Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Mi-am luat MP3 Player nou

  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
razvy_zeus

razvy_zeus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 12.04.2010
Ai incercat vrepdata un Alpine sau un Pioneer sau Kenwood ?.... daca ai ocazia incearca pe aceiasi masina si melodie un aparat de la producatorii astia si o sa vezi diferenta ;) ... garantat

#20
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Recunosc ca nu,insa daca o sa-l schimb in viitor,chiar o sa incerc 2-3 modele ca sa vad diferenta,exact cum ai zis,aceeiasi melodie pe aceeiasi masinuta.Insa momentan chiar sunt multumit si am alte prioritati,deci e in plan secund

#21
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View PostMarius3k, on 8th July 2010, 07:11, said:


Pentru ce masina ?, de ex. am avut un Nakamichi MB-X, CD changer pentru 6 discuri in format 1 DIN, o bijutierie, atat tehnologic, cat si acustic, dar pretul de ~1500 Euro, m-a tinut departe de el.

Daca ai masina Renault sau cu aparat audio VDO, iti pot face rost de o magazie de 6 CD-uri cu MP3, noua, la 415 lei.

#22
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
L-am luat deja, e Ford 6006 produs de Visteon. :rolleyes:

#23
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View PostMarius3k, on 8th July 2010, 12:17, said:

L-am luat deja, e Ford 6006 produs de Visteon. :rolleyes:

Faina jucarie si arata mai bine, decat ce au ei acum, pe gama noua.

#24
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Pe masina mea (golf 4) pana acum am incercat 1 clarion si 2 pioneer, dintre care unul destul de vechi (citeste doar track-uri).
Clarionul in ciuda faptului ca are o sumedenie de setari , port usb , auxiliar , iesire AMP , mp3 etc , reuseste sa dea un semnal relativ clar daca nu este fortat prea mult cu volumul.
In plus constructia lasa de dorit , unele butoane pierzand dupa putin timp acel "click" specific, dandu-ti senzatia ca apesi pe ecranul HU-ului. Pe langa asta , o clema care sustinea fata s-a rupt in conditii misterioase , fiind nevoit sa recurg la folosirea unei cleme din metal facuta de mine , care sa tina fata respectiva stransa a.i. priza aia sa faca contact.
Pioneer-ul in schimb crapa difuzoarele pana sa cedeze el (se aplica pentru ambele HU-uri).
In momentul de fata folosesc un HU Pioneer DEH2200 care ofera tot ce mi-as dori , usb , multe setari printre care si Loudness cu 3 nivele diferite , auxiliar , iesire pentru subwoofer si cel mai important , putere (4 x 50 W) si claritate!  
Pe langa asta , este iluminat la fel ca ceasurile de la golf-ul 4 , adica aceeasi nuanta de albastru cu acelasi rosu aprins! Noaptea se vede demential , parca acest HU a fost conceput special pentru aceasta masina!
Nu va pot indemna sa luati Pioneer in locul altora avand in vedere ca sunt atatea firme pe care nu le-am testat , dar pot garanta ca daca mergi cu "Pioneer" , nu vei avea parte de dezamagire dupa ce l-ai montat!

#25
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Revin dupa ceva timp dupa ce l-am luat si pot sa spun ca in continuare sunt foarte multumit de alegerea facuta. O mare problema sunt insa boxele de pe fata. Pe diametru de 13cm cat am gaurile in tabla in portiere din fabrica, nu imi permite o putere destul de mare pentru boxe. Mi se pare ca ce am acum, Xplod, de la SONY, sunt pe la 40W, si se simte cand dau mai tare, imi zboara membrana de bass in piesa aia centrala cu inalte si se aude cand loveste, plus ca risc sa ard difuzoarele in fata, amplificatorul de la player avand 50W pe canal. Ma gandeam sa inseriez niste rezistente de putere cu boxele din fata, insa nu prea am timp sa testez.

As putea gasi niste boxe de peste 50W pentru fata, in diametrul de 13 cm ?

Edited by SINEKT, 23 September 2010 - 22:59.


#26
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,980
  • Înscris: 06.04.2007
Ai vrea tu sa ai 50W RMS pe canal :)
RMS ai 20-22W/canal, si asta cand dai la maxim.
Daca vrei sunet mai bun, ia-ti niste difuri (si pe 13 sunt suficiente) adevarate, nu petardele care le ai acum, si vei avea un sunet bun. Si antifoneaza-ti usile, conteaza enorm.

PS: am avut pe Logan (a lu frate-meu) un cd player care stia sa scoata ~35W RMS, inuman cum se auzea (si claritate).
Pe fata scria 4x75W.

Edited by Octavian___, 24 September 2010 - 08:08.


#27
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Clar, eu vorbeam de ce scrie pe fata. Nu am aparatura sa masor puterea reala. :)

#28
kinderulady

kinderulady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2011
Salut.Am si io o intrebare ,am un pioneer DEH-3900MP .Zicetzi mi si mie cum sa il reglez ,sa se auda destul de bine :inalte .bass,etc L-am butonat eu da nu imi place cum l-am facut.va rog sa imi zicetzi si mie cum ar fi mai indicat sa le pun alea....etc.Tzin sa precizez ca nu am decat boxe fatza, da merg destul de tare . Va multzumesc.

#29
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Tare nu inseamna bine .
Daca ai doar 2 difuri trebuie dat balansul la "totul pe fata" sau cum ai legat difurile la HU .
Setarile bas si inalte depind de ascultator , nimeni nu poate sa-ti indice o setare anume dar daca doresti pot sa-ti spun atit : la bas cind asculti sa nu ciriie ca e enervant iar la inalte cind vorbeste vreo tipa la radio sa nu scoata "s" printre dinti de sa te doara plombele .
Pentru mai multe detalii la setari pun manualul aparatului :

Attached Files



#30
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Eu la deh 5000 UB tin asa:

Egalizator1: -6 +3 +6 (bass, mid, treble)
Egalizator2:
- Low: 50 Hz 2W
- Mid: 2K 1W
- Hi: 12K 2W
Loudness: High
Sw Settings 1: Normal
Sw Settings 2: 40 Hz +3
Bass Boost: 0
Sound Retriver: 2
High pass filter: 63Hz (parca).

Edited by DarkAngelBv, 27 March 2011 - 20:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate