Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Despre MOBILA

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4138 replies to this topic

#3745
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,608
  • Înscris: 17.03.2014
Hai ca aseara mi-am adus aminte sa fac poza la o agatatoare de la un dulap. Scuze pt calitate, insa chiar era greu sa ma bag pe acolo. Nu cred insa sa scrie ceva pe ele. Sigur sunt un no-name turcesc.

PS: Vad ca mi-a pus poza cu susul in jos... ciudat, mie pe calculator mi-a aratat-o bine.

Attached Files


Edited by M_ierdnA, 30 August 2018 - 09:00.


#3746
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,488
  • Înscris: 17.04.2006
Imi puteti recomanda va rog o firma serioasa care face insule de bucatarie la comanda cu livrare in tara?
Vreau calitate si seriozitate in primul rand si sunt pregatit sa platesc pentru asta.

#3747
Vali-Vali

Vali-Vali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.09.2018
.

Seara buna!
Am o intrebare care nu.mi da pace de ceva timp. Vreau sa construiesc cateva corpuri de mobila din pal si am o mare nedumerire. Pt eurosuruburile clasice, de 7x50, ce burghie se folosesc? Pe lateral inteleg ca se foloseste de 7, cu zencuitor de 10-11, dar in cant?
Am vazut pe piata burghie 2 in 1 in variantele: 4,5 cu 7; 4,7 cu 7; 5 cu 7, iar cineva vinde un sablon de 4 cu 7!! 😱
Sper ca am postat bine si nu am deschis un nou topic!
Multam!

#3748
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,973
  • Înscris: 03.12.2005
Ia-ti un de=asta: https://www.dedeman....11000/p/1025423 si cateva menghine.

#3749
Vali-Vali

Vali-Vali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.09.2018
Multam!
Haios e ca in titlu apare burghiu de 4,7 cu 7, iar in descriere "Burghiu... diametru 4,5 - 7 mm, pentru suruburi... diametru 5 - 6 mm", iar eurosurubul e de 7.
Stiu ca merge oricum, sau aproape oricum, doar ca dava folosesti sabloane ele sunt, in general de 4 sau 5, ori pt dibluri de 6, 8, 10.

#3750
laurell

laurell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 28.05.2004

 greenspace, on 04 august 2018 - 15:53, said:

Buna ! Am nevoie de ajutor. Renovez un apartament de 2 camere si nu reusesc sa gasesc o fabrica de mobila pe comanda . Sunt din Bucuresti. Stiu  ca sunt multi producatori de mobila, poate am avut eu ghinion, dar n-am intrat aici ca sa ma vait. Pentru inceput vreau sa comand bucataria care este open space + pantofar si cuier in holul de la intrare. MDF vopsit si blat termorezistent ca si informatii de inceput. Va rog, astept recomandari de oameni seriosi.

Salut! Daca esti din Bucuresti, ti-i recomand pe cei de la Mobilapegustultau.ro (http://www.mobilapegustultau.ro). Sunt foarte seriosi, fac mobila de calitate, respecta termenele si au fabrica in toata regula, nu cum fac altii mobila in garaj. Eu am mobila o bucatarie si am facut si un dressing cu usi glisante in hol, totula fost perfect. Am primit factura, contract, tot ce trebuie.
Bafta!

#3751
razvan087

razvan087

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.02.2012
Salutare,vreau sa.mi fac un dresing cu latimea de 2m,si sotia vrea neaparat usi glisante.

Ar fi ok 2 usi sau imi trebuie 3?

La sistemul PKM 80 cu cat trebuie sa fie mici usile decat interiorul dresingului? Sina de sus am vazut ca se pune la ,,M,, ,cea de jos la ce distanta se pune fata de margine?
Multumesc

#3752
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,608
  • Înscris: 17.03.2014
Intr-un final am cumparat agatatorile de care vorbeam intr-un post mai sus, le-am luat si niste suruburi pe masura si deocamdata sunt multumit cu ele. Acum insa ajung la corpul de mobila care a cauzat toata problema, si anume cel de deasupra aragazului, de care era prinsa hota si care a picat cand s-au destramat agatatorile precedente. Intre timp am luat si alta hota, cea veche fiind stramba toata din cauza cazaturii. Acum hota e telescopica si nu imi dau seama prea bine cum trebuie croit corpul de care sa o agat. Instructiunile din manualul hotei sunt foarte precare, iar la cote sunt foarte zgarciti, asa ca nu imi e clar deloc cum sa il fac. Hota are 600mm latime (in specificatiile tehnice scrie 598) iar in manual spun ca interiorul corpului trebuie sa fie de 600, dar poza arata de ca si cum hota ar veni sub corp si nu in el. Dar daca pun hota sub corp, ca in desen, atunci exteriorul corpului trebuie sa fie de 600 si nu interiorul. Ma puteti ajuta cu un sfat, cum se fac corpurile astea? Multam.

Attached Files



#3753
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Sef-chenko, on 11 septembrie 2018 - 14:51, said:

Imi puteti recomanda va rog o firma serioasa care face insule de bucatarie la comanda cu livrare in tara?
Vreau calitate si seriozitate in primul rand si sunt pregatit sa platesc pentru asta.

Stiu niste unguri sadea aici in tm, vin de 3 ori pe saptamana la noi sa monteze bucatarii. Scump si cu lista de asteptare, ca pe vremea bulei 2007. Pune un prieten intr-un apartament luat recent. Nu am vazut inca lucrarea, dar tipul e ginecolog, deci... nu cauta mobile din dedeman.

#3754
irinel20

irinel20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 12.03.2009
Ce culoare este asta?
Va multumesc!!!

Attached Files



#3755
underground_junkie

underground_junkie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 21.04.2018
Salut.
Ce recomandare de MDF ați avea pentru corpurile din bucătărie? Eu înclin spre MDF vopsit mat. Din ce m-am documentat MDF-ul vopsit ar fi mai de calitate și mai aspectuos (și implicit mai scump Posted Image ). Citesc în schimb și povești de groază că pot exista cazuri în care și cel vopsit se scorojește destul de ușor în condiții de umezeală și nu numai.
Mersi.

#3756
shefa

shefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2010

 underground_junkie, on 20 decembrie 2018 - 12:56, said:

Salut.
Ce recomandare de MDF ați avea pentru corpurile din bucătărie? Eu înclin spre MDF vopsit mat. Din ce m-am documentat MDF-ul vopsit ar fi mai de calitate și mai aspectuos (și implicit mai scump Posted Image ).

Asa este in privinta aspectului.

Citesc în schimb și povești de groază că pot exista cazuri în care și cel vopsit se scorojește destul de ușor în condiții de umezeală

Poti sa pui doua linkuri catre doua povesti?  Nu sunt fan al MDF-ului, nu zic ca ar fi imposibil ce zici tu, dar totusi nu am auzit de asa ceva.

și nu numai.  Se mai scorojeste in caz de .... flacara? ....diluant?
Mersi.

Edited by shefa, 20 December 2018 - 14:29.


#3757
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 08.01.2010
Noi am cumparat mobila cu fronturi din mdf vopsit mat. Nu mi se par mai calitative placile respective decat carcasele din pal de la dulapuri. Daca ar fi sa comandam acum bucataria cred ca am lua din pal melaminat.
Sunt frumoase fronturile din mdf dar nu stiu daca merita diferenta de pret doar pentru aspect. Mobila o avem de 2 luni asa ca nu ma pot pronunta cu privire la probleme. Pe unde am stat in chirii nu am avut probleme nici cu mobila din pal nici cu cea din mdf.

Edited by autoplayer, 20 December 2018 - 14:17.


#3758
underground_junkie

underground_junkie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 21.04.2018

 shefa, on 20 decembrie 2018 - 14:10, said:

Poti sa pui doua linkuri catre doua povesti?
Tot p-aici prin Softpedia am tot citit păreri. Posibil chiar prin topicul ăsta. Dar nu cred că le mai găsesc din nou.

#3759
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

 irinel20, on 24 noiembrie 2018 - 20:53, said:

Ce culoare este asta?
Va multumesc!!!
Pare a fi cherry (cires) neuleiat.

#3760
Tolteanu

Tolteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 25.01.2019
Salutare
Am lucrat si eu cu cei de la mobilapegustultau.ro si am fost incantat de rezultat
Deci recomand

#3761
abyxems

abyxems

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.09.2017

 Sef-chenko, on 11 septembrie 2018 - 14:51, said:

Imi puteti recomanda va rog o firma serioasa care face insule de bucatarie la comanda cu livrare in tara?
Vreau calitate si seriozitate in primul rand si sunt pregatit sa platesc pentru asta.
www.mobilabucuresti.ro eu am facut toata casa cu ei, sunt destul de vechi pe piata si stiu ce fac. Plus ca executa si foarte repede mobila iar de calitate nu mai vorbesc! vezi ca au si facebook unde poti vedea mai multe lucrari parca .. www.facebook.com/mobilabucuresti.ro
succes!

Edited by abyxems, 12 February 2019 - 23:36.


#3762
shefa

shefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2010

 Tolteanu, on 08 februarie 2019 - 07:22, said:

Salutare
Am lucrat si eu cu cei de la mobilapegustultau.ro si am fost incantat de rezultat
Deci recomand
Putem vedea si noi ceva poze?

 abyxems, on 12 februarie 2019 - 23:35, said:

www.mobilabucuresti.ro eu am facut toata casa cu ei, sunt destul de vechi pe piata si stiu ce fac. Plus ca executa si foarte repede mobila iar de calitate nu mai vorbesc! vezi ca au si facebook unde poti vedea mai multe lucrari parca .. www.facebook.com/mobilabucuresti.ro
succes!
Tot asa, ca la colegul de mai sus, putem vedea niste poze?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate