Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Gard viu, pentru suprafete mari si mijlocii

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#199
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,540
  • Înscris: 27.01.2012
Poti folosi.

#200
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Posttavktm, on 15 martie 2017 - 19:03, said:

Cam asa arata gladita pe care trebuie sa o plantez zilele astea ! Posted Image
Revin cu poze pe parcurs pentru mai multe info, inclusiv anii viitori, daca voi mai fi atunci !

Salutare dragi colegi,
Raspund acestei postari din 2017, cu ceva poze, pentru a vedea si judeca cum a evoluat imprejmuirea cu gladita.

Au trecut 4 ani de atunci, acum suntem in anul 5. Din care din pacate cel putin unul a fost in seceta crunta.
Ce am facut in acesti ani: i-am udat in primul an (nu prea mult, dar le-am pus ceva) plus prasit cu sapa, manual, de 1-2-3 ori pe an pana acum, in functie de cum se impunea.
Deja cred ca de acum nu mai am cum sa intervin foarte mult, poate doar sa mai tund la crengi, sau poate sa-i scurtez pentru a se densifica.

Cert este ca se poate, nu este chiar asa de greu si costisitor.

Attached Files


Edited by tavktm, 13 June 2021 - 22:18.


#201
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006
Salutare tuturor,
Voi imprejmui o curte cu un gard făcut din panouri metalice, bordurate,de 183cm inaltime.  
Pe interiorul acestuia as dori sa plantez un gard viu și nu știu ce sa aleg.
Imi place foarte mult laurul englezesc(cu avantajul ca rămâne verde si iarna) dar și carpenul(asa numitul gard viu minune) cu dezavantajul căderii frunzelor dar și a faptului ca trebuie tuns foarte des.
Ce ați alege și de ce?
Va mulțumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate