Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

2012

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
za_dude

za_dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.07.2010

View Postza_dude, on 3rd August 2010, 16:48, said:

Am zis sa`ti inchipui, nu ca o sa supravietuiesti.
Si cine stie, poate in 2012 cu 3 zile inainte esti ales pentru o expeditie NASA in spatiu si te prinde sfarsitul lumii pe luna :P :naughty:

hehe asta da optimism
ar fi tare vezi sfarsitul lumii din spatiu (3D HD Dolby Surround...) :lol:

#20
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Ce trist ar fi de fapt sa vezi un CAM (film inregistrat cu camera din cinema) de la sfarsitul lumii  :roflmaofast:
Sa se ridice cineva in fata ta si sa duca la baie, sa manance altul floricele langa tine :lol:

Putin off`topic: de ce ai dat quote la ce am zis eu dar ai scris numele tau? :drac:

View Postza_dude, on 3rd August 2010, 16:54, said:

Quote

CITAT (za_dude @ 3rd August 2010, 16:48)
Am zis sa`ti inchipui, nu ca o sa supravietuiesti.
Si cine stie, poate in 2012 cu 3 zile inainte esti ales pentru o expeditie NASA in spatiu si te prinde sfarsitul lumii pe luna

Edited by HLG, 03 August 2010 - 16:14.


#21
za_dude

za_dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.07.2010
Ce trist ar fi de fapt sa vezi un CAM (film inregistrat cu camera din cinema) de la sfarsitul lumii  :roflmaofast:
Sa se ridice cineva in fata ta si sa duca la baie, sa manance altul floricele langa tine :lol:

Putin off`topic: de ce ai dat quote la ce am zis eu dar ai scris numele tau? :drac:
[/quote]

Nu sunt un maestru in ale forumului  :D
Toata faza asta cu CAM-u se intampla intr-un buncar pe Luna.. Cu stoc nelimitat de floricele :coolspeak:

#22
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,853
  • Înscris: 11.10.2006
E posibil ca prin 2182 sa primim "vizita de lucru" a unui asteroid descoperit prin 1999, asta daca tehnologia nu se dezvolta indeajuns ca sa-l aranjeze ca in filme.
Daca sfarsitul lumii te-a prins pe luna, acolo ramai, ca nu mai are cine sa te aduca inapoi; te intorci pe proprie raspundere, daca mai apuci sa aterizezi intreg.
in doomiidoispe in afara de evenimentele sportive, un punct important va fi comemorarea a 100 de ani de la naufragiul Titanicului - o sa mai gaseasca cateva table mancate de rugina. Altceva nu se mai intampla.

#23
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Sa strecuram din toate povestile esentialul fara sarlatani si tot felul de oameni care speculeaza chestiile astea, 2012 poate (nu zic sigur) insemna sfarsitul unei ere, nu al lumii. Se vorbeste de Era Varsatorului (dar asta nu presupune ca oamenii or sa zboare instant, or sa aibe puteri supranaturale), ar putea fi vorba de intrarea "oficiala" in aceasta era, sa amintim de muzica electronica, anii 75 - 80 (Kraftwerk), perioada Rave (anii 95 - 2000), sloganul "One world - One Future" (http://www.youtube.com/v/CDJ20spGymE- anul 1998) sau "One world - One Nation", Uniunea Europeana, toleranta religioasa care incepe mai tare sa se manifeste, libertatea oamenilor in sine, PC-urile, TV-ul, radioul, epoca hippie, toate asociate mai mult cu Varsatorul anunta de peste 50 de ani cate un pic o noua era "Digitala", o era in care omul se va manifesta prin sine "pentru ca poate" si va cauta singur adevarul, traditiile se vor duce de rapa iar prejudecatile vor fi si ele puse la pamant.

Concepte ca "national", "sange", "rasa" vor disparea treptat pentru ca oamenii vor intelege tot treptat ca nu conteaza ce culoare ai la par, la piele, ce natie esti, conteaza cat de "om' esti si cum gandesti. Dar toate astea se vor manifesta doar la cativa oameni la inceput, e posibil ca avangardistii sa fie cei cu Uranus un Scorpion (nascuti intre 1975 si 1981), cei mai revoltati dintre toate generatiile, mai revolutionari, "martorii marilor schimbari"), Uranus astrologic fiind cel mai puternic in Scorpion. Generatia precedenta cu Uranus un Scorpion a fost cea care a asistat la Primul Razboi Mondial (sfarsitul unei ere), caderea marilor imperii - Habsburgic, Otoman, ridicarea SUA, Marea Unire etc iar urmatoarea cu Uranus un Scorpion se va naste prin 2060 cred si se va manifesta deabia dupa 2080-90.

Edited by xsol, 14 August 2010 - 14:29.


#24
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postxsol, on 14th August 2010, 15:14, said:

Concepte ca "national", "sange", "rasa" vor disparea treptat pentru ca oamenii vor intelege tot treptat ca nu conteaza ce culoare ai la par, la piele, ce natie esti, conteaza cat de "om' esti si cum gandesti. 0-90.

Va mai curge multa apa pe Gange pana sa se intample asta... :rolleyes:

#25
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Da, asa e, totul se face treptat, eu am vrut doar sa arat pe scurt cum isi face simtita prezenta ceea ce unii numesc "Noua Era", am uitat sa adaug curentul electric alternativ, o descoperire majora atunci la sfarsitul sec XIX. Lucrurile se vor accelera oricum, chiar acum stam si discutam pe internet, maine facem cumparaturi pentru ca e ba mai comod, ba mai ieftin pentru firme dar lucrurile se misca in directia asta, oamenii incep sa devina mai toleranti putin cate putin, cate secole a trebuit femeia sa astepte pentru a avea un cuvant de spus in societate, de abia in 1938 a primit drept de vot in Romania (daca imi amintesc bine) dar s-a intamplat incet incet desi procesul nu e complet, nu avem presedinte femeie sau ex tarile islamice unde o duc inca ca in evul mediu, dar la noi au drept de vot, exista o emancipare a femeilor, poti practica ce religie vrei etc.

Stiu ca e una sa vorbim aici si alta e ce gandeste majoritatea romanilor, dar lucrurile se vor schimba parerea mea, cate un pas cu fiecare generatie dar se vor schimba, noi oricum n-am fost nicicand primii, deschizatorii de drumuri.

#26
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Apropo de 2012, ma uitam zilele astea pe youtube si ultima noutate este ca noi am avea nu un soare ci doi sori, al doilea fiind numit Nibiru si care se apropie o data la cateva mii de ani de pamanat cauzand schimbari de poli magnetici ai pamantului, cataclisme, tsunami, etc.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HsAOsKoMl84?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/31bYmCwR7Eo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by citronelle, 14 August 2010 - 18:32.


#27
cutu22

cutu22

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 141
  • Înscris: 17.06.2010

View Postcitronelle, on 14th August 2010, 19:29, said:

Apropo de 2012, ma uitam zilele astea pe youtube si ultima noutate este ca noi am avea nu un soare ci doi sori, al doilea fiind numit Nibiru si care se apropie o data la cateva mii de ani de pamanat cauzand schimbari de poli magnetici ai pamantului, cataclisme, tsunami, etc.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HsAOsKoMl84?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/31bYmCwR7Eo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

bine ca esti primul care spune ca se va apropia nu ca ne va lovi :rolleyes:

#28
victor.andrey

victor.andrey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 04.08.2007
adica mai sunt vreo 2-3 ani pana va aparea "soarele" Nbiru si noi inca nu il vedem pe cer?
pana la urma cat de mare este?
in cazul in care nibiru este la fel de maricel cat Sorica al nostru ar trebui sa aibe o viteza foarte mare ca sa apara in 2012 si sa nu il putem observa de pe acum.
anyway eu o sa ma intoc pe partea cealalta ca mie somn si cald de mor.

#29
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Astept sa-i fac o poza si io 'soarelui' aluia :D

#30
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Hmmmm,oare unde o sa-mi petrec sfarsitul lumii???....idei cineva

#31
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
@xsol: si despre sagetatori ce se stie? :lol:

Dar sa zicem ca reusesti si te intorci de pe Luna. Iti dai seama ca toata curtea ta = Pamantul?

#32
eduard94

eduard94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 10.09.2010
Dar Biblia ce spune? ca in 2012 se va sfarsi totul?

Edited by eduard94, 10 September 2010 - 22:10.


#33
eduard94

eduard94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 10.09.2010
Numi vine sa cred cat de ,,orbi'' sunteti.
-BA! voi aveti Biblie acasa?
-Da
-Bun acum bagativa adanc nasu in Genesa si cautatil pe Satana si ce vrea el de la lume
-Am gasit
-Ce vrea Satana sa faca?
-Sa ruineze planul lui Dumnezeu
-Si mai ce?
-Sa omoare lume
-Opaaa....Sa omoare lume? hmmmm ia sa ne gandim oleak.
Daca Satana vrea sa omoare lumea fiti sigur ca nu o sa apara el cu un minigun si o sa traga in populatie!El face in asa fel ca sa se sinucida oamenii.
-Cum?
-Pai uite asa.

Cola, cipsuri, cafeaua, tigarile

Or arata ele bine si sunt apetisante insa sunt bune doar in gura dar cand ajunge in corp este ca si cum ai aprinde o bomba cu fitil. Tine ceva pana explodeaza. Si cand explodeaza ori apare o tumoare ori un cancer ori o hemoragie

Cam asa este si cu 2012. Populatie creste si guvernul ia masuri. Ingrozeste populatia incat de frica unii se sinucid.Ce zic ei...sasa maine este sfarsitul decat sa mor in groaza si chinuri mai bine fac o injectie si mor repede si nedureros
Cand nu mai exsita solutii posibile. Dumnezeu are 1001 de solutii printre care si imposibile.Deci slavit sa fie Dumnezeu! Cel atotputernic si  Stapanul Universului!

P.S. ,,Fiindca atat de mult a iubit El lumea incat a dat pe singurul sau fiu sa moara pentru pacatele noastre...'' De ce ar vrea Dumnezeu sa ne omoare cand ne iubeste atat de mult? tu ai vrea sa iti omori copilul? sau animalul tau? pe care il iubesti atat de mult?

Imi cer scuze pentru duble post dar nu am putut sa editez

#34
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Nu exista niciun Nibiru lu' peste. Toate sursele de gravitatie din sistemul solar, se stiu exact si inca "ceva" nu mai are loc.

Cat despre asteroid, ala e adevarat desi sansele sunt f mici.

In 2029, 13 aprilie, intr-o vineri :D, Apophis va trece foarte aproape de pamant, unde aproape inseamna sub reteaua de sateliti de comunicatii. Daca va trece prin centrul unei zone numita gravitational keyhole (destul de aproape ca gravitatia pamantului sa-i schimbe traiectoria), care in cazul lui Apophis are cam 600m, atunci 7 ani mai tarziu, pe 13 aprilie 2036, va lovi, undeva in Pacific, aprox 500km vest de Santa Monica.

Asta era estimarea initiala prin 2006 parca. Pe masura ce se strang date, pare sa fie din ce in ce mai improbabil sa ne loveasca (in 2006 era 1 la 45000). Undeva in 2013, va trece relativ aproape (14 mil km) ca sa-i fie calculata traiectoria destul de exact ca sa stim ce urmeaza.

#35
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
In 2012 se vor colecta si instiinta impozitele, cu prastia aruncate in casa. Instiintarile. Si ce e rau in asta? mai socializam si noi cu autoritatile. :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate