Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Noua Dacia Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#109
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,711
  • Înscris: 23.04.2007

 atoe47w, on 22nd June 2012, 22:41, said:

urasca masinile cu portbagajul gen octavia.au amestecat un sedan cu un cocosat sa le iasa un rahat.
Ai folosit asa ceva si ai gasit multe inconveniente ... sau urasti doar din motive estetice ?


 connectorxp, on 23rd June 2012, 00:31, said:

Formatul liftback este intalnit pe Laguna, Octavia, C4 Coupe (da, are forma de liftback cu spate Kamm), Prius si Honda Insight, Insignia 5 usi si Mondeo  in 5 usi sunt la granita acestui format de caroserie cu cel de berlina.
Da' Skoda Superb asta din zilele noastre ... in ce categorie l-ai baga ?

#110
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

atoe47w, on 22nd June 2012, 22:11, said:

11634115[/url]']
pai eu sunt de acord cu break. ai mei au unul , nush ce e , VW sau reno ceva. insa e break. nu e cocosat cu forma de sedan ca octavia. ori sedan ori break normal. alea gen octavia nu le inteleg. au portbagajul la fel ca un sedan  , numai ca deshiderea e mai mare. pentru asta e break normal , lung , spatiu imens si forma normala de break.
Pai cum vrei tu sa intelegi masinile cand nici ce masina au ai tai nu sti? :roflmaofast:

#111
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 adrian_r5, on 23rd June 2012, 14:45, said:

Ai folosit asa ceva si ai gasit multe inconveniente ... sau urasti doar din motive estetice ?



Da' Skoda Superb asta din zilele noastre ... in ce categorie l-ai baga ?

motive pur estetice

 rexkroki, on 23rd June 2012, 15:54, said:

Pai cum vrei tu sa intelegi masinile cand nici ce masina au ai tai nu sti? :roflmaofast:

o sa ma uit curand si sa ti spun. ce e cert e ca e din aia sub forma de Dacia break , lunga si cu portbagaj mare. nu are forma de sedan. e combi

#112
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008

 Hardstyle1, on 15th September 2011, 18:53, said:

iar motor nou, nimic?


si o cutie automata?

#113
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,711
  • Înscris: 23.04.2007

 atoe47w, on 23rd June 2012, 19:21, said:

motive pur estetice
Nu prea pricep cu ce te zgiriie pe retina ... da' e parerea ta si o respect. Din proprie experienta iti spun ca e foarte practica varianta asta de "capac" la portbagaj.

#114
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 adrian_r5, on 24th June 2012, 12:08, said:

Nu prea pricep cu ce te zgiriie pe retina ... da' e parerea ta si o respect. Din proprie experienta iti spun ca e foarte practica varianta asta de "capac" la portbagaj.

si eu respect parerea ta. insa pentru spatiu stiu ca e combi. si ai mei , m am informat , au un Fiat combi (ca tot zicea cineva mai sus ca nu stiu ce masina este). pot sa puna in portbagaj orice ca e f mare. mai mare decat la o Skoda Octavia 2 spre exemplu.  deci daca e vb de spatiu se poate cumpara o masina combi.

insa nu vad de ce sa strice stilul masinii cu un capac hibrid. eu , personal , nu vad logica si in nici un caz estetica.

#115
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 adrian_r5, on 24th June 2012, 12:08, said:

Nu prea pricep cu ce te zgiriie pe retina ... da' e parerea ta si o respect. Din proprie experienta iti spun ca e foarte practica varianta asta de "capac" la portbagaj.

si eu respect parerea ta. insa pentru spatiu stiu ca e combi. si ai mei , m am informat , au un Fiat combi (ca tot zicea cineva mai sus ca nu stiu ce masina este). pot sa puna in portbagaj orice ca e f mare. mai mare decat la o Skoda Octavia 2 spre exemplu.  deci daca e vb de spatiu se poate cumpara o masina combi.

insa nu vad de ce sa strice stilul masinii cu un capac hibrid. eu , personal , nu vad logica si in nici un caz estetica.

 rexkroki, on 23rd June 2012, 15:54, said:

Pai cum vrei tu sa intelegi masinile cand nici ce masina au ai tai nu sti? :roflmaofast:

e fiat break sau combi. nu stiu de ce aveam in capul meu reno sau VW. insa m am dus special unde parcheaza ai mei masina sa vad ce e. si nu numai , am dat si o tura cu ea :D

#116
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Ce model de Fiat combi e?

#117
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Punto, probabil.

#118
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008

 atoe47w, on 24th June 2012, 13:06, said:

si eu respect parerea ta. insa pentru spatiu stiu ca e combi. si ai mei , m am informat , au un Fiat combi (ca tot zicea cineva mai sus ca nu stiu ce masina este). pot sa puna in portbagaj orice ca e f mare. mai mare decat la o Skoda Octavia 2 spre exemplu.  deci daca e vb de spatiu se poate cumpara o masina combi.

insa nu vad de ce sa strice stilul masinii cu un capac hibrid. eu , personal , nu vad logica si in nici un caz estetica.


salut,

in mod curent folosesc o laguna break dar ocazional am mai folosit un mondeo cu "capac hibrid" cum ii spui tu.
la laguna poti sa o incarci pana la tavan dar am folosit acest avantaj de 2-3 ori in 6 ani. la mondeo portbagajul in sine e un pic mai mare (vorbesc de spatiul pana la nivelul geamurilor) dar nu o poti incarca pana sus. in schimb la mondeo nu troncane polita si instalatia de aer conditionat are de racit un spatiu mai mic.

totul se reduce la necesitati si gradul de confort pe care il vrei in masina. daca transporti in mod curent saci cu tarate sau altceva (limmitat totusi de sarcina utila) iti iei un break.
daca in schimb o folosesti doar pentru mers in concediu cu bagaje pentru o saptamana sau doua iti ajunge portbagajul cu "capac hibrid". pentru bagaje mai multe poti pune si un portbagaj deasupra masinii.
asa ca inainte de a cumpara masina iti analizezi necesitatile, le corelezi cu bugetul (mai ales bugetul de intretinere ulterioara a masinii care e foarte important) si te duci la dealer si incepi sa negocezi. apoi pleci acasa cu masina dorita.

o zi buna,

Edited by lungubogdan, 24 June 2012 - 12:29.


#119
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 16.12.2011

 AlexIP, on 24th June 2012, 13:21, said:

Punto, probabil.
Topolino?  :angel:

#120
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 lungubogdan, on 24th June 2012, 13:29, said:

salut,

in mod curent folosesc o laguna break dar ocazional am mai folosit un mondeo cu "capac hibrid" cum ii spui tu.
la laguna poti sa o incarci pana la tavan dar am folosit acest avantaj de 2-3 ori in 6 ani. la mondeo portbagajul in sine e un pic mai mare (vorbesc de spatiul pana la nivelul geamurilor) dar nu o poti incarca pana sus. in schimb la mondeo nu troncane polita si instalatia de aer conditionat are de racit un spatiu mai mic.

totul se reduce la necesitati si gradul de confort pe care il vrei in masina. daca transporti in mod curent saci cu tarate sau altceva (limmitat totusi de sarcina utila) iti iei un break.
daca in schimb o folosesti doar pentru mers in concediu cu bagaje pentru o saptamana sau doua iti ajunge portbagajul cu "capac hibrid". pentru bagaje mai multe poti pune si un portbagaj deasupra masinii.
asa ca inainte de a cumpara masina iti analizezi necesitatile, le corelezi cu bugetul (mai ales bugetul de intretinere ulterioara a masinii care e foarte important) si te duci la dealer si incepi sa negocezi. apoi pleci acasa cu masina dorita.

o zi buna,

respect ORICE parere si orice fel de decizie luata de oricine care isi cumpara orice masina (mai putin la masinile chinezesti care le consider un pericol pe sosea si pentru ceilalti soferi).

nu continui pe subiect pentru ca e doar o parere a mea personala. nu pot decat sa sper ca va fi vanduta si in varianta sedan si in varianta hibrid. asta doar pentru ochiul meu , insa nu ma intereseaza prea mult.

fiatul nu stiu ce model e exact ca nu m am uitat in spate. e ceva cu niste faruri mici cu lupe si cu oglinzi. o capota subtire si un bot ascutit. nu e stilo ca din ala am condus mult timp si stiu cum arata. cred ca e ceva mai vechi decat stilo. stiu ca e un model cu clima si are 3 rotite de control al temperaturii , ventilatorului si unde se duce aerrul. sub cele 3 rotite e un mic grilaj si 2 butoane , de ac si de reciclare a aerului.

nu ma mai duc la mama naiba in alta parte a orasului sa vad exact.

#121
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Esti penibil!
Vii sa-ti dai cu parerea despre masini pe aria auto cand tu nici nu ai habar ce masina au PARINTII tai!
Ori ai fost alungat de acasa si nu ti-ai mai vazut parintii de 15 ani, ori esti habarnist total in ceea ce priveste masinile, caz in care parerile tale de pe aria asta nu valoreaza nimic.

Se presupune ca iti vezi parintii macar o data pe saptamana, iar masina aia macar o data pe luna. Si mai zici ca e "VW sau Reno", cand de pat e Fiat. Cred ca tu nu recunosti nici Loganul din 2004.

Edited by noone2, 24 June 2012 - 14:11.


#122
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

atoe47w, on 24th June 2012, 13:57, said:

11638467[/url]'] stiu ca e un model cu clima si are 3 rotite de control al temperaturii , ventilatorului si unde se duce aerrul. sub cele 3 rotite e un mic grilaj si 2 butoane , de ac si de reciclare a aerului.

nu ma mai duc la mama naiba in alta parte a orasului sa vad exact.

Arata cam asa?
http://www.km77.com/...mera/gra/04.asp

#123
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 noone2, on 24th June 2012, 15:11, said:

Esti penibil!
Vii sa-ti dai cu parerea despre masini pe aria auto cand tu nici nu ai habar ce masina au PARINTII tai!
Ori ai fost alungat de acasa si nu ti-ai mai vazut parintii de 15 ani, ori esti habarnist total in ceea ce priveste masinile, caz in care parerile tale de pe aria asta nu valoreaza nimic.

Se presupune ca iti vezi parintii macar o data pe saptamana, iar masina aia macar o data pe luna. Si mai zici ca e "VW sau Reno", cand de pat e Fiat. Cred ca tu nu recunosti nici Loganul din 2004.

parintii mei aduc masini in romania si le vand. cred ca au o masina diferita la fiecare 2 saptamani. pe langa asta locuiesc in alta tara si acum nu stiam ce masina au ai mei. stiam ca e ceva visiniu  si break ca asa mi au spus. eu sunt in romania de putin timp si chiar nu am avut sansa pana acum sa merg cu masina lor sau sa o vad. mai ales ca multe din masini le au expuse in parcul auto.

#124
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Eu is convins ca se refera la Fiat Marea: http://www.google.ro.../...wAg&dur=331

LE: atunci iti inteleg scaparea. Scuze!

Edited by noone2, 24 June 2012 - 14:22.


#125
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 rexkroki, on 24th June 2012, 15:17, said:


l am sunat si mi a spus...

e cea din imaginea de mai jos. cu lupe si oglinda + break.

http://www.google.ro...w...x=121&ty=96

la interior nu mai pun poza , insa e cu alea 3 rotite

 noone2, on 24th June 2012, 15:21, said:

Eu is convins ca se refera la Fiat Marea: http://www.google.ro.../...wAg&dur=331

LE: atunci iti inteleg scaparea. Scuze!

am scris mai sus... aia e. fiat marea :).... si am condus si a fost ok. portbagajul e imens (cel putin pentru un utilizator de Audi a3 :))

#126
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

 atoe47w, on 24th June 2012, 15:24, said:

l am sunat si mi a spus...

e cea din imaginea de mai jos. cu lupe si oglinda + break.

http://www.google.ro...w...x=121&ty=96

la interior nu mai pun poza , insa e cu alea 3 rotite


Exact ce ziceam, Fiat Marea. Cel mai frumos Fiat ca si design, dupa parerea mea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate