat ca sa ma mai scuteasca de ceva trafic]
Shoot me [screenshot cand scuturati dispozitivul, cere root]
Barcode scanner [mana cereasca cand trebuie sa trimiteti un link de pe computer pe mobil]
Dropbox [sincronizare de fisiere, aici imi tin toate programele si algoritmii pe care ii scriu 'pe plantatie', la scoala, aplicatie epica]
Wordpress [blog posting & co]
SyncmyPix [folositor cand vreti sa puneti ca si contact photo profile picture-ul al prietenilor vostri de pe Facebook]
Market Enabler [pentru a putea instala din market unele aplicatii. De exemplu eu nu vedeam Google Maps 5si sunt pe Orange, am ales o retea din Elvetia si BAM! installed]
Meebo [IM client, am incercat eBuddy da' imi dadea Yahoo account locked din ceva motiv ciudat]
MotoCharge [arata de cata baterie dispune telefonul in incrementari de 1%, adica nu mai sare de la 50% la 40%, ci arata si restul valorilor, poza]
Juicedefender [inchide conexiunile de date cand nu sunt folosite si impedica alte programe sa se conecteze automat, pentru a salva baterie si trafic]
ES file explorer [pai.. file explorer]

Games:
Kongregate arcade [Asta iar instalati cu ajutorul lui Market Enabler daca sunteti pe Orange, eu n-o vedeam. Daca aveti internet n-aveti cum sa va plictisiti, sunt jocurile de pe Kongregate.com, portate din format flash in ceva Android-compatible thing, funfunfun]
Air Control
Angry Birds
Stupid Zombies [ceva gen Angry birds dar totusi cumva diferit]
Gameboid [emulator de Game Boy Advance, merge la perfectie, m-am jucat doar Pokemon Ruby pe el pana acum dar are downloader de GBA ROMs, deci knock yourselves out]
X Construction Lite
aGibbets
MiniSquadron
Tank Hero
Crystal Wars
Skies of Glory [simulator de zbor si lupta controlat cu accelerometrul, eu stateam pe spate si nu stiam de ce tot face un loop avionul si se prabuseste]

#82
Asuletz

Asuletz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.12.2007

View Postkoltzu, on 7th March 2011, 06:42, said:

Pt appearance folosesc:
Widgetlocker cu minimalism theme
Launcher Pro
Widgetoid [iti faci propriile widget-uri intr-un mod facil, most of you know the drill, poza, widget-ul de Wifi/bt etc e facut in Widgetoid]
Circle Battery Widget [si asta destul de configurabil]
Simi clock ca si widget pt ceas.
Toate cele de mai sus in afara de Widgetoid

Aplicatii de zi cu zi:
Doubletwist ca music player [e totally awesome, are un plugin care ii face sync gen iTunes, desi platit]
Opera Mobile [cu Opera turbo activat ca sa ma mai scuteasca de ceva trafic]
Shoot me [screenshot cand scuturati dispozitivul, cere root]
Barcode scanner [mana cereasca cand trebuie sa trimiteti un link de pe computer pe mobil]
Dropbox [sincronizare de fisiere, aici imi tin toate programele si algoritmii pe care ii scriu 'pe plantatie', la scoala, aplicatie epica]
Wordpress [blog posting & co]
SyncmyPix [folositor cand vreti sa puneti ca si contact photo profile picture-ul al prietenilor vostri de pe Facebook]
Market Enabler [pentru a putea instala din market unele aplicatii. De exemplu eu nu vedeam Google Maps 5si sunt pe Orange, am ales o retea din Elvetia si BAM! installed]
Meebo [IM client, am incercat eBuddy da' imi dadea Yahoo account locked din ceva motiv ciudat]
MotoCharge [arata de cata baterie dispune telefonul in incrementari de 1%, adica nu mai sare de la 50% la 40%, ci arata si restul valorilor, poza]
Juicedefender [inchide conexiunile de date cand nu sunt folosite si impedica alte programe sa se conecteze automat, pentru a salva baterie si trafic]
ES file explorer [pai.. file explorer]

Games:
Kongregate arcade [Asta iar instalati cu ajutorul lui Market Enabler daca sunteti pe Orange, eu n-o vedeam. Daca aveti internet n-aveti cum sa va plictisiti, sunt jocurile de pe Kongregate.com, portate din format flash in ceva Android-compatible thing, funfunfun]
Air Control
Angry Birds
Stupid Zombies [ceva gen Angry birds dar totusi cumva diferit]
Gameboid [emulator de Game Boy Advance, merge la perfectie, m-am jucat doar Pokemon Ruby pe el pana acum dar are downloader de GBA ROMs, deci knock yourselves out]
X Construction Lite
aGibbets
MiniSquadron
Tank Hero
Crystal Wars
Skies of Glory [simulator de zbor si lupta controlat cu accelerometrul, eu stateam pe spate si nu stiam de ce tot face un loop avionul si se prabuseste]


Foarte folositoare Aplicatiile . Mersi mult

#83
xclusiv

xclusiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.03.2008
Voi cum v-ati activat internetul pe telefon ?

#84
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
9s-Weather
Adobe AIR
Adobe Reader
Adobe Showcase
Air Control Lite
AirAttack HD Part 1
Alchemy Classic
Alchemy~Genetics
Allrecipes
AndroidGuys
Androidify
AndroZip
Angry Birds
Angry Birds
Angry Birds Rio
Animated Widget
Antivirus
AppBrain App Market
Assassin's Creed
ASTRO
AudioManager
Bamboo Forest Free
Barcode Scanner
BeeTagg
Blue Skies Free
Camera360
CamScanner
CleverTaxi
Compass
ConvertPad - Unit Converter
Crazy Snowboard
Data counter widget
DEX
DrumKit
Dungeon Hunter
Dynamic Paint Free
Engadget
eSpeak TTS
Facebook
Firefox
Fleya
Fruit Slice
Gauge Battery Widget
Goggles
Google Sky Map
Google Translate
Grave Digger Free
HD Wallpapers
iLightr Free
IMDb
Kids Connect the Dots Lite
Kids Shape Puzzle Lite
LittlePhoto
Luminescent Jungle
MapQuest
MaryJane Free
Meganoid
Messenger:
MoboPlayer
Musical Lite
Ninja Rush Deluxe
NinJump
Nova
Opera Mobile
PewPew
Pho.to Lab
Photaf
Photoshop Express
Pulse
QR Droid
Quadrant Standard
RealCalc
RealPlayer
redOrbit
SBMX
Scooter Hero AD
ShareMyApps
Silhouette Free
SiMi Folder
Skyfire
Skype
Snap n Go
SoundHound
Speed Test
Speedx 3D FREE
Spirit Level Plus
Star Chart Lite
Steamy Window
Talking Gina
Talking Tom
TeamViewer
To Do List
Winamp
X Construct
Zedge


Da sunt si cateva inutilitati pe acolo sau prostioare dar sunt pentru fiu-miu (se mai joaca pe el).

#85
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
Este vreun program  ca sa pot asculta un radio de pe net fara casti?Am samsung galaxy s!Va multumesc!

#86
totusi

totusi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 30.05.2009
Salut,
As vrea sa folosesc si eu skype pe un htc wildfire. Vreau sa sun de pe tel pe un computer. L-am instalat din market, da' nu merge si pace. Pot sa trimit/primesc mesaje, dar nu reusesc sa sun cu el. Trebuie sa il setez in vreun fel? Sau sa am ceva preinstalat ca sa-l pot folosi?
Multumesc.

#87
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

View Posttotusi, on 22nd April 2011, 12:41, said:

Salut,
As vrea sa folosesc si eu skype pe un htc wildfire. Vreau sa sun de pe tel pe un computer. L-am instalat din market, da' nu merge si pace. Pot sa trimit/primesc mesaje, dar nu reusesc sa sun cu el. Trebuie sa il setez in vreun fel? Sau sa am ceva preinstalat ca sa-l pot folosi?
Multumesc.

Nici testul nu-ti merge ? Ai un test pentru apeluri skype.

#88
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttotusi, on 22nd April 2011, 12:41, said:

Salut,
As vrea sa folosesc si eu skype pe un htc wildfire. Vreau sa sun de pe tel pe un computer. L-am instalat din market, da' nu merge si pace. Pot sa trimit/primesc mesaje, dar nu reusesc sa sun cu el. Trebuie sa il setez in vreun fel? Sau sa am ceva preinstalat ca sa-l pot folosi?
Multumesc.
Telefonul il ai conectat la internet prin operatorul de telefonie mobila sau la routerul wii-fi? Daca el ai operatorul de telefonie, si operatorul este Vodafone, accesul la VoiP iti este restrictionat , nu stiu exact la Orange cum e.

Aaaaa...si apropos...banuiesc ca ai doua conturi de Skipe diferite, unul pe calulator si unul diferit, pe telefon, suni de pe unul pe altul.

Edited by cuculea, 23 April 2011 - 10:48.


#89
totusi

totusi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 30.05.2009
Desigur, sunt doua conturi skype diferite.
Telefonul e cumparat in Franta, acolo si e acum. Se conecteaza prin operatorul de telefonie mobila. Nu cred ca operatorul restrictioneaza accesul, deoarece, din cand in cand, reuseste sa foloseasca skype (voce), numai ca merge cateva secunde, apoi nu mai merge deloc.

Nu stiu ce e aia "test"  :mellow: , poti fi mai explicit?
Deci nu e niciun fel de setare care ar trebui facuta?

Exista alta aplicatie pentru wildfire, care sa faca ce face skype? adica apeluri de pe telefon pe calculator si invers?
Merci.

Edited by totusi, 23 April 2011 - 11:14.


#90
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007

View Posttotusi, on 23rd April 2011, 10:12, said:

Desigur, sunt doua conturi skype diferite.
Telefonul e cumparat in Franta, acolo si e acum. Se conecteaza prin operatorul de telefonie mobila. Nu cred ca operatorul restrictioneaza accesul, deoarece, din cand in cand, reuseste sa foloseasca skype (voce), numai ca merge cateva secunde, apoi nu mai merge deloc.

Nu stiu ce e aia "test"  :mellow: , poti fi mai explicit?
Deci nu e niciun fel de setare care ar trebui facuta?

Exista alta aplicatie pentru wildfire, care sa faca ce face skype? adica apeluri de pe telefon pe calculator si invers?
Merci.
testul e cand faci un apel catre numarul de Skype sa zic asa.ai un contact de ii zice Skype sa ceva de genu.
in alta ordine de idei apel voce prin Skype pe 3G merge prost.cel mai simplu ar fi o conexiune prin wi-fi.am fost sunat prin Skype de un Lg P500, am vorbit 2 ore in continuu fara probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate