Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Despre MOBILA

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4138 replies to this topic

#3781
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007
salutare.
imi poate recomanda cineva un meserias care sa asigure montarea unei bucatarii cumparate de la Lems inclusiv electrocasnicelor si chiuvetei (decupaj blat …..) in zona Otopeni ?
multumesc.

#3782
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007
sal

o intebare adresta cunoscatorilor

mi-a fost facuta o mobila de buc unde trebuia sa imi puna 3 aventos . air cand le-a montat , vazut ca nu era aventos de la blum ci alt brand

scrie pe el FreeLift by KESSEBOHMER

am cautat f mult pret prin magzine  .. si nua am gasit . nici macar discutii despre brandul KESSEBOHMER.

doar afara in Germania am gasit produsele .

intre timp am mai cercetat si am aflat ca acest brand KESSEBOHMER ar fi fuzionat cu altul Hafele.

produse Hafele am gasit,  dar pe bratele respective scrie chiar Hafele . la mine scrie FreeLift By KESSEBOHMER

si modelul este FreeFold.

fuziunea de care va zic se pare ca a avut loc acum 9-10 ani , de unde ami are produse cu brandul ala

ce puteti sa imi spuneti ?

#3783
shefa

shefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2010

View PostHelllBoy, on 04 aprilie 2019 - 14:46, said:

sal

o intebare adresta cunoscatorilor

mi-a fost facuta o mobila de buc unde trebuia sa imi puna 3 aventos . air cand le-a montat , vazut ca nu era aventos de la blum ci alt brand

scrie pe el FreeLift by KESSEBOHMER

am cautat f mult pret prin magzine  .. si nua am gasit . nici macar discutii despre brandul KESSEBOHMER.

doar afara in Germania am gasit produsele .

intre timp am mai cercetat si am aflat ca acest brand KESSEBOHMER ar fi fuzionat cu altul Hafele.

produse Hafele am gasit,  dar pe bratele respective scrie chiar Hafele . la mine scrie FreeLift By KESSEBOHMER

si modelul este FreeFold.

fuziunea de care va zic se pare ca a avut loc acum 9-10 ani , de unde ami are produse cu brandul ala

ce puteti sa imi spuneti ?

In general nu prea am inteles ce vrei sa stii Posted Image.
Pot sa iti spun ca orice producator de mobila care are o relatie cu Hafele poate comanda produsele si ajung in 2-3 zile, Hafele are  aceste produse pe stoc la Timisoara. Pentru confirmare vezi poza pe care am atasat-o, e din catalogul pe care Hafele il distribuie tuturor colaboratorilor sai. Am ascuns pretul, problema intre tine si si producatorul de mobilier.

Pot sa iti spun ca produsele Kessebohmer sunt foarte bune si scumpe. DAR nu am lucrat cu sisteme de ridicare usi, am folosit doar coloane extractibile, cosuri magic corner si jolly. De aici am tras concluzia ca sunt bune si scumpe, poate vine cineva si cu o parere strict pentru sistemele de ridicare usi,
Sa nu ramai cu impresia ca te-a pacalit, denumirea de AVENTOS (care de fapt e a lui BLUM) s-a incetatenit asa cum azi cumparam un  "xerox" Lexmark, niste  "adidasi" Puma   sau un "rimel" Lóreal.

Attached Files


Edited by shefa, 05 April 2019 - 08:53.


#3784
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007
ideea este ca el in showroom avea sistemele de ridicat usi de la blum , cand am discutat de pret si balamale s-a stabilit ca foloseste aventos de la blum.

si el a montat FreeFold de la KESSEBOHMER.

daca zici ca sunt de calitate aia este , nu are rost sa incep un scandal degeaba.

sunt exact ca in poza , doar ca sunt pe gri , si pe ele nu scrie HAFELE , cum am mai vazut pe la cateva magzine ci scrie FreeLIFT By Kessebohmer

Attached Files


Edited by HelllBoy, 05 April 2019 - 10:27.


#3785
yulica19

yulica19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.02.2007
Salutare!

Doresc sa refac mobila de bucatarie si cu acest prilej am observat sistemul Tip-on de la Blum. Vreau sa-l folosesc la usile normale de dulap, in combinatie cu aventos cat si pentru sertare.
Are cineva acest sistem intr-o bucatarie folosita regulat? Merita in locul clasicelor manere?
A doua nelamurire ar fi in legatura cu sistemul tandem tip-on pentru sertare. Pe site-urile cu feronerie vad tandem cu amortizoare(550H5500B) si tandem cu tip-on( 550H5500.03). Sa inteleg ca sistemul tip-on are implicit amortizoare?

#3786
MalciaAlexandru

MalciaAlexandru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.09.2017
Buna ziua, poate suna stupid ce vreau sa intreb dar am doua "probleme" la care nu am raspuns momentan.
1. Cum as putea sa incep mobila cu o masina de spalat vase? La ce ma gandeam a fost sa pun un perete in stanga ei, fara picioare pana in podea,  pe care sa il prind de blat dar problema mea este ce adancime sa fie, daca e 550 ramane marginea descoperita (cantu) daca e 580 culoarea nu bate cu frontu, ma mai gandeam sa fac peretele de 550 si frontu de la msv mai lat cat sa acopere cantu acela.
2. Am masina de spalat rufe tot in bucatarie si vreau sa ii pun o usa, sa dublez peretii corpurilor alaturate ca sa pastrez modelul fiecare front cu peretii sai, sau sa impart peretii de la corpurile alaturate cu aceasta usa ? Pentru a doua varianta cum fac ca usa sa vina doar pe jumatate de cant (9mm) ?

#3787
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
Salut, am si eu o mare problema, am cateva piese de mobilier in casa (o masa de lemn cu autocolant lipit de carton presat, o mobila din lemn maron inchis, cu lac pe ea si dulapul din bucatarie care are tot un fel de autocolant negru) problema este ca au fost ciupite / zgariate cu timpul si as vrea sa stiu daca exista vreo solutie profi de acoperire/mascare fara sa se mai cunoasca nimic.

Exista un service care poate masca astfel de mini -defecte de ciupitura ori se pot masca si acasa cu ceva ?

ms mult

Edited by alexander11, 20 April 2019 - 19:31.


#3788
Zolly2002

Zolly2002

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.01.2017
Pentru a evita cititul intregului post, a mai "incastrat" cineva o combina frigorifica normala intr o mobila de bucătărie? Ma intereseaza daca pus ceva ventilare suplimentara, spatiu lasat in laterale spate?

#3789
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011

 searchman, on 04 aprilie 2019 - 10:21, said:

salutare.
imi poate recomanda cineva un meserias care sa asigure montarea unei bucatarii cumparate de la Lems inclusiv electrocasnicelor si chiuvetei (decupaj blat …..) in zona Otopeni ?
multumesc.

De ce nu ți-ai montat-o tot cu Lems? Ei asigură și acest serviciu. De obicei e nevoie de 2 oameni, se poate face și într-un „meseriaș”, dar mai greu.

Edited by inius, 14 May 2019 - 20:50.


#3790
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

 Zolly2002, on 14 mai 2019 - 18:03, said:

Pentru a evita cititul intregului post, a mai "incastrat" cineva o combina frigorifica normala intr o mobila de bucătărie? Ma intereseaza daca pus ceva ventilare suplimentara, spatiu lasat in laterale spate?
Cu usi in fata sau doar cu laterale si capac?

#3791
mariachi'

mariachi'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 02.07.2007
Intrebare pentru cunoscatori: pentru un pat simplu de o persoana, din pal obisnuit, fara pretentii, si cu o lada dedesubt care sa se traga pe roti, ce ar fi mai avantajos ca pret, sa-l cumperi de-a gata dintr-un magazin (in jur de 700-800 lei, fara saltea), sau sa ti-l faci singur?

#3792
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
il faci la jumătate de pret si cu pal mai bun. baftă!

#3793
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
O mobila de bucatarie poate fi modificata ca sa pun o masina de spalat vase incorporabila?Ceva recomandari de meseriasi care sa faca asta?

#3794
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
are cineva magic corner sau echivalent? pe la ce preț se învârt?

#3795
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

View Postthe_northpole, on 14 iulie 2019 - 20:45, said:

are cineva magic corner sau echivalent? pe la ce preț se învârt?
https://www.emag.ro/...f/pd/DSRW7JBBM/

De asta?

Dar daca mie imi arata clientul produsul asta de pe net ii spun ca nu am nici o suparare daca si-l cumpara si si-l monteaza.

...sau de asta?
http://www.feronerie...-54600203.html.

Ce intelegi prin  "ceva  echivalent"?
http://www.feronerie... ori e magic, ori nu e :).

#3796
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
la al doilea  m-am referit dar nici prima nu este rea.  exista vreun avantaj pentru primul sau al doilea?
2300 lei. ouchPosted Image
poti explica un pic mai bine :

Quote

Dar daca mie imi arata clientul produsul asta de pe net ii spun ca nu am nici o suparare daca si-l cumpara si si-l monteaza.


#3797
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

View Postthe_northpole, on 15 iulie 2019 - 22:06, said:

la al doilea  m-am referit dar nici prima nu este rea.  exista vreun avantaj pentru primul sau al doilea?
2300 lei. ouchPosted Image
poti explica un pic mai bine :
maine, cu poze, pentru ca... lipsa de timp.

#3798
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
O intrebare pentru cei cu experienta in acest domeniu:

Pentru pat rabatabil este de preferat solutia cu pistoane sau cu arcuri?

In jur de 400-500 de utilizari pe an.

Buget aproximativ 3000 lei.

Edited by razor01, 18 July 2019 - 13:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate