Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

DIGI.NET - probleme cu serviciile, echipamentele etc.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
7590 replies to this topic

#4843
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu e vb de prins ci de ce clase sunt alocate pe serverul respectiv.

#4844
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Mie nu-mi merge eoc-ul de Miercuri,au venit Joi si mi-au inlocuit alimentatorul de 9v,m-am bucurat ca merge internetul si seara cand intru teapa...am tot sunat la rds(degeaba) si intr-o zi am observat ca led-ul de CAB se stinge dar nu de tot si le-am zis..nu mai vor sa vina sa-mi schimbe.. chinezaria,imi mananca nervii ca e de vina routerul =)) ba chiar intr-o zi o operatoare mi-a zis ca ei nu ofera suport pentru linux..si i-am zis ca nu am bani de licenta windows..nu ai ce sa le ceri..inainte erau mai ascultatori..pana si-au facut clienti..mi-am schimbat parerea despre RDS.

#4845
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005
Salutare

In 10 septembrie se implinesc 2 ani de la ultima prelungire de contract telekom, telefonie mobila si fixa si as dori sa le portez catre digi. As putea cere portarea dupa ce intru in ultima luna de contract sau trebuie sa astept expirarea lui?

Multumesc

#4846
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Poti merge sa depui in ultima luna cerere de portare la Digi si astfel nu mai trebuie sa reziliezi nimic. Daca astepti expirarea ui s-ar putea sa te trezesti ca s-a prelungit automat si stai sa te certi aiurea cu ei pentru ca sunt fomisti. Plus ca reziliere inseamna altceva, pierzi numerele. Solutia: portare intr-un magazin Digi.

Edited by dreaQ, 06 August 2018 - 16:01.


#4847
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 sashamiha, on 06 august 2018 - 15:57, said:

Salutare

In 10 septembrie se implinesc 2 ani de la ultima prelungire de contract telekom, telefonie mobila si fixa si as dori sa le portez catre digi. As putea cere portarea dupa ce intru in ultima luna de contract sau trebuie sa astept expirarea lui?

Multumesc
Daca nu ai luat telefon mobil,poti porta chiar si azi.

#4848
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 dreaQ, on 06 august 2018 - 16:00, said:

(....)Solutia: portare intr-un magazin Digi.
1.Portarea numărului de fix o poate face si @catalinman.
2.Portarea numărului de mobil o poate face online,prin comanda online.

#4849
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Într-un pos digi oricum trebuie sa ajungi pentru a lua un sim. Sau printr-un agent de vanzari (de teren). Asa am făcut eu cu un număr portat:am sunat la unu pe olx, a venit omul cu sim, contract, am activat simul. Adica tot trebuie o interacțiune fizica cu digi macar pentru sim.

#4850
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
SIM-ul se livrează prin curier in cazul comenzilor online.

#4851
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Nu ti se pare ca in cazul asta e mai mare daraua? Stiu ca suntem in 2018 dar intr-un pos (sau cu un agent de teren) rezolvi mult mai repede fara sa te suni cu curierul, sa trimiti scanuri etc.

#4852
Marywsctin

Marywsctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 09.01.2007
Salut! Am instalat si eu astazi tv si internet prin fibra cu viteza de 300MBps, dar vad ca viteza mea prin wifi nu depaseste 50MBps download - upload, am incercat pe doua telefoane si o tableta. Pe un pc cu placa de 100Mb viteza ajunge la 95-96MBps, ceea ce inseamna ca e bine. Numai ca nu știu ce are prin wifi de este setata la 50Mb. Exista vreo setare ceva sa pot creste viteza? Mulțumesc!

#4853
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Atat duc echipamentele tale. Ia altele mai performante pt a avea 300 Mbps pe wireless.

#4854
Marywsctin

Marywsctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 09.01.2007
Astia nu sunt seriosi? Cum sa dea ecipamente care suporta doar 50Mbps pe wireless?

#4855
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Alții nu primesc nici ONT cu Wi-Fi.

Eu am 80-100 Mbps pe Wi-Fi.

#4856
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Marywsctin, on 07 august 2018 - 13:42, said:

Astia nu sunt seriosi? Cum sa dea ecipamente care suporta doar 50Mbps pe wireless?
Cine zice ca sunt obligati sa ofere ceva in primul rand? Ei trebuie sa ofere doar un serviciu. Restul nu. In locul RDS nu as fi facut niciodata miscarea asta. Sa ofer CPE-uri catre clienti. Sa fi vazut atunci ce se mai zicea.

#4857
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

 Marywsctin, on 07 august 2018 - 13:42, said:

Astia nu sunt seriosi? Cum sa dea ecipamente care suporta doar 50Mbps pe wireless?
Da. "Problema" a fost discutata si rasdiscutata atat pe Softpedia cat si in alte parti. Lectureaza ca sa intelegi de ce ai viteza asta.
Nici eu ca firma nu dadeam routere. Asta e pierdeam bani, dar pastram un nivel de decenta in prostitutia marketingului.

Edited by diZy, 07 August 2018 - 14:56.


#4858
Marywsctin

Marywsctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 09.01.2007

 MembruAnonim, on 07 august 2018 - 14:09, said:

Cine zice ca sunt obligati sa ofere ceva in primul rand? Ei trebuie sa ofere doar un serviciu. Restul nu. In locul RDS nu as fi facut niciodata miscarea asta. Sa ofer CPE-uri catre clienti. Sa fi vazut atunci ce se mai zicea.
Nu a zis nimeni ca sunt obligati, dar macar sa ofere posibilitatea ca utilizatorul sa isi puna el alt ecipament mai bun. Nici nu stipuleaza undeva ca esti limitat pe wifi cu ecipamentul lor.

#4859
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Ai aceasta posibilitate....

#4860
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Marywsctin, on 07 august 2018 - 13:42, said:

Astia nu sunt seriosi? Cum sa dea ecipamente care suporta doar 50Mbps pe wireless?
Here we go again.
Bine ca nu ti-ai luat gigabit si sa vi sa zici ca operatorul e un jeg pentru ca tu nu ai o viteza mai mare de 50Mbps pe wifi si 95pe fir.

Operatorul iti livreaza ce are el de livrat pana la intrarea in apartament, apoi de acolo te descurci.

Apoi wifi-ul e bine inteles bidirectional. Adica degeaba operatorul vine cu vreun super echipament si tu ai ceva mai slab, limitarea va fi defapt la tine.

Edited by MembruAnonim, 07 August 2018 - 15:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate