Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Igo Primo

- - - - -
  • Please log in to reply
1183 replies to this topic

#1
adiv123

adiv123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2009
Va aparea in curand noul soft Igo Primo,o varianta noua de Amigo,cu o interfata deosebit de frumoasa si cu multe functii noi.
Informatii aici:
http://igomyway.com/primo/index.php
http://www.gpsreview.net/igo-primo/
http://navngo.com/pa...it_eng_20100301

#2
adiv123

adiv123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2009
Se pare ca va apare pe 8 Martie...

Edited by adiv123, 02 March 2010 - 13:20.


#3
adiv123

adiv123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2009
O traducere "google" a acestui soft:

Nav N Go lanseaza Premium Software-ul de navigare: ™ iGO primo
Compania maghiară Nav N Go iGO prezinta ™ primo la partenerii OEM - un ușor de utilizat, soluție de navigare care caracteristici progresele companiei ultimele tehnologice

În așteptarea CeBIT 2010, Nav N Go anunta lansarea ™ primo iGO. Evidenția acest an a produs permite partenerilor OEM pentru a oferi o caracteristică de bogat și inovator setat la discernământ clienții care caută, în cea mai mare măsură de calitate. ™ iGO primo este construit pe acelasi concept de simplitate și de o interfață intuitivă de utilizator care a fost introdus cu ™ amigo iGO în 2009. Cel mai recent produs adaugă acum peste 30 de noi caracteristici și sute de accesorii pentru motor, iGO My way, fără a compromite simplitatea interfața cu utilizatorul inovatoare.

Pilot nou în navigație Nav N Go produsul garanții linie de soluții adaptate la nevoile partenerilor OEM prin furnizarea de fiecare cu unic de grafică pentru utilizator, interface (GUI). Caracteristici opționale, cum ar fi de camioane și de flota de navigare în continuare a răspunde cerințelor tot mai mare de producatori dispozitivul GPS. Printre inovații multele sale, ™ iGO primo introduce Alerte Driver că siguranța crește prin furnizarea de afișare avans de avertizare semne de circulație și opiniile nod realiste. În plus, noul vizualizare de înaltă definiție terenul îmbunătățește în mod dramatic de oferire de teren aflate la distanță.
"Ne-am integrat de cinci ani de cunoștințe acumulate de a lucra cu partenerii noștri OEM în sectorul de navigare într-o singură sofisticat și feature-bogat de produse, care este capabil să îndeplinească nevoile pieței în fiecare producător", spune Tamás Vahl, Chief Executive Officer la Nav N Go. "™ iGO primo, de vârf în portofoliul nostru de produse, le va permite partenerilor noștri să concureze și să câștige pe piața de navigare competitiv".

Ca și în cazul precedent Nav N Go de produse, cele mai proaspete hărțile sunt garantate direct la utilizatorul final, prin intermediul harta naviextras.com actualizare portal. ™ iGO primo, de asemenea, caracteristici nou-nouț Smart Route de calcul pentru rutele optime în funcție de momentul zilei și zi a săptămânii, utilizând fie Profile istorice Speed de la Tele Atlas sau a modelelor de traficul de la Navteq.
Compania va casetă de prezentare primo prima iGO ™ ediții pe dispozitivele partener selectat de la CeBIT 2010 de la Hanovra, Germania, în Sala 7, la standul C36 / 2.
Despre Nav N Go
Nav N Go este un furnizor de navigare lider soluție wireless, Auto, moto, navigație personale, și oferă și complet personalizabil, la bord, aplicații 3D Treci la producatorii de dispozitive, factorii de decizie auto si branduri OEM, care sunt construite particularizate în funcție de nevoile fiecărui client. Tehnologia de bază se bazează pe premiat iGO My way motor de software-ul, deja instalat în milioane de dispozitive de navigare din întreaga lume.

De asemenea, compania dezvoltă jocuri de propriile sale de telefonie mobilă și hărțile digitale. Produsul său primul a fost lansat în Germania, la CeBIT 2006. De atunci, Nav N Go a format parteneriate cu producători de componente hardware mai mult de 70 la nivel mondial. Acesta ofera solutii de navigare de încredere pentru mai mult de 70 de țări și în 45 de limbi diferite.

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Ultimul link nu (mai) merge.
E foarte frumoasa interfata, probabil ca pe asta o sa mi-l achizitionez si eu. :rolleyes:

#5
Luca_mzq

Luca_mzq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.09.2008
Pacat ca IGo nu a invatat nimic de la Mio, sunt sigur ca foarte multi dintre voi au vazut cata simplitate exista la TomTom,nu cladiri,nu skinuri,pur si simplu navigatie simpla si foarte multa precizie,asta incearca si mio sa va ofere,sincer i-a cam batut pe aia de la IGo.

#6
apollo^^

apollo^^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 01.11.2005

View PostLuca_mzq, on 2nd March 2010, 22:11, said:

Pacat ca IGo nu a invatat nimic de la Mio, sunt sigur ca foarte multi dintre voi au vazut cata simplitate exista la TomTom,nu cladiri,nu skinuri,pur si simplu navigatie simpla si foarte multa precizie,asta incearca si mio sa va ofere,sincer i-a cam batut pe aia de la IGo.


De acord  cu tine si mie imi place simplitate si precizia,dar si amigo imi place  fata d igo.

#7
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Uite un mic film, despre ceea ce va sti micutul : igo primo

#8
adiv123

adiv123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2009
...Se pare ca va fi Igo 8.5.9.130045 --- Feb. 08. 2010...cu lansare pe 8 Martie...si vanzare din 10 Martie...

#9
Luca_mzq

Luca_mzq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.09.2008

View Postedmund.chevul, on 7th March 2010, 16:01, said:

Uite un mic film, despre ceea ce va sti micutul : igo primo

se pare ca sygic Aura va fi castigatorul anul asta

#10
adiv123

adiv123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2009
Cam asa arata:

http://forum.entersh...php?f=79&t=1106

#11
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
L-am testat un pic ieri, merge ok. In meniu trebuie dezactivate animatiile, altfel merge incet.

#12
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007
Merge si pe MyGuide 4200, vedeti topicul respectiv, este si un screen shot cu o derivatie din autostrada A1, arata bine zic eu, asa, la prima vedere, mai vedem pe parcurs
Primo 8.5.9.142948 (11.05.2010)- asta e varianta actuala.

#13
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Exista skin-uri pentru rezolutia de 320x240?

#14
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007

View Postmarius_ar, on 16th June 2010, 08:54, said:

Exista skin-uri pentru rezolutia de 320x240?

Inca nu au aparut. Exista totusi posibilitatea sa apara in urmatoarele saptamani. Deci rabdare si tutun.

Edited by eugen_b_e, 16 June 2010 - 08:04.


#15
blackmilk

blackmilk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 09.04.2007
O diferenta in favoarea lui Primo pe care am observat-o este o calculare mai logica a rutei "scurte". Mai ales printre blocuri, pe unde-mi stiu cartierul si am si comparat cu iGo8 care nici de nebun nu vrea sa o ia pe niste strazi de legatura. Precizez ca rutarea a fost facuta pe aceeasi harta. Poate ca acele fisiere hnr chiar isi fac treaba.
O sa incerc sa vad cum se comporta si la cateva erori celebre pe care le am cu iGo8. De ex: dinspre Unirii spre Vitan la Budapesta face un traseu de tot rasul, in triunghi, ca si cum ar fi interzis la stanga.
Am inteles ca au schimbat motorul de rutare. Sunt curios cum se comporta cand treci pe langa un punct intermediar si nu il calci pe unde vrea el, tot asa s-o incapatana sa te intoarca din drum?

#16
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
L-am testat si eu pe rezolutia 320x240. Textul e prea mic, inghesuit sau nu e afisat de loc, o multime de erori de afisare de genul acesta.
Voi ramane la Amigo care functioneaza perfect, deocamdata.

#17
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Asta pentru ca respectiva rezolutie nu e oficial suportata inca. Ai pus probabil un fisier data.zip modificat si care intradevar poate sa dea multe erori.

#18
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,826
  • Înscris: 04.09.2006
Salutare tuturor !
Am și eu următoarea problemă cu Primo (pe un x820BT): în timpul mersului și câteodată și în timpul simulării unui traseu îmi apare următoarea eroare:

Fatal Error

Eatal error occured in main thread.
Address 0x4006361c
Exception 0xc0000005

dupa care Primo pica cu totul și se închide... are cineva idee de ce se întâmpla asta ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate