Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

IPTV Dolce Interactiv

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Fac parte dintre cei care am apucat sa ma abonez cand oferta era pentru minim 8 mega.Vad ca deocamdata merge bine .
Am linie pt. max. 10,3.
Oare ce ma asteapta,ca dupa cum vad ca se misca astia cu reteaua nicio sansa sa vad VDSL .

#2
dionescux

dionescux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.11.2004
Situatie identica la mine.

Linia suporta max 10 Mbits, abonamentul il am decand limita era de 8 Mbits.

Merge bine, daca vor creste necesarul liniei, nu am ce  sa fac decat sa le inapoiez echipamentele si sa reziliez contractul.

Bucuresti, in cartierul Berceni la casa, la 300 m de cutia Romtelecom de pe strada nu exista posibilitati tehnice pentru VDSL.

#3
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009

View Postdionescux, on 5th April 2010, 11:57, said:

Situatie identica la mine.

Linia suporta max 10 Mbits, abonamentul il am decand limita era de 8 Mbits.

Merge bine, daca vor creste necesarul liniei, nu am ce  sa fac decat sa le inapoiez echipamentele si sa reziliez contractul.

Bucuresti, in cartierul Berceni la casa, la 300 m de cutia Romtelecom de pe strada nu exista posibilitati tehnice pentru VDSL.
m-ar interesa daca sunt in aceasta situatie posesori de AMINO (eu am zyxel): se poate viziona un HD si inregistra altul-ma gandesc ca pentru asta ar trebui vreo 14 Mbps-sau gresesc?

#4
dionescux

dionescux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.11.2004
Eu am Amino.

Poti sa inregistrezi SD si sa te uiti in acelasi timp tot  la SD

Nu duce tzeava sa inregistrezi HD si sa te uiti la altceva  :thumbdown:

#5
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
eu inca mai am ,cel putin odata pe zi freez-uri care de cele mai multe ori nu se rezolva decat cu restart.
mai sunt si alti ,,colegi"  de IPTV in situatia asta?

#6
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
SE PARE CA SE VA MODIFICA LIMITA LA 10 M-REVENIM SI NOI LA DREPTURI DEPLINE.
CRED CA AU MAI REDUS BITRATE PE UNELE CANALE -LA MINE CHIAR SE OBSERVA

Edited by robedim, 09 May 2010 - 10:58.


#7
raducu2010

raducu2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.03.2010
interesat fiind de acest serviciu am sunat la 930, de acolo am aflat ca linia suporta 16Mbps.. apoi intrand in detalii imi zice ca a aflat  de la cei de la  tehnic  ca au verificat linia si duce 8 Mbps. si imi poate oferi iptv.
intrebarea mea e cum merge acest serviciu la acesti parametrii.
imi spuneti si mie cei ce au optat la iptv via adsl2 cu ce fel de internet l ati asociat?
ca la mine insista ca e posibil doar cu power?! e adevarat?

ms

#8
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009

View Postraducu2010, on 13th May 2010, 23:01, said:

interesat fiind de acest serviciu am sunat la 930, de acolo am aflat ca linia suporta 16Mbps.. apoi intrand in detalii imi zice ca a aflat  de la cei de la  tehnic  ca au verificat linia si duce 8 Mbps. si imi poate oferi iptv.
intrebarea mea e cum merge acest serviciu la acesti parametrii.
imi spuneti si mie cei ce au optat la iptv via adsl2 cu ce fel de internet l ati asociat?
ca la mine insista ca e posibil doar cu power?! e adevarat?

ms
Nu are legatura cu varianta de internet (poti chiar si fara numai ca sunt alte preturi pentru modem si STB),important este ca linia sa suporte cerintele pentru IPTV: la inceput a fost o limita de 8 M,acum este de 12 si am auzit ca va ramane 10. Eu am linie care duce 10.5 M si un singur receptor si merge !

#9
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,006
  • Înscris: 13.09.2007
Urmeaza sa ma conectez si eu zilele urmatoare. Am optat pentru maximul de banda valabil pt. zona in care stau, adica 60MBs.Voi avea doua STB-uri. Cum credeti ca se va misca sistemul? Daca vor fi deschise ambele STB-uri, voi mai avea viteza de navigare pe net (torente, etc?).

Edited by marselcj, 02 May 2011 - 20:10.


#10
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Cred ca e vorba de 60 Mb/s. Stb -urile iti vor ocupa aprox 8 Mb/s pe canalele HD si 3 Mb/s pe cele SD.

#11
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,006
  • Înscris: 13.09.2007
STB-urile amandoua la un loc vor ocupa 8Mb/s sau cate unul separat, deci 16 in total?
Deci sa inteleg ca nu ar trebui sa-mi fac probleme ca nu vor merge bine, sau ca nu voi avea viteza buna la net???

#12
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Fiecare ,separat.In fct de cum le vei folosi poti sa faci calculele.Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme decat daca tragi torrente la greu.

Edited by robedim, 02 May 2011 - 20:41.


#13
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,006
  • Înscris: 13.09.2007
M-am linistit. Multumesc pentru raspunsuri! :thumbup:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate