Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Sunny Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
891 replies to this topic

#55
Googler2010

Googler2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.05.2009
A fost cineva ca Grand Hotel Sunny Beach ? Impresii ?

#56
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
Harta sunny beach : http://www.google.ro...ved=0CB0Q9QEwBQ

#57
phantomro

phantomro

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.09.2003
Salut,
Vroiam sa imi iau zilele astea un concediu la mare la bulgari. Am mai fost in nisipuri mi s-a parut ok iar acum as vrea sa vad cu e si in Sunny Beach. Am vazut hotelul Chaika Beach, mi se pare interesant si daca a fost cineva pe acolo sa imi spuna cum i s-a parut hotelul.
As mai fi interesat si de Stranja Primasol.
Ms mult si astept replyuri.

#58
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006
Ce traseu recomandati pentru sunny beach? pls

#59
11_dye

11_dye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.06.2007

View Postsavin512, on 14th April 2010, 15:30, said:

Ce traseu recomandati pentru sunny beach? pls

Intra pe viamichelin si vezi acolo, iti faci traseul dupa cum doresti (fa simulare cu Nessebar punct de sosire, care e la vreo 3 km de Sunny Beach, de Sunny Beach n-au auzit baietii astia  :naughty: ).
Pe autostrada, pe sensul de mers catre Varna, s-au inmultit craterele, mergi vreo 30-40 km pe banda de urgenta, e singura practicabila!
In rest, aceasta varianta de drum e OK (Ruse, Razgrad, Shumen, Varna, Sunny Beach - drumul catre Burgas), pentru cei care nu vin din estul tarii.
Mai ar fi varianta pe drumuri judetene - catre Burgas, care ca si nr de km e cam la fel, si banuiesc ca nu sunt craterele din autostrada. Traseul exact nu-l cunosc, nu am fost pe acolo, dar o harta iti va fi de mare ajutor (poti sa uiti de GPS)

Calatorie placuta!

#60
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004
In septembrie am avut drum bun pe la Ostrov - Silistra spre Albena, Balchik si dupa vreo 100 de km se poate lua orice drum spre sud cu directia Varna, Burgas, conditia este sa tii mereu directia sud, sud-est la intersectiile intilnite. Noi am intrat prin Varna, dar stiu ca exista si o alta ruta cu peisaje superbe direct spre Burgas.

#61
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004
Nu am stat acolo fiind in cunostinta de cauza - este un hotel foarte slab dpdv al servirii, meselor, singura "bucurie" ar fi camerele cu vedere buna spre mare si aspectul marmurat si racoros al hotelului. Proprietarii si managementul are legatura cu maica Rusia,ca la Kuban.

Cauta pe net si o sa sa gasesti referinte, de regula slabe sau proaste. Nu va recomand.

#62
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View Postphantomro, on 13th April 2010, 23:21, said:

Ms mult si astept replyuri.
Daca fiecare ar deschide un topic ca sa afle informatii doar despre un hotel unde am ajunge?Doar in Sunny Beach cate hoteluri sunt s-ar umple 3 pagini de pe aceasta arie doar cu topicuri despre Sunny Beach!Este topic despre Sunny Beach si toate se discuta doar acolo!
Sper ca cineva din grupul de moderatori sa stearga topicul.
Multumesc cu stima bulan.

#63
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View Postsavin512, on 14th April 2010, 15:30, said:

Ce traseu recomandati pentru sunny beach? pls
Nu intodeauna drumul cel mai scurt este si cel mai bun!Bulgaria este o tara de tranzit pe culoarele de transport european si ca atare daca veti tranzita Bulgaria pe ruta TIR-urilor drumul va fi mai scurt dar intr-un trafic infernal.
De la Rousse se merge pana la Razgrad se face dreapta spre Targoviste si iar dreapta pana la Omurtag si apoi stanga spre Kotel.La Kotel tot inainte pana la o intersectia cu sens giratoriu unde este un OMV si acolo stanga cu directia Karnobat.Nu se intra in Karnobat si se ia directia Burgas pe A4.Ajunsi in Burgas luati directia Varna si la 35 de kilometri este Sunny Beach.
Pe harta pare intortochiat drumul dar nu este cu mult mai lung decat viamichelin.In realitate drumul este ca in palma si cu un trafic redus.Varianta Shumen Karnobat este exclusa datorita drumului prost din totdeauna.Varianta Shumen Varna s-a taiat de pe lista de asta vara de cand autostrada s-a stricat rau pe o portiune de 50 kilometri.
Eu vorbesc din experienta drumurilor batatorite de mine prin Bulgaria si nu din informatiile de pe viamichelin care nu au si optiunea cu sau fara gropi sau cate gropi sunt pe fiecare varianta.
Bulgarii se straduiesc macar sa repare drumurile dar bugetul tuturor este limitat nu doar al lor.
Eu anul asta ca si anul trecut am optat pentru hotel Amfora 3* AI.Preturile au fost imbatabile cu rezervare si plata pana la sfarsitul lunii acesteia.Dupa sejurul ieftin de 7 zile vreau sa mai fac un tur de la Burgas pana la granita cu Turcia ca sa ma satur de plimbare de obiective turistice de plaje pustii si spectaculoase si de ce voi mai gasi in drumurile mele.

#64
phantomro

phantomro

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.09.2003
@bulan60
Poate nu are toata lumea timp sa caute prin mai multe pagini despre un hotel, mi se pare mult mai simplu sa fie un topic pentru fiecare hotel.
Tu vad ca ai timp si sa mai scrii un offtopic dar asta e ...

#65
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Am gasit un loc unde sunt postate impresii despre ce cauti.Asta era singura impresie buna restul doar nemultumiri.

""""Chiar bine
Am ales acest hotel in primul rand datorita pretului scazut. Cei de lea agentia ......... au fost foarte corecti si mi-au spus ca raportul pret-calitate este ok. Nu-i inteleg pe cei care comenteaza atat de urat la adresa hotelului si a celor de acolo. Stiti ce a fost cu adevarat urat? comportamentul concetatenilor nostri. Erau acolo turisti din multe tari ale Europei, respectuosi cu toti angajatii hotelului. Ai nostrii tipau si comentau tot. Cei care vorbesc despre comportament urat din partea angajatilor mint. Angajatii au fost super ok.

Camerele erau curate iar lenjeriile si prosoapele le schimbau zilinic. Am avut totusi o problema cu aerul conditionat ,care n-a functionat o zi dar apoi s-a remediat problema.

Mancarea nu era prea diversificata dar nici nu era de speriat. Aglomeratia de la mese era intradevar o problema deranjanta.

Una peste alta merita sa mergi la Chaika Beach avand in vedere ca in Romania pentru servicii mult mai proaste ai fi platit poate si de doua ori mai mult. Romanul e tot roman si calic si fudul si atunci isi permite sa arunce cu noroi in oricine si din orice. Bulgarii sunt mult deasupra noastra din punct de vedere turistic si stiu sa-si atraga clientii. Cei foarte nemultumiti isi pot alege vacante mult mai scumpe la o calitate superioara. Mergeti la Chaika Beach daca aveti un buget redus si daca sunteti o persoana educata si fara fite.""""

Edited by bulan60, 18 April 2010 - 14:52.


#66
soreno29

soreno29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.05.2008
Am rugamintea catre toti utilizatorii forumului sa fiu ajutat cu orice informatie relevanta despre hotelul HRIZANTEMA  din sunny beach, hotel la care am facut rezervare pentru 3 familii cu copii intre 1 si 10 iulie....ma gandesc ca inca se  mai poate schimba rezervarea daca hotelul ar fi rau....va multumesc anticipat si astept aici sau la sorin_bluewave. Ma intereseaza aspecte legate de bautura mancare plaja preturi la inchiriat sezlonguri locuri de joaca pentru copii preturi la aqua park....orice poate ajuta la reusita unui concediu...

#67
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006
Vezi aici:

Daca faci asta vei gasi tot ce te intereseaza. :peacefingers:

Succes.

Edited by bela, 21 April 2010 - 13:00.


#68
alinabaluta

alinabaluta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.06.2009
Pentru cei in cautare de unn hotel recomand Hotel Lion ****.  :thumbup:
Singurul dezavantaj ar fi ca nu este cu vedere la mare, cam la 3-4 minute de plaja, dar pt noi nu era o problema, doar nu e vreo urgenta sa ajungi in apa  :rolleyes: . Nu ne deranja sa ne plimbam pana acolo.
Ca masa au demipensiunea, care inseamna vreo 6-7 feluri de mancare plus 6-7 feluri de desert( fructe, budinci,croisante,pateuri, prajiturici-una asemanatoare cu baclavaua m-a innebunit).  Masa era din belsug, de ajuns, dupa parerea mea, pt ca micul dejun se termina la 10 si cina incepe la 6, interval in care , la plaja sau la piscina nu te ajungea foamea. Seara un pahar de vin sau de bere de la bar (contracost), inainte de a pleca la plimbarica era perfect... si ieftin.
Camerele foaaarte mari si frumoase, curate; am primit una cu vedere la piscina, doar cerand-o, fara spaga. Am vazut niste imagini pe t.ripadvisor cu pereti mucegaiti sau saltea rupta insa nici nu se poate pune problema de asa ceva...poate era poza mai veche; noi am fost anul trecut.
In rest, nimeni nu te deranjeaza cu nimic, personalul este amabil si saritor. Noua ne-au gazduit bagajele intr-o camera pt ca ajunsesem inainte de ora 12, pe cand noi am plecat aiurea, in recunoastere, fiind prima oara in bulgaria.
Sezlongurile la piscina erau gratis.


Pt alte intrebari stau la dispozitie.

#69
soreno29

soreno29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.05.2008

View Postsoreno29, on 21st April 2010, 13:46, said:

Am rugamintea catre toti utilizatorii forumului sa fiu ajutat cu orice informatie relevanta despre hotelul HRIZANTEMA  din sunny beach, hotel la care am facut rezervare pentru 3 familii cu copii intre 1 si 10 iulie....ma gandesc ca inca se  mai poate schimba rezervarea daca hotelul ar fi rau....va multumesc anticipat si astept aici sau la sorin_bluewave. Ma intereseaza aspecte legate de bautura mancare plaja preturi la inchiriat sezlonguri locuri de joaca pentru copii preturi la aqua park....orice poate ajuta la reusita unui concediu...
Multumesc Bela...voiam totusi opinia unor romani care poate ca au fost acolo....rewieurile ...vesticilor le citisem desi nu stiu cat de relevante pot fi cele de acum 3 sau 4 ani...

#70
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006
Cauta pe google aceeasi combinatie de cuvinte dar bifeaza lb. romana si o sa gasesti. ;)

#71
cata1

cata1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2007
ceva impresii despre hotel primasol strandja din sunny beach?va rog cei ce puteti furniza aceste informatii sa postati aici .sunt in mare impas mai ales ca mai sunt cateva zile pana la incheierea reducerilor si vad pareri impartite .

#72
unu_rt

unu_rt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.03.2007
Salut !

As vrea sa merg in Bulgaria in perioada 20-25 mai la Sunny Beach si am gasit 25 oferte la Agentie turism pt Lion (****)
A stat cineva la Planeta? Imi poate spune cineva despre el? Ca de Lion vad ca este laudat :)

@alinabaluta - prin ce agentie ai fost?

Multumesc !

Edited by ferrellroo, 01 May 2010 - 16:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate