Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Nokia 6303i Classic

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
Display 2.20 inch
Baterie de 1050 mAh, 515h in stand-by
Fm radio, java, jocuri, bluetooth, gprs
Camera de 3,2 mp, autofocus, blit

Disponibil in 2 culori

[ http://mobile.softpedia.com/images/phones/3282_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://mobile.softpedia.com/images/phones/3282_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://mobile.softpedia.com/images/phones/3282_3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://mobile.softpedia.com/images/phones/3282_4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Ce parere aveti despre acest telefon?? :naughty: :naughty:

#2
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
arata bine pe alb :OK:

dar ce are in plus fata de 6303 fara i ?:D in afara de carcasa colorata

#3
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
unele modele de la nokia (inca din "antichitate") ca performante si ce au pe ele seamana foarte mult cu altele..doar ca difera carcasa:|

#4
33nae

33nae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.01.2010
esti pe langa subiect...la nokia i a insemnat intotdeauna ceva in plus...alt tip de display, un radio, bluetooth, etc...in cazul de fata e memoria interna e mai mare (55 mb), jocuri mai multe etc

#5
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003

View PostVolvo, on 5th February 2010, 16:29, said:

dar ce are in plus fata de 6303 fara i ?:D in afara de carcasa colorata

i=improved :)
Diferente fata de 6303c (pe langa culori) :
-55MB memorie interna pe cand 6303c are 17MB
-suport de microSD pana la 8GB, pe cand la 6303c e 4GB
-card de 2GB inclus, fata de 1GB la 6303c
-inregistrare video QVGA@8fps fata VGA@15fps pt 6303c (aici e mai slab 6303i)

#6
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
aha, deci e un fel de facelift  :naughty:

#7
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008

View Postdorutoru, on 5th February 2010, 18:39, said:

-inregistrare video QVGA@8fps fata VGA@15fps pt 6303c (aici e mai slab 6303i)

QVGA 8 FPS?!?! WTF? Esti sigur?

LE: The strange downgrade to be noticed in the Nokia 6303i classic is the video recording, which now stands at QVGA@8fps, instead of VGA@15fps of the original 6303 classic.
Ce tampenie... e egal cu 0 la video deci. Ce retarzi.

Edited by Loox, 05 February 2010 - 19:03.


#8
Linxy

Linxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 21.02.2008
Am si eu un 6303i, dar asta nu are autofocus, chiar nu are focalizare. Un coleg de-al meu are 6303 si el are autofocus. Am facut si update la soft de la 6.16 la 7.10 si tot degeaba. Am umblat in setari si tot nimik. Oare care e problema? Sa incarc pe al meu  soft 6303? sau sa schimb telefonu? o avea camera mea ceva?

#9
yo_yo_coolboy

yo_yo_coolboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2010
Draga Linxy,probabil ca nu ai autofocus deoarece ai Nokia 6303i.Autofocusul nu este legat de soft,este un led rosu amplasat langa camera care se aprinde.

#10
calin_hi

calin_hi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.09.2007
poate un posesor de 6303i sa puna aici o inregistrare video si o poza la un document? ms

#11
andreiuc88

andreiuc88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 21.09.2007
Nu stiu ce sa aleg: nokia 6303 sau 5130 XM. Ma poate ajuta cineva?

#12
redeye

redeye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 13.10.2007

View PostLinxy, on 17th May 2010, 23:25, said:

Am si eu un 6303i, dar asta nu are autofocus, chiar nu are focalizare. Un coleg de-al meu are 6303 si el are autofocus. Am facut si update la soft de la 6.16 la 7.10 si tot degeaba. Am umblat in setari si tot nimik. Oare care e problema? Sa incarc pe al meu  soft 6303? sau sa schimb telefonu? o avea camera mea ceva?
cum sa nu aiba autofocus?

#13
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Salut, am o problema cu acest telefon, nu-mi mai merge camera foto, imi apare " aparat foto in asteptare". Am scos bateria, am revenit la setarile din fabrica si tot nu merge. Ma puteti ajuta?
Multumesc

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View Postalinushus, on 12th November 2010, 09:14, said:

Salut, am o problema cu acest telefon, nu-mi mai merge camera foto, imi apare " aparat foto in asteptare". Am scos bateria, am revenit la setarile din fabrica si tot nu merge. Ma puteti ajuta?
Multumesc
Acesta este 6303d. 'D' de la Downgrade. Nu pot sa cred ca printre 'imbunatatiri' fata de 6303 apar lipsa autofocusului si calitatea jalnica a filmarii. Chiar apreciez 6303, un telefon bun, care isi merita fiecare leut, dar 6303i....bad joke. Inca o imbunatatire Ă  la Nokia, probabil ca si cea de la E72 care nu mai permite conectarea clientului de e-mail la Internet prin wifi. Mi se pare mie sau suntem luati la misto? Scuzati vovabularul. Bottom line: nu, si vreau sa zic NU cumparati 6303i. Cardul inclus mai mare nu este o imbunatatire. Citeste carduri de X Gb, nu conteaza. Eu am unul de 4 Gb si nu am reusit sa pun mai mult de 1,5 Gb pe el. Astea ar trebuie pe cineva sa cumpere acest telefon ( http://www.germanos..../...&emailText= )?! Neah...culoarea dom-le. Si ambalajul.

YOU CAN NOT STOP ROCK AND ROLL!

#15
redeye

redeye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 13.10.2007
Dupa ce mi-am  vandut fostul 6303, am achizitionat un nou astfel de telefon, de data asta 6303i.

Are o porcarie de meniu, meniu la fel ca la 2730, camera este de 3 ori mai proasta, nu are autofocus (fixed-focus).

Pare un Low-cost.

E un rahat de telefon, regret ca am dat 6303-ul. Am facut cea mai proasta investitie.

#16
treft

treft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2010
sunt si eu un posesor de nokia6303i de cateva ore...am achizitionat telefonul dar am o intrebare...daca activez light effect la mine nu se intampla nimic...cand ma suna cineva se inchide imaginea si ramane stinsa,nu licare nimic...este un defect din telefon sau asa este conceput...???...multumesc anticipat pentru raspunsuri

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View Posttreft, on 12th December 2010, 20:14, said:

sunt si eu un posesor de nokia6303i de cateva ore...am achizitionat telefonul dar am o intrebare...daca activez light effect la mine nu se intampla nimic...cand ma suna cineva se inchide imaginea si ramane stinsa,nu licare nimic...este un defect din telefon sau asa este conceput...???...multumesc anticipat pentru raspunsuri
Testeaza cu asta.

x!

#18
adista

adista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.06.2005
Am si eu un Nokia 6303i. Fata de 6303 sre un meniu mai bogat si cateva aplicatii in plus excetand memoria imbunatatita si nr de culori, dar se misca mult mai greoi fata de 6303 care mi se pare mult mai agil si raspunde mai promt.

Eu va scriu de fapt pentru ca am sesizat o problema la 6303i pe care nu stiu cum sa o rezolv, si anume: imi dubleaza diacriticile; am apar doi de ș si doi de ț care sunt diferiti intre ei. Partea nasoala este la cautarea in agenda dupa nume sau la scriierea mesajelor pt ca trebuies sa apas de mai multe ori tasat corespunzatoare: T,Ț,Ț,U,V. Pentru V trebuie sa apas de 5 ori tasta8.

Va rog sa+mi spuneti daca v+ati lovit de aceasta problema. Mentioney ca am facut update de soft la ultima vers.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate