Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

2010 World Snooker Championship

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
A încercat Selby să revină și a avut o șansă enormă, dar acea ratare la bila neagră...
Așadar vom avea o finală fără englezi: Dott vs Roberson și o premieră - primul australian într-o finală la Crucible. Sunt curios ce audiență va avea. :)

P.S. Mâine Neil va avea emoții duble deoarece prietena sa, Mille, va naște. Sursa.

#74
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
O finala neasteptata... Neil are prima sansa! :)

#75
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Eu mă cam așteptam să văd finala asta... îmi pare rău că nu am putut vedea decât mici bucăți din cele două semifinale. Oricum, voi cu ochii pe finală :D
Favoritul meu este Dott :D

#76
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Ce mic e Dott asta . A folosit de foarte multe ori sprijinul .

#77
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Începe semifinala (chiar acum se fac prezentările).
Eurosport va transmite live abia începând cu ora 17.45. Până atunci meciul se poate urmări aici ( http://www.justin.tv...ve_1#r=Fhv6PgA~ ) sau aici ( http://www.justin.tv...1_uk#r=Fhv6PgA~ ). Al doilea are o calitate mai bună.

După cum am spus... eu țin cu Dott, dar cel mai important e să fie spectacol :D

Tocmai a dat lovitura de începere Graeme Dott... Game on!

Edited by 4nDr3i, 02 May 2010 - 15:16.


#78
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Foul and a miss for Graeme Dott!

Robertson castiga primul joc! I'm sure!  :D

Edited by incepator20, 02 May 2010 - 15:26.


#79
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View Postincepator20, on 2nd May 2010, 16:23, said:

Foul and a miss for Graeme Dott!

Robertson castiga primul joc! I'm sure!  :D
Na că a câștigat Dott :P
A început al doilea :D

#80
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Incredibil http://www.realitate...deo_711714.html :w00t:

#81
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
se stie...se discuta...

#82
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View Postripper, on 2nd May 2010, 18:38, said:

mda... nici nu știi ce să zici. A câștigat atâția bani din snooker și încă mai poate câștiga (legal :)) dar ce să vezi... pentru unii niciodată nu este suficient. Este, oricum, lovitură sub centură pentru snookerul profesionist. Să vedem cum vor negocia oficialii problema.


Revenind la finala noastră, lucrurile sunt destul de echilibrate... și-a luat Dott un avans de 3-1 la pauză, dar a revenit Neil. Acum este 3-3.

#83
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu se stie...
oricum au mai fost cateva cazuri dubioase de 'cheating' chiar si in snooker unde, aparent, e oarecum imposibil...
dar uite ca si acest sport este invadat de asemenea intoxicari...
pana la dovezi irefutabile eu nu ma pronunt.

doar ca o paranteza, higgins mi s-a parut mereu insuficient de bun fata de norocul pe care l-a avut si mi-e antipatic

dar din fairplay nu ma hazardez la afirmatii in lipsa de dovezi

#84
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Nici mie nu-mi este prea simpatic Higgins, dar e nasol pentru snooker în general, mai ales acum...
Să vedem ce se decide.

S-a terminat prima sesiune a finalei, scorul este 5-3 pentru scoțianul Graeme Dott :)
Poate reușesc să se mai odihnească puțin amândoi că au părut cam abătuți.

A doua sesiune va fi transmisă de la început până la sfârșit în direct pe Eurosport începând cu ora 22.00

#85
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Neil Robertson a intrat în forță în cea de-a doua sesiune a finalei. A câștigat primele 5 jocuri, ducând scorul la 8 - 5 în favoarea sa. Graeme Dott, vizibil mai obosit, a reușit să câștige totuși următoarele 2 jocuri, ultimul revenindu-i tot australianului. Sesiunea s-a terminat 9-7 pentru Neil. Nu a fost deosebit de spectaculoasă, nu țin minte să fi fost vreun break de peste 100 de puncte.

Sper să se odihnească cum trebuie jucătorii pentru ultimele 2 sesiuni și să avem o finală echilibrată și spectaculoasă.

A treia sesiune va începe astăzi la ora 17.00 și va fi transmisă în direct de Eusosport.

#86
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Din pacate aceasta a treia sesiune a fost o semisesiune de doar 6 jocuri. Scorul dupa 22 de jocuri este 12-10 pentru Neil Robertson . Dott a reusit primul break de peste 100 de puncte al finalei .

Edited by almasan25, 03 May 2010 - 19:23.


#87
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View Postalmasan25, on 3rd May 2010, 20:23, said:

Din pacate aceasta a treia sesiune a fost o semisesiune de doar 6 jocuri. Scorul dupa 22 de jocuri este 12-10 pentru Neil Robertson . Dott a reusit primul break de peste 100 de puncte al finalei .
Da, au durat prea mult primele jocuri...
Cred că va fi o sesiune finală foaaarte lungă. Nu cred că voi reuși să o urmăresc până la sfârșit. Important e că meciul e echilibrat și parcă azi ambii jucători au înțeles cu adevărat importanța momentului și cât de mult își doresc să câștige.

#88
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Gata, Neil Robertson este noul campion mondial!
A ratat prea mult Graeme în sesiunea decisivă, dar Neil a meritat victoria, lucru recunoscut și de către Dott imediat după meci. A avut un sezon magic Neil și așa cum declara acum câteva minute momentul de cotitură a fost în disputa cu Martin Gould când la un moment dat era condus cu 11-5. După ani de muncă și sacrificii australianul are acum lumea la picioare.

#89
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
A fost o finală interesantă, am văzut acum câteva înregistrări cu ultimele jocuri, că nu am reușit să stau treaz până la sfârșit asnoapte :blush:

Deși Dott era favoritul meu, Neil Robertson este câștigătorul merituos și care se află într-o formă deosebită. Așadar este primul australian care se impune într-o finală de Campionat Mondial de Snooker :D. Felicitări și la mai multe.

[ http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/47768000/jpg/_47768967_robertson466x282gi_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 4nDr3i, 04 May 2010 - 09:49.


#90
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Felicitari Neil Robertson !!! Merita sa castige titlul de CAMPION MONDIAL !  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :cheers: :first: :first:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate