Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

2010 World Snooker Championship

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Din cate stiu eu din faza asta se joaca pe o singura masa deci ceva nu e in regula cu programul dat de tine ;) .

#38
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Nu, din semifinale se va juca la o singură masă. E bun programul pus de mine.

Edited by 4nDr3i, 27 April 2010 - 11:07.


#39
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Asa e, ai dreptate, eu m-am luat dupa comentatori (desi puteam sa verific pe net inainte de a scrie si nu dupa ;) )

#40
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Se pare că lui Davis nu îi merge jocul în fața lui Neil. Dacă nu i-a măsur va pierde din nou la scor (ca și la ediția precedentă, când a fost eliminat, tot de Robertson, din primul tur, cu 10-2). Prima sesiune s-a terminat 7-1 în favoarea australianului.

La masa cealaltă(Allen - Dott) pare să fie mai echilibrat. Sesiunea s-a terminat 5-3 pentru Allen, după ce acesta a condus cu 4-0.

Meciul zile va fi totuși Ronnie O'Sullivan vs. Mark Selby, care începe în aproximativ 30 de minte :D Abia aștept, sunt jucătorii mei favoriți.

Edited by 4nDr3i, 27 April 2010 - 15:05.


#41
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
de acord cu tine.
mai ales ca mark selby are o polita de platit catre ronnie si ar fi pacat, la varsta si valoarea lui, sa nu mearga mai departe.

steve davis, in opinia mea, nu-si da interesul pentru meciul asta.
a ajuns intr-o faza inaintata, a mai luat niste puncte care sa-l mentina in faza superioara a clasamentului, financiar nu se pune problema...
a gresit mult si i-a oferit niste placinte teribile lui robertson, fara de care (placintele) scorul ar fi fost cel mult egal...

sa vedem insa r vs. s...

#42
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Probabil se gândește că a ajuns mai departe decât ar fi sperat la început. Dar ar trebui să profite de forma sa, nu știu dacă la anul se va mai întâlni cu această ocazie.

#43
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
de ce, moare ? :w00t:

#44
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Nu chiar, dar nu știu cât îl mai țin ochii, mâinile. Chiar spunea că la începutul meciului din primul tur că avea ceva probleme... nu am înțeles exact de ce fel.
Eu cel puțin nu cred că va mai intra așa în forță la anul. E o ultimă zvâcnire, dar sper din tot sufletul să mă înșel  :notangel:

Nu am reușit să văd meciurile de la 16.30 :(, dar că sunt ronnie-mark e echilibrat așa cum trebuie să fie... S-a întâmplat ceva deosebit?

Edited by 4nDr3i, 27 April 2010 - 19:06.


#45
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 28.11.2005
Rateaza Ronnie la greu, era 3-4 pana sa se opreasca emisia.

LE: 4-4

Edited by rotnic, 27 April 2010 - 19:09.


#46
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Selby a avut niste lovituri defensive foarte eficiente! Ronnie a fost vadit deranjat de tactica lui Selby si a avut destule greseli!

Vad ca s-a terminat 4-4 in aceasta prima sesiune! Eurosport n-a mai difuzat si ultimul meci...

#47
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Surprinzător sau nu, Neil Robertson îl conduce pe Steve Davis cu 12-2, aflându-se la un singur joc distanță de accederea în semifinale. Mai sunt maxim 2 jocuri din această sesiune, dar se pare că vom cunoaște mai curând decât ne-am fi așteptat numele primului semifinalist.

#48
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Jocul 16 pare a fi ultimul pentru S.Davis la Sheffield!  :rolleyes:

Dar... iata! Joc imprevizibil... Greseste Robertson!

Oricum , se stie castigatorul acestui sfert...

Edited by incepator20, 27 April 2010 - 22:51.


#49
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Posttwins1, on 27th April 2010, 13:56, said:

Asa e, ai dreptate, eu m-am luat dupa comentatori
Care să spunem, și-au cerut scuze pentru acea informație. :)

View Postspare-me, on 27th April 2010, 16:11, said:

mai ales ca mark selby are o polita de platit catre ronnie si ar fi pacat, la varsta si valoarea lui, sa nu mearga mai departe.
Care poliță, păi nu i-a furat Masters-ul anul acesta? Lăsând gluma la o parte, au un farmec aparte meciurile dintre cei doi... de obicei se termină cu joc decisiv. :)

Quote

steve davis, in opinia mea, nu-si da interesul pentru meciul asta.
Păi pe 29 aprilie se împlinesc 25 de ani de la memorabila finală din 1985 și are programat un meci împotriva prietenului Dennis Taylor. :)
Revenind, sunt sigur că și-ar dori enorm calificarea în semifinale, dar acum nu prea mai este cazul.


View Post4nDr3i, on 27th April 2010, 20:01, said:

Chiar spunea că la începutul meciului din primul tur că avea ceva probleme... nu am înțeles exact de ce fel.
Parcă spunea că în prima repriză a primei sesiuni a primului meci pur și simplu nu vedea bine bilele, acestea părând strălucitore...

Quote

Nu am reușit să văd meciurile de la 16.30 :(, dar că sunt ronnie-mark e echilibrat așa cum trebuie să fie... S-a întâmplat ceva deosebit?
Da, a fost o bătălie tactică de excepție (cui îi plac astfel de frame-uri), mai ales în primul frame (care a durat peste 30 de minute). Selby l-a atras în cursă, Ronnie a început să rateze (lovitura de distanță nu i-a mai intrat aproape deloc), în concluzie poate fi mulțumit Ronnie cu 4-4 după prima sesiune.

#50
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Ei, iată că va mai fi totuși și o a treia sesiune între Robertson și Davis. În penultimul joc Neil a fost la o singură bilă distanță de câștigarea meciului, dar a ratat.

Mâine de la ora 12.00 vom putea vedea pe Eurosport și Eurosport2 a doua sesiune a meciului Shaun Murphy - Ali Carter și sesiunea finală dintre Graeme Dott și Mark Allen. Iar de la ora 16.30 ultima sesiune Robertson - Davis și continuarea meciului Ronnie O'Sullivan - Mark Selby a cărui sesiune decisivă se va disputa tot mâine începând cu ora 21.00 (live on Eurosport)... tot atunci se va disputa și sesiunea finală Murphy - Carter.

Edited by 4nDr3i, 27 April 2010 - 23:25.


#51
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Rezultate :

Robertson 13 - 5 Davis
Ronnie O'Sullivan 9 - 7 Mark Selby
Graeme Dott 13 - 12 Mark Allen ( Meci Superb )
Shaun Murphy 8 - 8 Ali Carter

Dott intra in top 16 . Frumoasa surpriza .

#52
raluqa

raluqa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2010
Prea multă tensiune între Selby și Ronnie. Îi țin pumnii lui Shaun Murphy; dacă învinge joacă cu Robertson și cred eu o să fie un joc frumos. Ei doi fiind preferații mei.   :)

#53
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View Postalmasan25, on 28th April 2010, 19:40, said:

Dott intra in top 16 . Frumoasa surpriza .

Da, mi-a plăcut și strigătul lui de victorie :D C'mooon!!!

Pauză în sesiunea finală Ronnie O'Sullivan - Mark Selby, scorul este 11-9 pentru Rachetă.
La masa cealaltă, Murphy conduce cu 10-9, dar Ali are o poziție favorabilă de stabili egalitatea la pauză. Să vedem :D
    Update: este 10-10

Edited by 4nDr3i, 28 April 2010 - 21:39.


#54
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Gata și cu sferturile. Mark Selby l-a învins pe Ronnie cu 13-11. Ronnie mi s-a părut că a jucat în ultimele jocuri ca și cum ar fi zis dă-l în ... de campionat mondial.., fără niciun chef. Mark a profitat și și-a căștigat locul în semifinale.
Meciul Shaun Murphy - Ali Carter a fost ceva mai dramatic, s-a terminat prin victoria lui Ali Carter în joc decisiv. Au fost pe de o parte ratări incredibile, dar și lovituri senzaționale.

Și... habemus semifinale:

1. Neil Robertson - Ali Carter
(Începe mâine ora 16.00) Transmis pe Eurosport Live începând cu ora 16.45
2. Graeme Dott - Mark Selby (Începe mâine ora 21.00) Live pe Eurosport

Eu nu cred că voi apuca să văd vreun meci, :( dar să zic că mi-ar plăcea să văd o finală Carter - Selby, deși e foarte posibil să se întâmple exact invers.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate