Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 

Ce Antivirus folositi ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#19
Am@DEUS

Am@DEUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 22.06.2004
As dori un mic sfat:
Ce mai pot instala pe langa Symantec Antivirus Corporate Edition pentru o protectie sporita...ceva cu care sa nu intre in conflict.

#20
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Kaspersky ma...cel mai jmeker...cel putin pana la proba contrarie  :D

#21
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004

Am@DEUS, on Jul 3 2005, 14:54, said:

As dori un mic sfat:
Ce mai pot instala pe langa Symantec Antivirus Corporate Edition pentru o protectie sporita...ceva cu care sa nu intre in conflict.

<{POST_SNAPBACK}>


Un antivirus  :OK:

#22
Am@DEUS

Am@DEUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 22.06.2004
Sfaturi foarte pretioase...multumesc mult.

#23
person

person

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.07.2005

cozaster, on Jun 17 2005, 12:17, said:

In ideea de a nu mai da nastere la dispute inutile, cred ca ar fi mai pasnic si mai util sa spunem ce AV folosim (EVENTUAL+ motivatie) si fiecare sa poata trage o concluzie.

<{POST_SNAPBACK}>

eu folosesc suita Norton Internet Security, Norton System Works Premier, plus un cd de boot Norton Ghost 9 pentru restaurare back-up'uri, in 10 min ai tot sistemul inapoi, cu tot cu restarturi. Alte progr, nu le mentionez , au detectat ca virusi generatoare de cod, :angry:  , degeaba. Optional, iti recomand, cum folosesc si eu, sa faci ' overwrite ' ( suprascriere ) la partitii, sau la tot hdd, si atunci vei vedea ce inseamna un sistem curat, :peacefingers:   : poti folosi paragon hdd manager, cu cd bootabil, faci stergere la partitia c, apoi bagi cd de ghost si in 10 min totul e OK, ca la inceput. De unde se 'cumpara ' : emule ! B)

#24
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
NOD32 + ZA PRO -> Combinatia ideala , cel putin la mine  :naughty:

#25
Max_Max

Max_Max

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2005
http://forum.softped...showtopic=69043

:peacefingers:

#26
mici

mici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.04.2004
De ce nu spune nimeni nimic de "Trend Micro PC-Cillin Internet Security 2005"????!! Este el ineficient? Este inca necunoscut (nu pot sa cred...)?? Este de nebagat in seama??! Chiar deloc...

#27
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Nod 32 updatat la zi   :coolspeak:

#28
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005
AVG

#29
cata34

cata34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.07.2005
Cineva mai sus a adus in discutie chestiunea "Trend Micro PC-Cillin Internet Security 2005" - nu intzeleg nici eu de ce il ignoratzi in repetate randuri?! Oare chiar "mici" sa aiba dreptate?? Nu stiti inca despre el nimic??! Nici acest antivir. nu papa resurse (cel putin nu am observat) si (nu a ar conta..., dar) are cea mai faina interfatza pe care am vazut-o pana acum (plus deshteapta foc)...

    Mai e ceva: iata ce zic divershi occidentali de vreo 2 ani incoace:
http://antivirus.abo...p/aatpavwin.htm
http://www.pcworld.c...207,pg,1,00.asp

Iata, in schimb, cum arata niste "clasamente" de-ale "noastre":
http://www.antivirus...ndex.php?page=3

   Realmente, imi vine sa trag o concluzie (evident, cam pripita...): LA NOI, SE PARE CA NU PREA E CUNOSCUT PC-Cillin in versiunea sa "Internet Security".... Asta nu de amorul reclamei, dar uneori te cam pune pe ganduri subiectivismul asta al tuturor, nu??!

#30
cata34

cata34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.07.2005
Inca un link care imi sustzine opinia:
http://www.xstudio.c.../antivirus.html

Tind sa cred ca la noi se face reclama SUBLIMINALA anumitor softuri antivirus, iar "dincolo" se intampla acelasi lucru in favoarea altora.... Sau ce?

#31
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
eu folosesc Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5.0.372 si sunt foarte multumit de el!
nu am avut nici o problema cu virusii!
:peacefingers:

#32
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

cata34, on Jul 29 2005, 00:00, said:

Cineva mai sus a adus in discutie chestiunea "Trend Micro PC-Cillin Internet Security 2005" - nu intzeleg nici eu de ce il ignoratzi in repetate randuri?! Oare chiar "mici" sa aiba dreptate?? Nu stiti inca despre el nimic??! Nici acest antivir. nu papa resurse (cel putin nu am observat) si (nu a ar conta..., dar) are cea mai faina interfatza pe care am vazut-o pana acum (plus deshteapta foc)...

    Mai e ceva: iata ce zic divershi occidentali de vreo 2 ani incoace:
http://antivirus.abo...p/aatpavwin.htm
http://www.pcworld.c...207,pg,1,00.asp

Iata, in schimb, cum arata niste "clasamente" de-ale "noastre":
http://www.antivirus...ndex.php?page=3

   Realmente, imi vine sa trag o concluzie (evident, cam pripita...): LA NOI, SE PARE CA NU PREA E CUNOSCUT PC-Cillin in versiunea sa "Internet Security".... Asta nu de amorul reclamei, dar uneori te cam pune pe ganduri subiectivismul asta al tuturor, nu??!

<{POST_SNAPBACK}>



NOD32 Antivirus is the world leader of the Virus Bulletin 100% Awards having won more awards (23) than any competing product. NOD32 was the only tested product that has never missed a single In the Wild virus . NOD32 Antivirus System provides the excellent detection of known viruses with powerful heuristic scanning for unknown viruses, 2-50 times faster hard disk scanning rate and extremely low utilization of system resources. NOD32 runs on various platforms from Microsoft Windows 95 / 98 / ME / NT / 2000 / 2003 / XP, through a number of UNIX/Linux, Novell, MS DOS operating systems to Microsoft Exchange Server, Lotus Domino and other mail servers.

mwhahahhahahah

#33
cata34

cata34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.07.2005

Maurice, on Jul 28 2005, 23:33, said:

NOD32 Antivirus is the world leader of the Virus Bulletin 100% Awards having won more awards (23) than any competing product. NOD32 was the only tested product that has never missed a single In the Wild virus . NOD32 Antivirus System provides the excellent detection of known viruses with powerful heuristic scanning for unknown viruses, 2-50 times faster hard disk scanning rate and extremely low utilization of system resources. NOD32 runs on various platforms from Microsoft Windows 95 / 98 / ME / NT / 2000 / 2003 / XP, through a number of UNIX/Linux, Novell, MS DOS operating systems to Microsoft Exchange Server, Lotus Domino and other mail servers.

mwhahahhahahah

<{POST_SNAPBACK}>


    Daca ai fi dat si sursa de unde ai "citat" era si mai bine.... Ca sa fii mai credibil si sa nu zica oamenii astia ca ai compus tu textul.... :notangel:  Mrhheheheheeee

#34
warcraft

warcraft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 20.07.2005
Cautati raspunsul la www.toptenreviews.com pentru orice software

#35
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

cata34, on Jul 29 2005, 01:43, said:

Daca ai fi dat si sursa de unde ai "citat" era si mai bine.... Ca sa fii mai credibil si sa nu zica oamenii astia ca ai compus tu textul.... :notangel:  Mrhheheheheeee

<{POST_SNAPBACK}>


de pe 1 din site`urile mentionate de tine in care trebuia sa citesc despre nus` ce security ziceai matale....... B)

#36
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Eu flosesc Kaspersky dar vad ca NOD32 incepe sa prinda si cred ca o sa fac schimbarea. In rest mai dau cate un online scan cu BitDefender si cu Norton, desi pe cel din urma il urasc !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate