Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se demonteaza acest stop?

Combina frigorifica malfunction

recondiționare bucatarie

La multi ani @honeybee!
 La multi ani @canarel!

Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421

Intrebare pentru pariori vechi
 Cat de incomod este sa creșt...

Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...

bug microsoft store (viteza down...
 Memorii RAM cu defect

Recomandare tastatura TKL (Buget:...

De unde pot descarca ROG Armoury ...

Boloboc digital
 

Procesare lentă a unui filmuleț

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
MiculDexter

MiculDexter

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 610
  • Înscris: 11.09.2006
Salut

Am dat să prelucrez un filmulet (modificare de rezolutie si saturație a culorilor) folosind Corel VideoStudio și mi s-a părut că se mișcă cam încet, adică bara de progres avansa cu un procent cam la vreo 10 sec. Am dat la Task Manager să vad resursele calculatorului și... nu părea că se stresează prea tare, o să vedeți în poză cum procesoarele sînt puțin peste jumătate chinuite. Sistemu este ceva Intel Dual Core 1,8 GHz cu 1 GB RAM și folosesc Wind XP.

Fișier atașat  procesor.gif   194,09K   21 download-uri

Rugămintea mea, dacă procesoarele lucrau doar puțin peste jumătate din capacitate și memorie aveam destulă, de ce nu se mișca mai repede? :huh:
Vă mulțumesc.

Editat de MiculDexter, 09 aprilie 2010 - 19:22.


#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007
Cred ca nu stie de dual core . Ori cauti un soft optimizat pentru dual core , ori ai rabdareeeee .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate