Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Igo Primo

- - - - -
  • Please log in to reply
1183 replies to this topic

#253
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am instalat ultima versiune pe un GoClever 3525, dar nu-mi prinde semnat. Il cauta si nimic... Putin ajutor, va rog.

#254
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Pune in sys.txt  liniile :
[gps]
port=auto
baud=auto
background_navigation=1
set_messages=0

#255
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
screen_x=320
screen_y=240

[gps]
port=auto
baud=auto
background_navigation=1
set_messages=0

[device]
type="pearl_gtx60"

[sound]
csv_voice_enabled=1

[debug]
experimental_features="1"

[network]
available="1"


Tot nu gaseste semnal.

#256
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Sterge linia
[device]
type="pearl_gtx60"
din sys.txt-ul tau

#257
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 eugen_b_e, on 19th July 2011, 14:01, said:

Sterge linia
[device]
type="pearl_gtx60"
din sys.txt-ul tau
Am facut cum mi-ai spus. Am dat pe GPS si mi-au aparut 10 linii rosii din 12 si sus scrie "0 sateliti gasiti".

#258
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Mergi cu aparatul intr-un loc deschis, cu vedere libera spre cer , si lasa-l cateva 5 - 10 minute. Trebuie sa se conecteze la sateliti. Daca tot nu vrea, inseamna ca este o problema hardware la aparatul tau .

#259
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Salut.Am pus Igo primo 1.2 pe un mio moov 500.Merge bine,doar ca pozitia masinii e decalata,pe gps,si viteza masinii e mai mica cu 7-9 km/h,pe gps fata de bordul masinii.Trebuie ceva modificat in sys.txt?Pana acum am avut igo amigo,care era exact si la pozitia masinii si la viteza!Multumesc pentru eventual ajutor!

#260
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Intotdeauna va fi o diferenta intre viteza aratata de GPS si cea aratata de vitezometrul masinii ; nu ai ce face .
Decalajul intre pozitia pe harta si cea intre pozitia efectiva in care te afli apare uneori cand softul reactioneaza mai tarziu, sacadare aproape . Igo primo cere memorie ram de 128 , pe cand mio 500 are doar 64 ; in momentul in care mai inacrci softul si cu skinuri, cu afisarea multor poi-uri, atunci acesta va calcula traseul mai greu, va ramane in urma fata de realitatea de pe drum.

#261
floriin

floriin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.11.2009
SAL
MIAM LUAT UN WAYTEQ 950 HD AM PUS IGO PRIMO PE UN CARD DEZARHIVAT SI NU MERGE GPS
MAI TREBUIE SA FAC CEVA
SINT INCEPATOR UN SFAT VA ROG

#262
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003

 eugen_b_e, on 20th July 2011, 11:38, said:

Intotdeauna va fi o diferenta intre viteza aratata de GPS si cea aratata de vitezometrul masinii ; nu ai ce face .
Decalajul e dat de vitezometrele masinilor care in general au o eroare de +2/+4% si mai depinde si de roti, presiune, dimensiune... viteza GPS este precisa.

#263
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 eugen_b_e, on 20th July 2011, 11:38, said:

Intotdeauna va fi o diferenta intre viteza aratata de GPS si cea aratata de vitezometrul masinii ; nu ai ce face .
Decalajul intre pozitia pe harta si cea intre pozitia efectiva in care te afli apare uneori cand softul reactioneaza mai tarziu, sacadare aproape . Igo primo cere memorie ram de 128 , pe cand mio 500 are doar 64 ; in momentul in care mai inacrci softul si cu skinuri, cu afisarea multor poi-uri, atunci acesta va calcula traseul mai greu, va ramane in urma fata de realitatea de pe drum.
Imi recomanzi sa nu mai afisez poi-urile?O sa-l setez sa nu le mai afiseze,dar la skin nu-mi vine sa renunt.Arata mai bine ca interfata ,decat cea default.Desi,daca ma gandesc,si inainte de a pune poi-urile tot asa arata!

 andreic, on 20th July 2011, 11:52, said:

Decalajul e dat de vitezometrele masinilor care in general au o eroare de +2/+4% si mai depinde si de roti, presiune, dimensiune... viteza GPS este precisa.
Inteleg sa fie decalaj la viteza,dar la pozitia masinii nu vad de ce ar fi!

#264
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Recomand afisarea numai a POI-urilor strict necesare, 2 sau 3 categorii - exemplu : benzinarii, parcari, cazare. Ce skin folosesti ? Folosesti si voce TTS ?

#265
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003

 radurobertin, on 20th July 2011, 12:05, said:

Inteleg sa fie decalaj la viteza,dar la pozitia masinii nu vad de ce ar fi!
Pai nu are de ce sa fie. Asta inseamna ca unul din repere este eronat, poate fi harta sau identificarea locului.

Edited by andreic, 20 July 2011 - 11:09.


#266
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 eugen_b_e, on 20th July 2011, 12:07, said:

Recomand afisarea numai a POI-urilor strict necesare, 2 sau 3 categorii - exemplu : benzinarii, parcari, cazare. Ce skin folosesti ? Folosesti si voce TTS ?
Da,folosesc si voce tts,simona.Folosesc skin-ul dimka wa p132.

 andreic, on 20th July 2011, 12:09, said:

Pai nu are de ce sa fie. Asta inseamna ca unul din repere este eronat, poate fi harta sau identificarea locului.
Asta ma mira si pe mine,pentru ca la amigo coincidea si viteza si pozitia masinii aproape perfect.S-ar putea sa fie din cauza faptului ca are memorie ram doar 64,dupa cum a spus colegul eugen_b_e.Oricum,va multumesc la amandoi,pentru ca incercati sa ma ajutati!

#267
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Vezi ca a aparut skin dimka  wa p135. Skinul versiunea 132 avea niste buguri; baga ultima versiune . Inca un sfat : selecteaza volumul la minim pentru "tasta" .Se va misca putin mai bine  .

#268
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 eugen_b_e, on 20th July 2011, 12:28, said:

Vezi ca a aparut skin dimka  wa p135. Skinul versiunea 132 avea niste buguri; baga ultima versiune . Inca un sfat : selecteaza volumul la minim pentru "tasta" .Se va misca putin mai bine  .
Mersi pentru sfaturi.am luat dimka 135,spune-mi si mie trebuie sa pun arhiva intreaga in skin,sau o dezarhivez si pun cele doua arhive dimkawa p135 night si dimka wa p135day.in arhiva mare sunt si doua foldere font si utility,si un read me text,etc.Cand am pus dimkawa p132,am dezarhivat si am pus doar cele 2 arhive night si day.Inca o data mersi

#269
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
dimkawa p135 night si dimka wa p135day le pui in subdirectorul "skin" din directorul "content" . Celelalte doua foldere le pui in directorul softului, alaturi de "content" , executabil etc.

#270
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 eugen_b_e, on 20th July 2011, 13:20, said:

dimkawa p135 night si dimka wa p135day le pui in subdirectorul "skin" din directorul "content" . Celelalte doua foldere le pui in directorul softului, alaturi de "content" , executabil etc.
Multumesc,si devin obraznic!Mi-ai dat un deget si eu iti cer toata mana!Atasez sys.txt,pt ca am vazut ca e trecut alt aparat,pearl gtx60 si eu am mio moov 500.Poate imi spui si mie daca trebuie sa modific ceva!Mersi
P.S Inca o intrebare,trebuie sa sterg continutul folderului save,daca am schimbat skinul?

Attached Files

  • Attached File  sys.txt   171bytes   60 downloads

Edited by radurobertin, 20 July 2011 - 12:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate