Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Bolobocul softpedist

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#73
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
daca te referi la:

Quote

Gambitul este un sacrificiu de pion interesat și conștient, intervenit în teza inițială a partidei, fie cu scopul de a ob- ține un avantaj pozițional sau un atac, fie pentru a prelua inițiativa operațiunilor."
te inseli.

Noi eram in remiza iar jocul nu mai avea sens.

View Postanaki, on 28th May 2010, 22:02, said:

SPER SA FIE CLAR PT TOATA LUMEA!
Anakin Skywalker a sfarsit tragic :rolleyes: .

#74
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostAstrul, on 28th May 2010, 20:12, said:

.
Unul  din  cele  mai  pertinente  si mai seci posturi citite  pe SP.

#75
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,267
  • Înscris: 17.03.2009

View Postgugutata, on 28th May 2010, 22:21, said:

Anakin Skywalker a sfarsit tragic :rolleyes: .
Adica ce vrei sa spui?
Fii mai explicit! ;)
Dupa cum presupun ca ai citit raman la parerea ca cei dinainte isi faceau treaba bine,asa ca ....
Sper sa fii un baiat cu obraz si sa te obosesti sa-mi explici si mie ce ai vrut sa spui!

Edited by anaki, 28 May 2010 - 21:29.


#76
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008

View Postsanddy1964, on 28th May 2010, 22:25, said:

Unul  din  cele  mai  pertinente  si mai seci posturi citite  pe SP.
esti simpatic, Astru a uitat ca undo e ca la gmail, cateva secunde si gata nu mai poti sterge mesajul daca n-ai butoane. L-a editat insa si mie mi s-a parut ca merita sa ramana postul asa cum e.

Mirela a redeschis cafeneaua si sunteti invitati acolo, daca insa e ca la bodegile din real life si de unde ma da cineva afara nu mai revin puteti continua aici, o sa las o vreme ambele topicuri si vedem care are "vad" mai bun.

Edited by septimiu80, 28 May 2010 - 21:31.


#77
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postanaki, on 28th May 2010, 22:26, said:

Adica ce vrei sa spui?
Fii mai explicit! ;)
Dupa cum presupun ca ai citit raman la parerea ca cei dinainte isi faceau treaba bine,asa ca ....
Sper sa fii un baiat cu obraz si sa te obosesti sa-mi explici si mie ce ai vrut sa spui!
Nu am vrut sa spun absolut nimic doar ca stiam ca te vei "ingrijora" :) . Ma amuz doar.

#78
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postseptimiu80, on 28th May 2010, 21:29, said:

Astru a uitat /
Mirela a redeschis .

Fa-le  sticky.
In alta  ordine de  idei, mie  mi s-a  parut  destul de  elocvent  acest  punct  pus  de cineva care  -atata  cat s-a  priceput si el- a  dat in stanga  si-n dreapta cu stiinta de  carte. Habar n-am  ce  s-a  intamplat de li s-a  aruncat  prosopul atator moderatori  in  ultimul  timp dar nici  aratatul pisicii nu era  cea  mai  buna  metoda. Si  oricum,  Boc  nu e  printre  noi ca  sa sustina ca  demisia  de  cea mai usoara. NU cred ca e  usor sa demisionezi  dupa ce ai  invatat  'nspe  mii de forumisti ce au de  facut cu  BANII LOR! SI  LE-AI  BAGAT  BANI  IN  BUZUNAR PRIN ACELE  SFATURI.

Edited by sanddy1964, 28 May 2010 - 21:36.


#79
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postsanddy1964, on 28th May 2010, 22:35, said:

Habar n-am ce s-a intamplat de li s-a aruncat prosopul atator moderatori in ultimul timp
Erau prea obositi, epuizati chiar. Cu totii avem nevoie de timp pt odihna.

View Postsanddy1964, on 28th May 2010, 22:35, said:

dupa ce ai invatat 'nspe mii de forumisti ce au de facut cu BANII LOR! SI LE-AI BAGAT BANI IN BUZUNAR PRIN ACELE SFATURI.
Aceasta practica altruista poate continua si acum indiferent de statut si autoritate.

#80
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,267
  • Înscris: 17.03.2009

View Postgugutata, on 28th May 2010, 22:34, said:

Nu am vrut sa spun absolut nimic doar ca stiam ca te vei "ingrijora" :) . Ma amuz doar.
Nu ma ingrijorez deloc,dar vreau sa fiu sigur ca inteleg bine ce vrea sa spuna  cineva cand scrie ceva! <_<
Si sa-ti mai explic odata ca se pare ca nu intelegi,pe mine nu ma intereseaza ,,functia" de moderator ,dupa care VAD CA SE STROFOCA ATATA LUME,si de care mi-ai batut tu apropo!
Cei ce-si doresc asa sunt prietenosi,sau stiu cu cine sa se imprieteneasca,iar eu prin atitudinea mea numai de asta nu am dat dovada,iar in momentul in care vorbesc serios si decent cu cineva pretind sa mi se raspunda la fel!
Cer prea mult?
Apreciez un raspuns serios! :peacefingers:

View Postsanddy1964, on 28th May 2010, 22:35, said:

NU cred ca e  usor sa demisionezi  dupa ce ai  invatat  'nspe  mii de forumisti ce au de  facut cu  BANII LOR! SI  LE-AI  BAGAT  BANI  IN  BUZUNAR PRIN ACELE  SFATURI.
Ei si cu tine,acum se practica sugestia!

#81
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008

View Postsanddy1964, on 28th May 2010, 22:35, said:

Fa-le  sticky.
asta e un pub, under, nu ca la cafenea "pe ulita mare..". asa ca nu-l stick-uiesc ca la mine pe laptop e in josul paginii la cate subiecte sunt sticky pe aria asta. :)

#82
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View Postanaki, on 28th May 2010, 21:50, said:

Nu ma ingrijorez deloc,dar vreau sa fiu sigur ca inteleg bine ce vrea sa spuna  cineva cand scrie ceva! <_<


anaki, diferenta intre voi e de cateva mii de carti citite si mini 6 ani de scoala, asta daca n-a mai facut ceva si dupa.
Uneori e mai bine sa taci si sa injuri in gand, esti mai castgat si rezolvi si problea amorului propriu.

#83
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postanaki, on 28th May 2010, 22:50, said:

si de care mi-ai batut tu apropo!
Probabil in iuresul postarilor ai inteles gresit. Eu nu am batut niciun apropo prin care as fi sugerat ca tu vrei musai sa fii mod.

Si ca o completare generalista, ariile de constructii au deja 2 moderatori cu bun simt...suficient pt. a ne sprijini in organizari viitoare.

Edited by gugutata, 28 May 2010 - 22:01.


#84
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,267
  • Înscris: 17.03.2009

View Posttrestie-de-balta, on 28th May 2010, 22:56, said:

anaki, diferenta intre voi e de cateva mii de carti citite si mini 6 ani de scoala, asta daca n-a mai facut ceva si dupa.
Uneori e mai bine sa taci si sa injuri in gand, esti mai castgat si rezolvi si problea amorului propriu.
Nu stiam ca este academician si ca are doua facultati facute,bravo lui!Si totusi de unde stii cate carti am citit eu?
Dar nu stiu de  ce sa injur si pe cine!Nu ma jignit cu nimic ,doar ca am vrut sa fiu sigur despre ceea ce spune!
Cat priveste amorul propriu,nu pot fi atins cu chestii din astea,la mine chestia asta se manifesta in alte domenii in care pot sa stau de vorba cu oricine,oricand,fata in fata, plus cv(sic) :peacefingers:


View Postgugutata, on 28th May 2010, 23:00, said:

Si ca o completare generalista, ariile de constructii au deja 2 moderatori cu bun simt...suficient pt. a ne sprijini in organizari viitoare.
Cu asta sunt de acord :) ,dar vai cate sperante ai naruit! :roflmaofast: :roflmaofast: :lol: :lol:

#85
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007
Oameni buni! LUMEA nu începe și nu se termină cu SP! La fel cum nici SP nu începe și nu se termină cu unii dintre moderatori! Au fost unii, vor veni alții... mai buni! De ce credeți (unii dintre voi) că cei care nu mai sînt erau unicii?  :confuzzled:  În plus, cei care au rămas merită susținuți, pentru că sînt nevoiți să ducă în spate toată această arie, nu?  :peacefingers:

Încă o dată, vreau să-mi exprim recunoștința mea pentru toți cei care m-au ajutat în activitatea mea... poate că cei care au fost alături de mine se vor simți un pic frustrați de faptul că gratitudinea mea se îndreaptă către cei care m-au contrat mai tot timpul, ținîndu-mă "în priză" cît mai mult.
anaki... :arigato:

Nu doresc să fac nominalizări, sper că cei care înțeleg ceea ce vreau să spun să-mi accepte și scuzele sincere dacă am greșit față de ei.

Nu știu dacă este foarte corect ceea ceea ce fac acum (oricum, nu mai contează acest aspect, asă că mă doare la 3 m în fața pălăriei  :death: ), dar, pentru înțelgerea cît mai corectă a situației, vă spun următoarele, așa cum le cunosc eu:
- Astrul și-a dat demisia din funcția de moderator
- dannastase și-a dat demisia din funcția de moderator
- doar raduk a fost demis
Între acțiunile de mai sus nu există nici o legătură mefistofelică.  ;)

#86
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
te pupic pe spranceana :P

View Postraduk, on 28th May 2010, 23:09, said:

vă spun următoarele, așa cum le cunosc eu:
mmmm, nu.

#87
lifestyle2000

lifestyle2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 25.04.2007
jagoman? conu ?
gugutata ne-a povestit ca si-a aruncat prosopul singur.

Edited by lifestyle2000, 28 May 2010 - 22:18.


#88
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postlifestyle2000, on 28th May 2010, 23:16, said:

jagoman? conu ?
gugutata ne-a povestit ca si-a aruncat prosopul singur.
mmmm, nu.

Ce-mi place ca va stresati atat. :lol:

#89
lifestyle2000

lifestyle2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 25.04.2007

Quote

Ce-mi place ca va stresati atat.
mmmmie nu.  :D

Edited by lifestyle2000, 28 May 2010 - 22:19.


#90
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008
eu propun  sa organizam o tombola in care sa se prezinte scenarii , premiile vor fii doua:
categoria stirile protv, singe pe pereti, singe pe tavan pentru scenariul cel mai realist si
categoria:
Grupul Bilderberg pentru cel mai bun scenariu.
votarea se va face cu poll
premiu o bere in trei intre guguta si castigatori.

Edited by septimiu80, 28 May 2010 - 22:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate