Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Noua Dacia Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#1
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
[ http://www.onlinesport.ro/uploads/images/2008/auto/dacia-logan3-mic.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/29475/dacia-logan1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Owidiu, 25 June 2010 - 13:45.


#2
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Combinatie de Sandel cu Laguna? Nu-mi place. Bine, mie nu-mi place nici Logan 2 mai mult decat 1.

#3
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Desi nu sunt fan, asta chiar imi place cum arata! Bine, e chestie si de gust acum... Are o forma mult mai aerodinamica. Iar fata mi se pare ca seamna cu cea de la Renault (ca doar deh) Megane. Si aduce parca nitel si cu Cielo? Iar spatele este de Laguna... (tot Renault; cum se putea altfel?)

E mult mai aspectuoasa ca sa zic asa... Atrage mai mult atentia si privirea decat modele cu care am fost obisnuiti pana acum. Parerea mea. Cred ca o sa aiba un foarte mare succes. Sa vedem acum insa ce performante (si motorizari) o sa aiba si la ce pret desigur...

Edited by colombo2003, 25 June 2010 - 13:55.


#4
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Deci or sa o faca hatchback. Interesant.

#5
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Chiar ar fi interesant sa apara si un hatch in oferta Dacia. :)

#6
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
  Tot ce nu imi place mie la Logan este ca arata foarte rau  si este instabila in curbe luate cu viteza de bun simt. (face balans) 

  Design-ul vad ca l-au rezolvat putin.Parca este mai placut ochilui. Daca va fi si mai stabila este un pas inainte pentru ei.  Mai ramane problema consumului nesimtit. Care ajunge si la 12% in Bucuresti. Chiar nu stiu cum dracu este vazuta ca masina saracului in conditiile in care consuma 12%.  :lol:

Edited by mihai!, 25 June 2010 - 14:09.


#7
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
au mai fost pozele astea candva pe alt topic, nu mai retin exact cu ce ocazie, cert e ca se preconiza nu stiu ce lansare de model la dacia
deci pozele nu sunt noi

din cate am inteles, din 2012 vor scoate un model mai scump, cum au cei de la skoda pe octavia, la vreo 14 mii euro asa

#8
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Noah lasa ca tot Dacie ii , cat or face-o ei de frumoasa . Se termina garantia , se strica : ba AC-ul , ba amortizoarele , ba curge nu stiu ce , ba discurile de frana . Doar Dacia Dacie ramane !!

#9
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostCutzu, on 25th June 2010, 15:06, said:

din cate am inteles, din 2012 vor scoate un model mai scump, cum au cei de la skoda pe octavia, la vreo 14 mii euro asa
Posibil sa mareasca Loganul actual, cam asta e tactica celor de la Renault. Uite cum arata Megane inainte

#10
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Imi place cum arata. Din ce in ce mai bine

Edited by DoubleV, 25 June 2010 - 14:16.


#11
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008

View PostCutzu, on 25th June 2010, 15:06, said:

au mai fost pozele astea candva pe alt topic, nu mai retin exact cu ce ocazie, cert e ca se preconiza nu stiu ce lansare de model la dacia
deci pozele nu sunt noi
de mai bine de jumatate de an nu am mai reusit sa urmaresc forumul clubului Logan.
si am vazut pozele astea acolo.
deci au ceva vechime.

#12
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
E prea devreme pana la primele "poze spion" cu noul Logan asa ca nu trebuie sa fim chiar atat de optimisti.

#13
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Nu exista poze spion cu "Noul" Logan. Saptamana trecuta s-au semnat (terminat) auditele de calitate, asadar nu exista nici macar un surub fabricat pentru prototipuri, nu mai zic de serie. Pozele de mai sus au mai mult de un an, sunt cu mult aparute inainte de a se auzi de Duster si reprezinta un photoshop penibil de Sandero si Laguna II.

Edited by Tom_Cat, 25 June 2010 - 15:20.


#14
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
asa ma
eerau photosopate :))
retinusem eu ceva

#15
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Poze vechi si ireale. Fanboys, vi s-a mai dus un vis.

#16
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005

View PostTom_Cat, on 25th June 2010, 16:19, said:

Nu exista poze spion cu "Noul" Logan. Saptamana trecuta s-au semnat (terminat) auditele de calitate, asadar nu exista nici macar un surub fabricat pentru prototipuri, nu mai zic de serie. Pozele de mai sus au mai mult de un an, sunt cu mult aparute inainte de a se auzi de Duster si reprezinta un photoshop penibil de Sandero si Laguna II.

Corect! Si pe langa toate acestea, "Noul Logan" nu se va numi asa. Logan-ul va intra in istorie, Dacia urmand a lansa un nou model. Cat va (mai) semana acesta cu Loganul actula, ramane de vazut...

#17
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Nu era vorba ca iese pe platforma lui SM3 / Fluence? :huh:

#18
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
iti dai seama ce sa va imprumuta ceva ce exista la renault

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate