Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

DIGI.NET - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
8207 replies to this topic

#6265
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,122
  • Înscris: 25.02.2007

View PosttheMisuser, on 30 ianuarie 2019 - 07:21, said:

ps - amicul ala intarziat la instalare vrea si el cu tv cu tot; uite ca am uitat sa-l intreb ieri daca l-au instalat luni cum era vorba Posted Image (i-am zis sa ma sune daca il instaleaza dar nu m-a sunat)
L-am sunat eu pana la urma si.. l-au instalat in ziua aia de luni.
I-au dat si tv :)

#6266
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Momentan am fiberlink 500 si un router la care platesc chirie dar nu stiu unde l-am pus sau ce am facut cu el.
Daca fac upgrade la finerlink 1000 mai platesc chirie?

#6267
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Da, platesti chirie lunara de 5 lei indiferent daca ai FL. 500 sau FL.1000. ;)

#6268
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Naspa atunci, nu mai scap de mizeria aia de router...

#6269
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Pai in primul rand cauta-l in casa ca doar in casa trebuie sa il ai nu ? Vezi unde l-ai pus si pe urma poti sa il dai inapoi. Nu esti obligat sa il pastrezi o anumita perioada, dar, bineinteles ca trebuie sa il gasesti fizic in apartament si sa il predai intr-un punct DIGI.

#6270
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Sau îl cumpără

Dă 250 lei și scapă de dambla.

#6271
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Se poate face ctr. nou fara perioada minima contractuala ?
Se poate transfera abonamentul facut pe alta adresa?
In periooada minima contractuala poate fi suspendat ?

E cablat tot, doar ca se schimba chiriasul si cel vechi a reziliat.

Edited by OmulLLORT, 26 February 2019 - 15:55.


#6272
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Raspunsul este Da la toate cele trei intrebari.

#6273
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,865
  • Înscris: 14.10.2008
Love ONT ZTE F 625 A/G, cel mai fain model ever la RDS, dar urasc Fiber Home, cel mai naspa.

Inteleg ca la orice ONT daca are Wi-Fi, este doar de forma, dar cum sa ai pe Fiber Home 7 mbps download cu 33-40 mbps upload, laso-n sange ca macane rau, macar 50 mbps download.

Am fost la fratele si atat prinde Huawei Mate 10 Pro pe unicul router existent acum in casa, Faibar Hom, macar minune ca isi ia Vo-Wi-Fi, pe Asus AC-1200-G nu vrea Vo-Wi-Fi, pe AC-56-U nu vrea 5 Ghz, numai figuri imi face telefonul de 2.300 lei pe routerele Asus.

Si ce alte routere sa am daca nu Asus, care imi plac mult ca design, doar nu oi lua Microshit, aaa, Microtik, prea scump si pretentios pentru home use.

#6274
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Lasa ca la cat foloseste el internetul fix pe wireless ii ajunge si viteza asta. :)))

Daca vrea ceva mai performant pe wireless poate oricand sa il treaca pe mod bridge si sa isi puna un router propriu. De exemplu, ar putea sa isi ia inapoi routerul Asus AC 1200 ca pana la urma l-a cumparat pentru el, nu pentru tine. Posted Image

#6275
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,865
  • Înscris: 14.10.2008
Se plange putin de semnal la etaj pe telefon, nu s-a plans pana acum ca s-ar bloca Netflixul cum zicea de vechiul TP Link de 100 de la bloc. Neavand inca niciun fir sertizat, nu am cum sa-l ajut cu D-Link DIR 615 ca AP la etaj.

AC-1200 ramane la magazin, fara net si mail acolo business-ul este mort, eu nu ma supar daca pica netul, dar cand pica la birou imi sar toti in cap ca nu pot lucra.

Am D-Link DIR-615 pregatit ca AP si Asus N-56-U ca switch langa F.H. daca are nevoie, il am in priza de peste 1 saptamana ca switch si merge de rupe.

Sa ai Fiberlink 1000 si sa te dai pe net cu 7 mbps, asta inseamna sa fii mafiot.

#6276
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Netflix cere banda foarte mica. 2,44 Mbps pentru 720p, 5,54 Mbps pentru 1080p asa ca ii ajunge banda.

Doar daca urmareste ceva continut 4K se duce in 15,33 Mbps.

#6277
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Mai este viteza marita la abonamentele fiberlink? Azi nu pot sa verific.

#6278
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 16.05.2007
la mine e asa
https://www.speedtes...f5-f596085bc552

cel de 300. Inainte se apropia de 500

Edited by liberlamare, 01 March 2019 - 17:58.


#6279
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
In mod normal trebuia sa ai 300 cu 150 Mbps, deci tot e bine si acum. Posted Image

#6280
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 16.05.2007
pentru mine e bine oricum, sa fie  cat mai ieftin.

#6281
mariusduta90

mariusduta90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2019
Va salut. am sa va pun o intrebare in legatura cu un nou contract la cablu tv si internet prin fibra optica.
Ceea ce ma intereseaza este daca in apartament se poate intra doar cu cablu tv intr un spliter(in doza) care duce la 2 tv si cu cablu ce duce la router wireless.
Celelalte cabluri ,decodorul acela mic de 10/5 si alte echipamente pot ramane la usa afara intr o cutie pentru a evita aglomerarea in apartament?
intreb asta pt ca electricianu cand mi a facut instalatia electrica mi a lasat o doza mica de 10 pe 10 unde s a gandit el ca acolo intra cablu tv si dintr un spliter pleaca la 2 televizoare, iar pt internet voi da o alta gaura pe care o voi astupa cu routerul.
Eu acum daca intru cu fibra optica in doza unde este gaura data deja spre afara apartamentului, voi fi nevoit sa ies cu toate cablurile din doza sa le atarn deasupra usii, apoi sa intru iar in doza cu cablu tv care pleaca la 2 televizoare...se pot lasa cablurile in afara apartamentului la usa?

#6282
cyrusct82

cyrusct82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.08.2011

View Postmariusduta90, on 16 martie 2019 - 22:48, said:

Va salut. am sa va pun o intrebare in legatura cu un nou contract la cablu tv si internet prin fibra optica.
Ceea ce ma intereseaza este daca in apartament se poate intra doar cu cablu tv intr un spliter(in doza) care duce la 2 tv si cu cablu ce duce la router wireless.
Celelalte cabluri ,decodorul acela mic de 10/5 si alte echipamente pot ramane la usa afara intr o cutie pentru a evita aglomerarea in apartament?
intreb asta pt ca electricianu cand mi a facut instalatia electrica mi a lasat o doza mica de 10 pe 10 unde s a gandit el ca acolo intra cablu tv si dintr un spliter pleaca la 2 televizoare, iar pt internet voi da o alta gaura pe care o voi astupa cu routerul.
Eu acum daca intru cu fibra optica in doza unde este gaura data deja spre afara apartamentului, voi fi nevoit sa ies cu toate cablurile din doza sa le atarn deasupra usii, apoi sa intru iar in doza cu cablu tv care pleaca la 2 televizoare...se pot lasa cablurile in afara apartamentului la usa?

Daca ai si o priza afara ca sa alimentezi cele 2 aparate, eu cred că poți să faci manevra. Dar cred că o să-ți mai trebuiască și o cutie care sa poată fi închisă cu cheie (că doar suntem în Romania)

Edited by cyrusct82, 17 March 2019 - 07:13.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate